PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Halk Bank extre

tosunpasa
13-02-2018, 09:39:11
Maalesef dün itibari ile adı halkbank hesap extresi olup.. mail de gözüken adres EXTRE@ha
içerik yazısı şu şekilde olan HALKBANK.E <EKSTRE@halkbank.com.tr> mail gelmekte ve ek olarak jar dosya bulunmaktadır

TR54**************1****477 nolu hesabinizin 09.02.2018 - 12.02.2018 tarihine ait hareket bilgileri ekte yer almaktadir.
T. HALK BANKASI A.S.

bunu sizler ile paylaşıyorum ki fishing e yakalanmayın ve mail hizmetinizde bu tür filitreler var ise onları bloke etmeye başlatın....
ben geçen cuma günü karantina da farklı bir mail i görüp konu hakkında mail hizmeti aldığım firmayı ve kullanıcılarımı uyardığım için dosya açılmadan bana dönüş oldu

bu konuda crypo3 den azda olsa etkilenmiş biri olarak yeni bir crypto olmadan herkesin bu konuda önlem almasını istiyorum

Hattushil
13-02-2018, 09:59:28
bilgilendirme için teşekkür ederim,

tosunpasa
13-02-2018, 13:57:57
olaya bakış açım birçok kişiden farklı...
sizin güvenliğiniz aynı zamanda benim güvenliğim olduğu için.. gördüğüm ve yaşadığım sorunları mümkün mertebe uygun yerde paylaşıyorum
istanbul da birçok firma crypto saldırısından zarar gördü.. dosya olarak kaybetmediler ama birçok firmada bilgi işleme bakan bile olsa elemanlar mail host larının ele geçirildiğinden ve kendi hostları üzerinden defalarca aynı firmalara bu tür içerikleri gönderdiklerinin farkında değillerdir. hatta entara.com.tr diye firmayı arayıp defalarca durumu bildirdim ama ilgilenen olmadı.. ve bu domain i mail hostumdan artık bloke ettirerek kurtulabildim... adamlar birde mail fax hizmeti veriyor... defalarca arayıp domainlerinden virüslü dosya geliyor diye ikaz etmeme rağmen... çareyi tüm hostu bloke ettiremekte buldum
eğer bu tür dosyaları yanlışlık ile bir firma açar ise o firmadaki tüm yazışmalar ve şifreler ve o kullanıcının erişebildiği herşeyi ama herşeyi şifreliyorlar ve outlook gibi firefox yazılımlardaki tüm şifreleri - iletişimdekileri ele geçiriyorlar
daha da kısacası.. bir salak yüzünden tüm dünya sorun çekiyor
kullanıcılarınızı bilinçlendiriniz... gerekir ise patronlarınızca baskı yaptırınız...
kesinlikle fishing yemeyiniz...