PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eposta@siteadi.com Maillerinin Güvenliği Hakkında

ProPeace
09-02-2018, 12:54:17
Arkadaşlar, sosyal medya hesaplarında olsun, kayıt forumlarında olsun Eposta@siteadi.com kullanmak mantıklı mıdır? Bu e-postalar Gmail veya Outlook'unkine ek kolay kırılabilir mi? Bir de C-Panel dışında hangi panel (Free) daha güvenliklidir e-posta olayında?

RifatOzkan
09-02-2018, 13:01:06
yandex mx kur keyfine bak :) sunucuya mail yükü ne gerek var

SemihCAN
09-02-2018, 13:02:50
http://kurum.yandex.com.tr adresinden maillerinizde yandex mail altyapısını kullanabilirsiniz.

ProPeace
09-02-2018, 14:58:22
http://kurum.yandex.com.tr adresinden maillerinizde yandex mail altyapısını kullanabilirsiniz.

Mailler Yandex sunucularından alışveriş olacağı için mevcut sunucumdan trafik yemeyecektir değil mi?

SemihCAN
10-02-2018, 20:22:27
Mailler Yandex sunucularından alışveriş olacağı için mevcut sunucumdan trafik yemeyecektir değil mi?
evet

ProPeace
10-02-2018, 20:37:48
evet

Ancak bir sorunum var; gerekli doğrulama talimatlarını yapmama rağmen, doğrulayamıyorum; html dosyasını oluşturup gerekli içeriği yazıp sunucuya atmama rağmen doğrulamıyor. Ne yapmam gerekiyor?

HakanAkin
10-02-2018, 20:41:26
Yandex kullanıyorum güvenlik olarak yandex anahtar uygulaması ile mailine istediğin yerde şifre girmeden qr kod ile veya rastgele oluşturulmuş 30 saniyelik rastgele şifre ile giriş yapabiliyorsun. İçin rahat en azından. Tavsiye ederim.

ProPeace
11-02-2018, 00:43:13
Yandex kullanıyorum güvenlik olarak yandex anahtar uygulaması ile mailine istediğin yerde şifre girmeden qr kod ile veya rastgele oluşturulmuş 30 saniyelik rastgele şifre ile giriş yapabiliyorsun. İçin rahat en azından. Tavsiye ederim.
Doğrulama işlemlerini yapamıyorum, botlar dosyayı görmüyor. Ne yapmam gerekiyor? DNS Sunucularını Yandex'e bırakırsam websitem çalışmayacak; ne yapmalıyım?

SemihCAN
11-02-2018, 13:37:16
Ancak bir sorunum var; gerekli doğrulama talimatlarını yapmama rağmen, doğrulayamıyorum; html dosyasını oluşturup gerekli içeriği yazıp sunucuya atmama rağmen doğrulamıyor. Ne yapmam gerekiyor?
MX kaydını ekledikten sonra html dosyasını sana verdiği isim ile ve içerisine yine sana verdiği ikinci kodu başka hiç bir içerik başında ve sonunda boşluk olmadan ana dizinine ekle bir iki kere doğrula linkine tıkladıktan sonra görecektir. bazen bende de ilk seferde göremediği oluyordu.

ProPeace
11-02-2018, 19:31:25
MX kaydını ekledikten sonra html dosyasını sana verdiği isim ile ve içerisine yine sana verdiği ikinci kodu başka hiç bir içerik başında ve sonunda boşluk olmadan ana dizinine ekle bir iki kere doğrula linkine tıkladıktan sonra görecektir. bazen bende de ilk seferde göremediği oluyordu.
MX'de doğruladım dosyayı da sorunsuz bir şekilde attım, bot siteyi ziyaret ediyor ama doğrulamıyor.
Alan adı .com.tr olduğu için doğrulamıyor sanırım .nic.tr' kuralları gereği mi acaba?