PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plesk Panel Kurulumu "MYSQL" Hatası - Nasıl Çözümleyebilirim?

theayhan
20-10-2017, 18:07:44
Merhaba Arkadaşlar;

Digitalocean'dan bir sunucu aldım ve plesk'i kurmaya çalışıyorum ancak aşağıda "Alıntı" içerisinde belirttiğim hata ile karşılaşıyorum.
Forumları okuduğumda /root/ dizini içerisine .my.cnf.bak şeklinde bir dosya oluşturarak
[mysql]
user = username
password = password
içini bu şekilde dolduruyorum kaydediyorum ancak tekrar kurmayı denediğimde yine aynı hatayı alıyorum. Forumlarda ki çözümleri uygulamaya çalıştım ancak bir çözüm alamadım. Eğer başına gelen bir arkadaş varsa cidden salağa anlatır gibi şunun çözümünü sunabilir mi? Çok müteşekkir olurum, şimdiden teşekkür ediyorum

ERROR while trying to establish test connection. If you are installing Plesk on an already configured MySQL server, you need to specify the administrator's credentials to succeed with the installation. To do this, you need to create a file - /root/.my.cnf with the 'client' section where you need to provide user and its password ("user = $admin_name" and "password = $admin_pass"). After installation is finished, the file /root/.my.cnf will be renamed to /root/.my.cnf.bak
Check the error reason(see log file: /var/log/plesk/install/plesk_17.5.3_installation.log), fix and try again

***** problem report *****
ERROR while trying to establish test connection. If you are installing Plesk on an already configured MySQL server, you need to specify the administrator's credentials to succeed with the installation. To do this, you need to create a file - /root/.my.cnf with the 'client' section where you need to provide user and its password ("user = $admin_name" and "password = $admin_pass"). After installation is finished, the file /root/.my.cnf will be renamed to /root/.my.cnf.bak
Check the error reason(see log file: /var/log/plesk/install/plesk_17.5.3_installation.log), fix and try again
sh: 1: /etc/init.d/psa: not found