Forum Temasi icin acik Renk Kombini ariyorum - R10.net
 • 28-03-2020, 20:23:55
  #1
  Merhaba Arkadaşlar,


  benim şöyle bir Sorunum var. Elimde bir Forum Sitesi var, ve bunu önümüzdeki günlerde XenForo sistemine dönüştüreceğiz. Bunun içinde kullanışlı bir Tema aldım, buda önümüzdeki günlerde editlenip düzeltılicek.


  Tek Sorunum Temanın Rengi. Temanın Rengi çok güzel, ve modern duruyor, ancak kullanmak istediğim Proje için maalesef çok köyü.


  Kullandığım Tema etiket in yaptığı xenforo Teması. (xenforo.gen.tr Anateması suan zaten)


  Her Bölümdeki Renkler değiştirilebiliyor, dalgalanma dahil. Kendim bir iki renk denemiştim gimp ile, ancak çok kötü duruyor, ve gözü fazla yoruyor. Bu yüzden sizlerin Tasarımcı Gözü ile bakmanızı rica ediyorum, siz olsaydınız hangi Renkler ile değiştirirdiniz yada, hangi Renkleri tercih ederdiniz:


  Forum bir Bağlama Kursu Forumu olucak, suanki Forumda kullanılan Temanın rengi türüncü Aynısını olmasını istemiyorum, ama benzer sıcak tonlarda modern bir Tema düşünüyorum. Bunun içinde mevcut/satın alınan Temanın renklerini değiştirip uygun hale getirmek istiyorum.


  Temanın Görüntüsü şu şekilde olucak:

  Mesaj Kısımlarıda bu şekilde:  Dediğim gibi maalesef, Renkler konusunda kararsızım. Turuncu diye düşünmüştüm, ama tüm Köyü Mavi olan yerleri Turuncu düşünürsek, çok göz yorar.
  İllaki Turuncu olmasına gerek yok, yeterince Sıcak renkler olsun, kırmızı/beyaz, turuncu/gri? Ama hangi Kısimler hangi renk olsun çözemiyorum.

  Kullanıcının Gözünü yormayan Renkler hangileridir, bunları ne şekilde kullanmak doğru olur. Forumun henüz ayrı bir Logosu yok maalesef, sadece zamanında Banner yapılmıştı o duruyordu, o yüzden bu Forum için uygun şekilde Logoda yapılacaktır.

 • 28-03-2020, 20:32:39
  #2
  Colourlovers.com da milyonlarca renk paleti var bakmanızı öneririm.