PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3D Secure nedir ve E-Ticaret sitenize bu sistemi koymak neden önemli ?


BBTR
05-10-2017, 19:00:39
3D Secure (Güvenli Alışveriş) nedir?
http://bybrawe.com/wp-content/uploads/2017/10/What-are-the-benefits-of-3D-Secure.png
3D Secure (Güvenli Alışveriş), Kartınızla 3D Secure (Güvenli Alışveriş) sistemi ile alışveriş yaptığınız zaman bankanın sitesine bağlanıp telefonunuza gelecek sms kodunu girmenizle güvenli ödeme yaptığınız sistemdir. Bu sistem sayesinde güvenli alışveriş yapıp, kartınızı kullanmaya çalışacak hackerlara karşı önlem alırsınız. Kartınızda bu özelliği aktif etmek istiyorsanız yapmanız gereken, bankanızı arayarak kartınızı sadece 3D Secure (Güvenli Alışveriş) sistemini açmasını istemelisiniz.
Örnek Alışveriş:
http://bybrawe.com/wp-content/uploads/2017/10/3d.png
E-Ticaret sitenize 3D Secure (Güvenli Alışveriş) sistemi koymak neden önemli ?
3D Secure (Güvenli Alışveriş) sistemini web sitesinize eklerseniz. Sitenize alışveriş yapmak için girecek kişilerin sizi tercih etmelerini sağlarsanız. Bu sistem zaten bir çok sanal pos şirketinde mevcut. 3
3D Secure (Güvenli Alışveriş) sistemini tercih eden E-Ticaret siteleri kart sahibinin, şifresini kullanarak işlemi onaylaması sayesinde, "ben yapmadım" ya da "benim onayım olmadan yapılmıştır" itirazlarını engelleyerek işlemin inkar edilmesi engelleniyor. Böylece 3D Secure sistemi ile sanal mağazalar, sistem dahilinde gerçekleşen işlemler için ters ibraz maliyetinden kurtulacaklar.
Kısaca Hem E-Ticaret sitesi hem kart sahibi güvenli ticaret yapacaklar, Kart sahibinin kart bilgileri korunacak. E-Ticaret siteleri de hackerlara karşı bir önlem almış olacaktır.
Bir E-Ticaret sitesine nasıl güvenebiliriz? (http://bybrawe.com/bir-e-ticaret-sitesine-nasil-guvenebiliriz/) adlı yazımızı okuyarak güvenli alışveriş veya E-Ticaret sitenizi güvenli bir hale getirebilirsiniz.

kaynak: http://bybrawe.com/3d-secure-nedir-ve-e-ticaret-sitenize-bu-sistemi-koymak-neden-onemli/

mace
05-10-2017, 19:02:53
Güzel bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık

egemenkorkmaz
21-10-2017, 16:05:38
bir dönem bu bkm alt yapısını kullanan tüm 3d açık bulmustum korkumdan bankaya mail atamadım :)