PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PHPStorm ve Autodesk Öğrenciler İçin Lisans [Ücretsiz]

burak2yilmaz
01-04-2018, 21:01:11
Merhaba arkadaşlar,
Güçlü bir makine aldıktan sonra bu programlara terfi etmek istedim. 3D modelleme öğrenmek için Maya kullanmam gerekti. Bunlarda bildiğiniz üzere pahalı programlar. Ancak biraz araştırdıktan sonra Autodesk'in tüm öğrencilere sağladığı ücretsiz 3 senelik lisans kampanyası var. Ben başvuru yaptım anında lisansları aldım. Şu anda 3 senelik ücretsiz lisansım mevcut. Herhangi bir belge vs. istemedi. Kendi sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Teşekkür edilmesi gereken bir ayrıcalık bu. Ayrıca şunu da belirtmem gerekir ki tüm Autodesk ürünlerini kullanabiliyorsunuz.

PHPStorm ise bildiğiniz üzere PHP dili için mükemmel bir IDE. Tabi bu şirketin çıkardığı ürün tek PHPStorm değil. Web Storm gibi araçları mevcut. Yine bu şirketinde sağladığı öğrencilik ayrıcalığı var. Başvuru yaptım ondan da birkaç gün içerisinde geri dönüş olacak. Belge istediler. Bende öğrenci belgesi yolladım. Düşünen arkadaşlar yine kendi web sitesi üzerinden destek alabilirler. Bence bu fırsatları kaçırmayın. Çok işinizi görebilir :)

BurakDemir
01-04-2018, 21:14:13
Github educational paketini de inceleyebilirsin.

hozcelik
01-04-2018, 21:25:43
Bende kullanıyorum gerçekten öğrencilere bu şekilde destek olmaları çok ince bir düşünce. Darısı Türkiye'de olan projelere :) Bu arada phpStorm için üniversite mailiniz (edu.tr) varsa otomatik lisansda alabiliyorsunuz.

burak2yilmaz
01-04-2018, 21:27:59
Bende kullanıyorum gerçekten öğrencilere bu şekilde destek olmaları çok ince bir düşünce. Darısı Türkiye'de olan projelere :) Bu arada phpStorm için üniversite mailiniz (edu.tr) varsa otomatik lisansda alabiliyorsunuz.
Benim mail adresim yoktu. Bende öğrenci belgesi yolladım. 1 haftaya dönüş yapacağız dediler.

erkutarhan
01-04-2018, 21:34:03
PhpStorm edu.tr maili olana anında veriyor ücretsiz kullanım fakat bu programı kullanıp para kazanırsak etik olmaz diye düşünüyorum, paralı aldığım sürümü kullanıyorum iş yapınca. Çünkü orada öğrenme ve ders için veriyor size yanlış çeviri yapmadıysam.

Berkay24
01-04-2018, 21:37:14
Phpstormu 1 seneden fazladir kullaniyorum edu.tr mailimle gercekten iyi bir ide ogrenciler icin ucretsiz lisans vermeleri de cok iyi

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burak2yilmaz
02-04-2018, 20:28:13
PhpStorm edu.tr maili olana anında veriyor ücretsiz kullanım fakat bu programı kullanıp para kazanırsak etik olmaz diye düşünüyorum, paralı aldığım sürümü kullanıyorum iş yapınca. Çünkü orada öğrenme ve ders için veriyor size yanlış çeviri yapmadıysam.

Bence yanlış bir düşünce. Sonuçta sana para kazanamazsın diye vermiyor bu lisansları.

Edit : Sadece eğitim için diye belirtiliyormuş. Autodesk'te dikkat etmemiştim. PHPStormda yazdığını gördüm. Autodesktede vardır sanırım.