PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PhpMyAdmin de Üyeler Ve Konular Yedeği Nasıl Alırım

sana_ne
21-04-2008, 23:08:46
Arkadaşlar sitemin cpu kasması nedeni ile üyeler ve konular yedeği alıp sıfır bi vb üstüne atmak istiyorum phpmyadminde yedek alırken hangi tabloları seçmeliyim

yardımlarınız için şimdiden teşekürler

mrkurtbey
22-04-2008, 23:39:37
Bu kadar kolay değildir ama angi tanblolar oldugunu söyleyebilirim :).Sadece

bununla kalmayıp datastore ve settings gibi bir sürü tabloyu yedek almanız

gerekebilir veya yedek alacagınız db nin full eklentilerini pluginlerini silip sadece

aşagıda belirtmiş oldugum tabloları yedek alıp, bunu yeni databasenizin

tabloları ile değiştirip , sayacları guncellemenız ve tabloları optimize etmeniz

ile konuları , mesajları ve üyeleri yeni sitenizde işlevsel hale getirebilirsiniz.

ama bu hiç sağlıklı değildir ilerde mutlaka sorunlar çıkaracaktır.

thread tablosu : konular
post tablosu : mesajlar
user tablosu : üyeler

sana_ne
23-04-2008, 08:35:29
çok sağol kardeş ne yapacağımı sasırdım yaf cpu kasıyo vb 370 upragade edemiyom hata veriyo :(

MilliFantazi
23-04-2008, 08:38:13
çok sağol kardeş ne yapacağımı sasırdım yaf cpu kasıyo vb 370 upragade edemiyom hata veriyo :(

E siteniz o zamanda kasmayacak mı? Farklı bir işlem yapmıyorsunuz ki, aynı siteyi yine aynı yere taşıyacaksınız :)

Hosting mi, reseller mi, vps mi, dedicated mi kullanıyorsunuz?

Sitenizin fazla cpu yememesi için, ağır temalar kullanmayın. Siteniz çok süslü püslü olmasın mesela. Default tema kullanın, kullanmadığınız fazla gerekli olmayan eklentileri kaldırın. Çok daha iyi verim alacaksınız.

sana_ne
23-04-2008, 09:18:32
Reklama Girmese

EbediAlem.Net & EbediAlem.Com | Alemin Ebedi Paylaşım Adresi - Mp3 indir-Full Dizi-Burç Uyumu-Film İndir - vBulletin (http://www.ebedialem.net/)

Sitem Bu Sorun Ne Olabilir Sizce :(