PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PostgreSQL'den PHP ile veri sorgulama işlemi (yardım)

ismail5412
22-04-2018, 13:51:57
İçerisinde ad, soyad, yaş gibi bilgilerin bulunduğu veritabanından, örneğin ad-soyad, ad-yaş, soyad-yaş gibi kombinasyonlarla sorgu yapabilmek istiyorum. Bunun için kıt bilgimle bir şeyler yapmaya çalıştım ancak beceremedim. PHP 7.2 ve Postgres 9.6 ve XAMPP üzerinde kurulu. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
<?php
$baglanti=pg_connect("host=localhost port=5432 user=postgres password=root dbname=postgres");
$ad="isim";$soyad="soyisim";$sehir="sehir";$baskabilgiler="bilgiler"; // checkbox ayarlayacağım bu kısımlara.
$sorgu=pg_query("select * from bilgitablosu where adkolonu='$ad' and soyadkolonu='$soyad' and sehirkolonu='$sehir' and baska='$baskabilgiler'");
$kisi=pg_fetch_array($sorgu);
echo $kisi;
?>

UmutWare
22-04-2018, 13:54:59
inşallah işlem yapmaya çalıştıgınız veritabanı düşündügüm veri tabanı değildir. :)

ismail5412
22-04-2018, 13:56:23
inşallah işlem yapmaya çalıştıgınız veritabanı düşündügüm veri tabanı değildir. :)
Biliyorum onu. Bayağı dönmüştü ortalıkta. 8 yıllık veriler ne işimize yarasın hocam :)

UmutWare
22-04-2018, 13:57:44
Biliyorum onu. Bayağı dönmüştü ortalıkta. 8 yıllık veriler ne işimize yarasın hocam :)

Bilemiyorum artık :D yaratıcılıga göre değişiyor :D veritabanı fotograflarını eklerseniz tablo yapısı incelenebilir ve daha hızlı yardım alırsınız.