PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzme Nasıl Öğrenilir?


Mehmetmasa
23-10-2018, 18:05:23
https://i.hizliresim.com/9NnrR5.jpg (http://yuzmenasilogrenilir.com)


Yüzme Nasıl Öğrenilir? (https://yuzmenasilogrenilir.com/yuzme-nasil-ogrenilir/) Yüzme Öğrenilmesi Ne Kadar Sürer?

Su içerisinde özgürce hareket etme imkanı veren yüzme, insanların en sevdikleri sporlardan birisidir. Özellikle suya hayır diyebilecek insan sayısı çok azdır. Yüzme nasıl öğrenilir şeklindeki soru da suda özgürce hareket etmek isteyenler tarafından sorulmaktadır.
Yüzme, belli bir eğitim sonrasında yapılabilecek sporlardan birisidir. Sitemiz içerisinde bununla ilgili olan bölümlerden yararlanabilirsiniz. Böylece yüzmeyi çok daha kısa sürede öğrenmeniz mümkün olacaktır. İnsanların, su içerisindeki deneyimleri sonrasında geliştirilen yüzme öğrenme yöntemleri, su içerisinde daha rahat hareket etmeyi sağlamaktadır. Bununla birlikte biraz da zaman ayırmak gerekiyor. Düzenli yapılacak olan çalışmalar sayesinde belli bir süre sonra suyun üzerinde batmadan kaldığınızı göreceksiniz. Daha sonra da atılacak kulaçlarla ilerleyecek ve böylece yüzmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Yüzme Öğrenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzme konusunda hiçbir fikriniz yok ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sitemizi ziyaret etmelisiniz. Sitemizden gerekli olan bilgileri aldıktan sonra yapmanız gereken il şey, yüzmeye hazırlıktır. Yüzmede kullanılacak bazı ekipmanlar vardır ve bunlar sayesinde yüzme daha kolay öğrenilir. Ayrıca kapalı havuzlar, bu ekipmanların bir kısmını zorunlu tutmaktadır.
Sitemizde yer alan yüzücü ekipmanları bölümü incelendiğinde, kullanılması gereken ekipmanlar ve bunların ne işe yaradığı anlaşılacaktır. Bu ekipmanlar temin edildikten sonra ise yüzmenin öğrenileceği havuzda çalışmalar başlayabilir. Unutulmamalıdır ki yüzme öğrenmek başta biraz zordur fakat daha sonra çok kolay bir spor olduğunu fark edeceksiniz. Bunun için başlangıçta asla pes etmeyin.

Hangi Teknikle Daha İyi Yüzme Öğrenilir? (https://yuzmenasilogrenilir.com/yuzme-teknikleri/)


Yüzmede kullanılacak farklı teknikler vardır. Yüzme öğrenirken bu tekniklerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Tekniklerin nasıl uygulandığına dair resimli anlatımları sitemizde inceledikten sonra havuzda bunları deneyebilirsiniz. İnsanların çok büyük bir kısmı için serbest stilde yüzme öğrenmek çok daha kolaydır. Fakat az da olsa farklı tekniklerde yüzme öğrenen insanlara rastlanmaktadır.
Yüzme öğrenirken, kendinizi hangi stilde daha rahat hissediyorsanız, o stilde yüzme öğrenmeye çalışın. Sitemiz bu noktada aklınızdaki bütün sorulara cevap verecektir. Sade ara yüzü sayesinde hızlı bir şekilde sayfalar arasında dolaşabilir ve yüzme öğrenmeyle merak ettiğiniz bütün konularda makaleler bulabilirsiniz.

Kaynak : Yüzme Teknikleri (https://yuzmenasilogrenilir.com/)

AlperDemircan
23-10-2018, 18:06:47
Boğularak....
Ben 6 defa boğuldum, sonra her yıl boğulduğumda nasıl çıkarım diye düşünerek yüzmeyi denedim.
Sonra baktım, boğula boğula, boğulmamayı öğrenmişim. :)
Makale de bilmeyen arkadaşlar için faydalı olacaktır. :)

DijitalFikir
23-10-2018, 18:11:22
Tanıdığım herkese neredeyse boğularak öğrendi, bende öyle öğrendim.

bilgicinitr
23-10-2018, 18:16:04
ben bogulmadan ogrendim :)

enngerek
23-10-2018, 18:26:30
Şambrel alırım bi' tane çamış gibi takılırım hocam, hiç gerek yok böyle şeylere :D
Şaka bir tarafa hep merak edipte cesaret edemediğim tek şeydir yüzmek.

Mehmetmasa
23-10-2018, 18:35:20
Boğularak....
Ben 6 defa boğuldum, sonra her yıl boğulduğumda nasıl çıkarım diye düşünerek yüzmeyi denedim.
Sonra baktım, boğula boğula, boğulmamayı öğrenmişim. :)
Makale de bilmeyen arkadaşlar için faydalı olacaktır. :)

Güzel yorumunuz için teşekkürler hocam.
Ben bir kere boğulsam tehlikesi atlatsam bir daha ceseret edemezdim heralde :)

Şambrel alırım bi' tane çamış gibi takılırım hocam, hiç gerek yok böyle şeylere :D
Şaka bir tarafa hep merak edipte cesaret edemediğim tek şeydir yüzmek.

Suyun üstünde kalmak için çabalamadığınızda yüzmeyi öğreniyorsunuz hocam :)
Havalı silahlarla atıcılıkta olduğu gibi vurmaya odaklanırsan vuramazsın, bu yüzden zor sporlar ama cesaretinizi kaybetmeyin.

bilgicinitr; Herkes boğularak diyince kendimi tek sanmıştım :D Bir tanede boğularak yüzme nasıl öğrenilir diye makale yazasım geldi :D