PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farklı Ödeme Yöntemleri ve Faydaları


BBTR
05-10-2017, 18:55:16
Farklı ödeme yöntemleri, sanal pos dışındaki ödeme yöntemleridir. Farklı ödeme yöntemlerini E-Ticaret sitenize eklerseniz. Sadece o ödeme yöntemi ile satın alım yapan kişilerin, sitenize ulaşmasını ve alışveriş yapmasını sağlarsanız. Günümüzde bir çok E-Ticaret sitesi açılmaktadır ve bu tarz E-ticaret sitelerinin mobil üzerine de yoğunlaşması gerekmektedir. Çünkü mobil alanı kullanan kitle masaüstünü kullanan kitleyi her geçen gün geçmektedir. Mobil kullanım geçen sene %50 seviyesini geçmişti yani mobil sektöre yatırım yapan her geçen gün kitlesini arttırır ve Doğru reklam planlaması ile satışlarını arttırabilir. Farklı ödeme yöntemleri eklemenin faydaları şunlardır:


Farklı ödeme yöntemleri ile E-Ticaret sitenizin trafiğini ve dönüşüm oranlarını arttırabilirsiniz.
Farklı ödeme yöntemleri eklediğinizde, ziyaretçinin tercih ettiği ödeme yöntemiyse dönüşüm artacaktır.
Farklı ödeme yöntemleri sitenize eklerseniz parasını çekmeyen bazı kişiler(çoğunlukla 12-18 yaş arası), sizin E-Ticaret sitenizden alışveriş yapacaktır.
Farklı bir ödeme yöntemi sitenize eklediğinizde, Anlaştığınız web sitesi veya uygulama sizi referans olarak gösterecektir.(Örnek: Papara)
Farklı ödeme yöntemleri nelerdir?
http://bybrawe.com/wp-content/uploads/2017/10/ProTicaret-PaPara-Sanal-Pos-Odeme-Sistemi.png
1.Papara
Paypalın kapanmasından sonra Paypalın alternatifi olarak görülen web sitesi 2016 yılında kurulmuştur. "Paradan iyisi Papara" Sloganı ile piyasaya giren Papara, bir çok reklam şirketinin ödeme yöntemi olmuştur. Yakın bir zamanda Papara master card sistemli kart çıkarmıştır. "Her 45 saniyede bir kişi daha Papara'yı tercih ediyor." istatiksel olarak bir veri yayınlamıştır. buraya (https://www.papara.com/#merchant?utm_source=bybrawe.com) tıklayarak web sitesine ulaşabilir ve üye iş yeri olabilirsiniz.
Papara bir çok E-Ticaret sistemine özel entegrasyon sistemi çıkarmıştır. Dökümanlarına buradan (https://merchant-api.papara.com/?utm_source=bybrawe.com) ulaşabilirsiniz. Parapa'yı E-Ticaret sitenize ödeme yöntemi olarak eklendiğinizde Üye iş yerlerimiz bölümüne E-Ticaret sitenizi eklemekteler.
Komisyon oranları için Papara'nın web sitesinde canlı destekten öğrenebilirsiniz.
http://bybrawe.com/wp-content/uploads/2017/10/BKM-Express-nedir-ve-e-ticarette-nasıl-kullanılır.jpg
2. BKM Express
Mobil uygulamasına kartınızı tanımlayarak kullanılan bu uygulamanın kullanıcı kitlesi geniştir. Uygulamayı büyük E-Ticaret siteleri ödeme yöntemi olarak eklemişlerdir.Bu uygulamanın tercih edilme sebebi:


İndirim, Puan sunması
Kendi kitlesini oluşturmuştur.
Güvenli, Hızlı bir alışveriş imkanı sunmuştur.
Buraya (https://bkmexpress.com.tr/?utm_source=bybrawe.com)tıklayarak web sitelerine ulaşabilirsiniz.
http://bybrawe.com/wp-content/uploads/2017/10/google-odullu-anket.jpg
3.Google Play Kredisi
Yeni bir yöntemin kapılarını açacağım bu bölümde Google play kredisini ödeme sistemi olarak neden kullanmamız gerektiğini kısaca anlatmak istiyorum. Google ödüllü anketler uygulaması sayesinde. Google bu uygulamayı kullanan kullanıcılara düzenli olarak anket göndermektedir. Bu anketin doldurduğunuzda(4 adımlık anket) 0,50-3 tl arasında ödül olarak para vermektedir. Bu sayede 4-5 ayda kullanıcılar ortalama 20 tl civarında para kazanmış olacaklardır.(Kendimden örnek verdim.) Bu kazancı sadece google play kredisi olarak kullanabildiğinden, krediyi bir çok kullanıcı harcayamayacaktır. Bu yüzden tavsiyemiz mobil uygulamanıza google play kredi ödeme yöntemi eklemenizdir.
http://bybrawe.com/wp-content/uploads/2017/10/mobil-odeme-nasil-kapatilir.jpg
4. Mobil ödeme yöntemi
Mobil ödeme sayesinde Faturalı veya 12-25 yaş arası genç kitlenin sizin E-Ticaret sitenizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Tabiki mobil ödeme yöntemlerinin komisyonları tercih edebileceğiniz türden değildir. O yüzden mobil ödeme yöntemini kullanacak müşteriler için ek fiyat arttırması yapmanızdır.
http://bybrawe.com/wp-content/uploads/2017/10/free-vector-maestro-logo_090885_Maestro_logo.png
5. Maestro ödeme yöntemi
Aklınıza ilk başta bu ödeme yöntemi ne alaka şeklinde bir düşünce doğacaktır. Çünkü Bu karta sahip olan kitle 12-17 yaş arasında olacaktır. Bu kart çocukların banka kartlarının ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bir çok 12-17 yaş arasında kişiler bu ödeme yöntemine sahip olan siteler aramaktadır. Bu yüzden bu ödeme yöntemini kesinlikle sitenizi ekleyiniz. Dönüşüm oranı yüksektir bizden söylemesi.
http://bybrawe.com/wp-content/uploads/2017/10/kapidaodeme.png
6. Kapıda ödeme yöntemi
Bu yöntemi online ödeme yöntemini kullanmak istemeyen kişilerin tercih ettiği yöntemdir. Çalışma yöntemi şu şekildedir:

Kargo şirketi ürünü teslim ederken ürünün fiyatı+Kargo Fiyatı+10 TL(Kargo şirketine göre değişmektedir.) ek ücret şeklinde işlemektedir.
Not: Kapıda ödeme de müşteriyi telefonla arayıp teyit aldıktan sonra göndermenizi tavsiye ederim. Müşteriyle iletişim kesilmemeli, kargoyu takip etmeli eğer kargo alımında sorun olursa mutlaka müşteriyle iletişime geçmelisiniz.

Diğer ödeme yöntemleri olarak webmoney, skrill, paypal gibi şirketleri kullanabilirsiniz fakat bu şirketler yüksek komisyon para kesintisi yapmaktadır. Kısaca paranızı banka hesabınıza aktarırken çok yüksek miktarda komisyon almaktadırlar. O yüzden parasını çekemeyen kişiler için ürüne ek ücret ekleyip satabilir veya ürüne ek ücret eklemeden %3 komisyonlu olarak bozan kişilerden paranızı bozdurabilirsiniz.
kaynak : http://bybrawe.com/farkli-odeme-yontemleri-ve-faydalari/

hediyefarki
05-10-2017, 19:12:31
Kapıda ödeme sisteminin faydasından çok zararı oluyor. Sipariş verilen ürünlerden 10'da 7'si geri dönüyor. Birde kişiye özel üzerinde isim yazılı ürünse ürün + kargo ücreti cebinizden çıkıyor.
Kişiye özel ürünler için kapıda ödeme desteği vermiyoruz artık.

BBTR
05-10-2017, 19:14:02
Kapıda ödeme sisteminin faydasından çok zararı oluyor. Sipariş verilen ürünlerden 10'da 7'si geri dönüyor. Birde kişiye özel üzerinde isim yazılı ürünse ürün + kargo ücreti cebinizden çıkıyor.
Kişiye özel ürünler için kapıda ödeme desteği vermiyoruz artık.
Bilginiz için teşekkürler. Kısa zamanda yazıyı düzelteceğim.

siirvehikaye
05-10-2017, 19:45:13
Kapıda ödeme de müşteriyi telefonla arayıp teyit aldıktan sonra göndermenizi tavsiye ederim. Müşteriyle ileitşimi de kesmemeli, kargoyu takip etmeli eğer kargo alımında sorun olursa mutlaka müşteriyle iletişime geçillmeli...o zaman sorunlar azalacaktır inşallah...

BBTR
31-10-2017, 17:24:33
Güncel