PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seo Uyumlu Makale Nasıl Olmalıdır?


civilengineer
30-08-2013, 23:06:44
Merhaba arkadaşlar

Biz webmaster kişilerin en büyük dertlerinden birisi de sitesini güncel tutmak. Yazılım olarak, içerik olarak, grafik olarak bir website her zaman güncel olmalıdır. Aksi takdirde, seo yarışında geri kalır ve gücünü kaybeder.

Sitenin türüne göre, içerik olarak güncel tutmaya yönelik farklı alternatifler vardır. Site türümüz eğer bir blog ise, pek çok site sahibi, kendisi yazmayı, yazamadığı durumlarda gönüllü ya da bedelli yazar tutmayı seçer. Amaç, güncel makaleler ile, sitemizi canlı tutmak. Ancak, her güncel içerik, sitemiza yarar sağlayacak diye birşey yok. Bu yazının konusu da tam olarak bu. İçerik eklerken dikkat edeceğimiz bir kaç ufak kriter, o içerikten maksimum verim almamızı sağlayacak.
Yazılarınızda H etiketlerini kullanın. H etiketlerinin seo açısından önemini hepimiz biliyoruz, tema ayarları doğru bir şekilde yapıldığında, yazı başlıklarımızda H etiketi hiyerarşisinde yerini alacaktır.

Yazılarınızı dikkat çekici hale getirin. Yazmış olduğunuz yazı içerisinde farklı renkler, kalınlık, italik, altçizgi gibi alternatifler kullanmanız ziyaretçilerinizin ilgisini çekecektir. Hiçkimse boğuk bir yazıyı sonuna kadar okumak istemeyecektir, her ne kadar faydalı içerik de olsa.

Yazılarınızı görsel öğeler ile destekleyin. Hem okurların, hem de arama motorları için iyi bir hamle olacaktır. Resimleri eklemeden özgünleştirmeyi unutmayın.

Yazılarınızda site içi linklemeye özen gösterin. Hazırladığınız yazı içerisinden sitenizde bulunan diğer yazılara linkler verin. Ama bunu yapar iken oldukça dikkatli olun. Boş sayfalara ve yazı ile alakasız sayfalara link vermek yarardan çok zarar verecektir. Örneğin yazınızın başlığı ve içeriği Wordress Nedir ile ilgili ise WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarlarına yönlendirip, o yazınızın da okunmasını sağlayabilirsiniz. Bu hem ziyaretçinin sitede daha fazla kalmasını sağlayacaktır, hem de seo açısından oldukça faydalıdır. Arama motorları site içi linklemeye önem verir. Wordpress tabanlı sitelerinizde bu işi, simple tags, seo smart links gibi eklentiler ile de yapabilirsiniz.
Yazılarınız %100 özgün, %100 yararlı olsun. Özgün olmayan yazılar Google tarafından pek değerli olmayacaktır. Ayrıca, özgün diye eklediğiniz anlamsız kelime torbaları da pek faydalı olmayacaktır. Yazılarınızın önceliği Google değil, okur olsun. Yazılarınız okunur, tartışılır, paylaşılırsa, arama motorları bunu görecektir. Bu nedenle özgün ve insanlara aradığını veren yazılar yazınız. Konuyla ilgili olarak : http://goo.gl/LzfghO

Alakalı etiketler kullanın. Etiketler bir nevi küçük kategorilerdir. Bir etikete tıklandığında, o etiket ile direk alakalı başlıklar çıkmalıdır. Aşırı ve alakasız etiket kullanımından kaçının.
Title ve description yazı ile alakalı olsun. Yanlış başlık ve açıklamalar ile insanları kandırmaya çalışmayın. Dediğim gibi, ziayretçilere aradığını vermezseniz, arama motorları da size aradığınızı vermeyecektir.
Unutmadan, yazılarınızın sosyal medyada beğenilip tartışılmasını sağlayın. Devir sosyal medya devri, arama motorları için de öyle.

Kaynak : http://goo.gl/R1YU59

Oxsigen
11-09-2013, 05:34:24
Güzel bir yazı olmuş tşk.

MersinWeb
11-09-2013, 06:57:43
burayı da incelemenizi tavsiye ederim http://frmpc.net/seo-uyumlu-makale-yazi.html

lastwisher
11-09-2013, 08:02:43
Güzel yazı olmuş, bakıyım yine birisi 255 karakter olsun, efendim keyword density %3 olsun diye saçmalayacak mı diye girmiştim, değilmiş.

Yanlız ufacık bir detay; Yazdıklarınızı postunuzda uygulasaydınız keşke hoş olurdu.

Menzilli
06-10-2013, 17:51:06
elinize sağlık faydalandım

Noventa
06-10-2013, 17:54:01
Benim yazdığım oldukça uzun bir makale bulunmakta araştırıp üstüne koysaydınız keşke.

Abstract
06-10-2013, 17:58:28
Çok güzel bir makale olmuş, emeğinize sağlık; teşekkür ederim.

Ahmettaha
03-01-2014, 02:02:05
Aynen hocam. Bir kaç eksik kaldığını düşündüğüm yer var ama onlarda ihtilaflı o yüzden söylemeye değmez. Bir kısmı "evet çok haklısın" derken bir kısmı "ne alakası var" demişti. O yüzden hiç bulandırmayım ortalığı en iyisi :) Güzel paylaşım hocam. Teşekkürler.

onur7060
01-08-2015, 15:07:11
Hocam SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorunuz için yazıma bakabilirsiniz: http://www.daginikadam.com/seo-uyumlu-makale-nasil-yazilir/