PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kartvizit Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli ?


designerkan
11-05-2016, 10:46:59
http://i0.wp.com/designerkan.com/wp-content/uploads/2016/04/karvizit-%C3%B6rne%C4%9Fi-2.jpg

Kartvizit Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli ?

Kartvizit ; Sadece sizin, irtibat ve iletişim bilgilerinizi bulunduran bir kağıt değildir. Önem verilmesi gereken bir kurumsal öğedir. Müşterileriniz kartvizitle sizinle iletişim kurmasının yanı sıra, sizin imajınızı bununla kontrol edecek. Kartvizitiniz sayesinde müşteri portföyünüzü geliştirecek ve markanızın, firmanızın, kişisel olarak itibarınızın artmasına neden olacaksınız.

Başarılı bir kartvizit sayesinde neler oluyor?


Kendinizi anlatmanıza gerek kalmıyor. Karşıdaki insana kendinizi ve işinizi özetliyorsunuz.
İletişim bilgilerinizi müşterinizin saklaması için minimum bir kağıt sağlamış oluyorsunuz. Zira cüzdanınızda kalemle yazılmış bir kağıdı kimse taşımaz.
Güzel bir itibar kazanırsınız. Tabi güzel bir kartvizit tasarımı ve baskısı sayesinde.
İşinize olan saygı ve sevginizi tasarımınızla özetler.
Toplumda güzel bir itibarınız olur. 10 kişi içinde sizin kartınızın olması ilgiyi size odaklar.
Firmalar kartvizitinizi verdiğiniz zaman daha ciddi olduğunuzu anlarlar. Özellikle fuarda kartvizit vermezseniz bilgi vermezler.
Sizinle ticaret yapacak firmalara güven verir.


Kartvizit üzerinde bulunması tavsiye edilenler ?


Logo
Varsa Sloganınız
Şirket Ünvanınız
Ad Soyad
Ünvanınız
Telefon
Cep Telefonu
Adres
Posta Kodu
Web Sayfanız
Mailiniz
Sosyal Medyanız


Kartvizitiniz üzerinde sadece adınız, soyadınız, firma adınız, telefon numaranız bulunmasın. Tabi bu mecburi değil ama firmanızı güncel tutmak için kendinize bir sosyal medya hesabı edinin. Peki neden? Sadece web sitesinin olmasından sitenin veya firmanın güncel olduğu anlaşılmaz. Çoğu batmış şirketin web sitesi çok şık şekilde duruyor. Sosyal medyadaki paylaşımlardan en son ne zaman paylaşım yapıldığı veya paylaşılan şeylerden şirketin imajı kontrol edilebilir. İnsanların bir çoğu web sitenizi ziyaret ederek yeni ürünler eklenmiş mi diye kontrol etmezler veya sizinle yeni ürünler eklendi mi diye telefon ile irtibata geçip soru sormazlar fakat bir sosyal medya hesabınız varsa bu sosyal medya hesapları üzerinden sizinle iletişime geçerek hızlı bir şekilde bilgi alırlar. İşte bu yüzden kartvizitiniz üzerinde sosyal medya hesaplarınızın da bilgisini bulundurmanızı tavsiye ederim.

Ülkemizde bir çok insan halen mail kullanmayı bilmiyorken sosyal medya hesapları üzerinden sizinle iletişime geçerler ve hızlı bir şekilde dönüş almak isterler. Kartvizit denilince bir çok insanın aklına ilk gelen bir kağıt parçasıdır. Fakat bu kağıt parçası sayesinde müşterileriniz sizinle iletişime geçer veya bu kağıt parçası sizin adınızın daha fazla duyurulmasına neden olur. Kısacası kartvizit denilen bu kağıt; ”Kurumsal kimliğinizin bir aynası ve müşterileriniz ile aranızda olan köprünün bir biletidir.”

”İnternette çok daha iyi bir şekilde reklam yapılabilir. Kartvizitte nedir?” diye söyleyenler olacaktır fakat reklamın her yerde yapılması gerektiği için sadece kartvizitinizi kullanmanız değil diğer tüm ortamları da kullanarak şanınızı veya kurumsal kimliğinizi her yere duyurmanız gerekmektedir. Kartvizitiniz üzerine logonuz, adınız soyadınız, branşınız, firma bilginiz, telefon numaranız, sosyal medya hesabınız gibi bilgilerin bulunması sizin adınıza çok daha yararlı olacaktır. Sıradanlaşmış bir kartvizit yerine görsel olarak daha güzel olan bir kartviziti kullanmanız ve üzerinde yukarıda saymış olduğumuz bilgilerin olması yarar sağlayacaktır. Firmanızın veya kişiliğinizin nerede duyulmasını istiyorsanız orada reklamınızı yaptırın. Kartvizit, sosyal medya hesapları, broşürler bunların hepsini kullanın ve kurumsal kimliğinizi her alanda duyurun.

Kartvizit yaptırırken nelere dikkat edilmeli ?


Üzerinde tavsiye ettiğim bilgilerin bulunması.
Herkesin şahin gibi keskin gözleri olmadığı için yazıların okunabilir puntolarda olması.
Her bilginin hemen bulunabilir şekilde gruplandırılmış olması.
Genelde beyaz zemin üzeri siyah yazı kullanılmasına özenelim. Çünkü okumak zorlaşıyor.
Kart kalınlığı abartılı şekilde olmamalı. İnsanlar kalın kartları cebine ve cüzdanına koymaz.
Farklı tasarımlar yapmaya özen gösterelim. İlk izlenim çok önemli.
Sade ve anlaşılır tasarımlar yapılmalı. Karışık ve okunaksız yazılar imajınızı zedeler.
Arkalı önlü baskı tercih edebilirsiniz. Yalnız iki tarafı da yazılarla doldurup insanları boğmayın.
Baskı teknikleriyle fark yaratabilirsiniz. Kabartma veya kısmi parlaklık gibi.


Kaynak : Designerkan (http://designerkan.com/2016/04/23/kartvizit-yaptirirken-nelere-dikkat-etmeli/)

Ofisimo
11-05-2016, 11:07:40
Çok güzel anlatmışsınız. Bazı kart vizitler görüyorum adamların sanki matbaanın icat edildiğnden yeni haberi olmuş gibi. Birde insanlar fiyata çok takılıyor onu anlamıyorum. 1k kart vizite iyiyle kötü arasında 20 - 30 lira oynuyor. Günlük hayatta 20 lirayı 30 lirayı nelere vermiyoruz ki boş yere.

designerkan
11-05-2016, 11:47:18
Çok güzel anlatmışsınız. Bazı kart vizitler görüyorum adamların sanki matbaanın icat edildiğnden yeni haberi olmuş gibi. Birde insanlar fiyata çok takılıyor onu anlamıyorum. 1k kart vizite iyiyle kötü arasında 20 - 30 lira oynuyor. Günlük hayatta 20 lirayı 30 lirayı nelere vermiyoruz ki boş yere.

Çok teşekkürler. Aynen bir kahve içiyorsun 10 tl. Bu senin imajın.

dizayncanavar
11-05-2016, 11:49:11
Güzel makale. teşekkürler.

designerkan
13-05-2016, 18:12:11
Güzel makale. teşekkürler.

Yorumunuz için teşekkürler.

Aymtema
16-05-2016, 12:43:29
Vizyoner olmak budur. Geleceği ön görmek demeyelim ama ön görülmüş bir iş geleceğini düşünerek sunulan imaj, tam olarak böyle bir şey. Bir kartvizit, ücretten, matbaadan daha fazlası.

metinciris
16-05-2016, 13:47:21
Bu işi yapanların fikrini almak lazım.
Kendime yaptığım o kadar iyi olmadı. Yazılar çok küçük kaldı. http://metinciris.com.tr/img/kutu/01.jpg

mahirturkmen
27-06-2017, 18:14:42
Online olarak kartvizit yaptırmadan önce bir kaç kelime araması ile kaliteli kartvizit psd dosyaları bulabilir ve kendinize göre revize edebilirsiniz.

business card psd
kartvizit psd
.
.

Newyork
27-06-2017, 18:30:26
Mesajım Bulunsun, Okuyacam