PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olimpiyat Oyunları Simgeleri Tarihi


GrafikNotlari
16-10-2016, 10:37:53
http://images.grafiknotlari.com/2016/10/olimpiyat-oyunlari-simgeleri-tarihi.png
Her tasarımcının hayalidir Olimpiyat Oyunları için bir gün simge oluşturmak dersek yalan olmaz. Bunun her tasarımcının rüyası olduğunu düşünüyorum.

Spor disiplinlerini temsil eden simgeler, Olimpiyat Oyunlarının önemli bir özelliği haline gelmiştir, ve genellikle ev sahibi ulusun kültürünü ve özelliklerini yansıtma eğilimindedir. Olimpiyatlar için iyi bir resimleme çok önemlidir çünkü dünyanın her köşesinden insanları cezbediyor. Bu yüzden dil engelini aşmak son derece önemlidir.

Kendimi bildim bileli Olimpiyatlarda kullanılan ikonografikler (simge, ikon) tarafından etkilenmişimdir. Rio piktogramları hakkındaki yazıyı yazdığım zaman şu ana kadar yapılmış olimpiyat ikonlarını derleme fikri belirdi. Bende bu yazı aracılığı ile şu ana kadar yapılmış olimpiyat oyunları simgelerini sizler ile paylaşmış olacağım. Yazının sonunda ise bütün olimpiyat oyunlarında kullanılan piktogramların sıralı tablosu yer almaktadır incelemenizi tavsiye ederim. Piktogramlara buradan (http://www.grafiknotlari.com/olimpiyat-oyunlari-simgeleri-tarihi/) göz atabilirsiniz.