• 15-04-2019, 19:25:07
  #1
  Merhaba arkadaşlar,

  Jr.Front-end developer olarak bir iş başvurusu yaptım ve bunun sonucunda benden örnek bir çalışma istediler çok basit istekleri ben direkt bana yazdıkları şekilde buraya bırakıyorum istediklerini.

  Alıntı
  Örnek Proje Gereksinimleri

  Proje Amacı
  Kullanıcının dinamik olarak form oluşturmasını sağlamak, formları listelemek ve oluşturulmuş bu formu doldurmak üzere görüntüleyebilmek.

  Kullanılması beklenen frameworkler ve ürünler
  1. AngularJS v1.6.9
  2. Bootstrap

  Proje Detayı
  Proje amacında belirtildiği gibi basit bir form yönetim web uygulaması yapmanız beklenmektedir. Uygulamanın sahip olması gereken sayfalar aşağıda detayları ile birlikte bulabilirsiniz.

  1. Form Yönetim Sayfası
  • İlk sayfa açılışında ekranda daha önce oluşturulmuş formların listesi tablo şeklinde listelenmelidir.
  • Formun ismine göre arama yapılabilmelidir.
  • “Yeni Form Oluştur” butonuna basılarak, pop-up içerisinde kullanıcının dinamik form için gerekli olan bilgileri doldurması beklenir. Popup içerisinde bulunan “Kaydet” butonu ile formun localstorage a kaydedilmesi sağlanmalıdır. Form kayıt esnasında zorunlu alanlar için veri giriş kontrolü yapılmalıdır. Gerekli hata mesajları ekrana çıkartılmalıdır.
  • Form nesnesine ait json bilgisi aşağıda paylaşılmıştır. Bu json modeline uyulması gerekmektedir.

  { "name": "Test form", "description": "Uye bilgi formu",createdAt: "2017-01-08", fields: [ { "required": true, "name": "Ad", dataType: "STRING" }, { "required": true, "name": "Soyad", dataType: "STRING" },{ "required": false, "name": "Yaş", dataType: "NUMBER" } ] }

  2. Form Görüntüleme Sayfası
  • Form sayfasının routingi /forms/{formName} şeklinde olmalıdır.
  • Tanımlanmış form, data girişi yapılabilir şekilde sayfada görüntülenmelidir.
  • dataType=STRING olan alanlar için text tipinde input, dataType=NUMBER olan alanlar için number tipinde input html elemanı kullanılmalıdır.
  • Forma ait alanların data tipine göre input elemanın tipi değişmelidir. Eğer alanın data tipi STRING ise input[type=text], NUMERIC ise input[type=number] olmalıdır. Bu forma girilen değerlerin kaydedilmesine gerek yoktur. Formun doğru bir şekilde görüntülenebilmesi yeterlidir.

  Teknik Gereksinimler
  1. Ön yüzde Bootstrap framework kullanılmalıdır. Ekstra tasarım yapmanıza gerek yoktur. Bootstrap standart teması yeterlidir.
  2. AngularJS v1.6.9 kullanılması beklenmektedir.
  3. Formlar localstorage a kaydedilmelidir, localstorage dan okunmalıdır.
  4. İstediğiniz herhangi bir kısım için en az bir adet angularjs directive kullanılmalıdır.
  5. Teknik gereksinimlere uymayan projeler kabul edilmeyecektir.
  6. Source code public olarak kendi Github repositorynizde saklanmalıdır, bize github repository linkini göndermeniz beklenmektedir.  Bootstrap kısmı formları oluşturmak vs. bunları biliyorum bunlarla ilgili yardıma ihtiyacım yok yanlızca localstorage e nasıl kaydedeceğimi bilmiyorum, form nesnesine ait json bilgisi vermişler örneğin onun ne anlama geldiğini bile bilmiyorum

  Bana yardımcı olacak bunları nasıl yapacağımı anlatacak birine ihtiyacım var. Çarşamba akşamına kadar vaktim var, şimdiden teşekkürler.
 • 15-04-2019, 19:35:20
  #2
  dostum bence projeyi kendi imkanlarınla yapmalısın şuan bu projeyi başkasının yardımıyla yapmak sana birşey katmaz çünkü 2 gün sonra karşına gelecek bir işi yapamazsan ve sözleşme imzalamışsanız sıkıntı yaşarsın
 • 15-04-2019, 19:46:49
  #3
  Json olarak verilen bilgi de, dinamik formu oluşturacağınız şartlar bildirilmiş. Misal ad,soyad ve yaş bilgileri istenecek, input elemanlarının özellikleri, form ismi ve oluşturulma tarihi var.

  Formu oluşturduktan sonra bir submit fonksiyonu oluşturacak ve dataları json stringify formatında localstore kayıt etmeniz gerekiyor. Bu kısmı basit zaten,

  localStorage.setItem("sample_data", JSON.stringify($scope.data));
  internette bolca örnek var.

  ayrıca ilk girdiğinizde bu formları localstorageden çekip ekrana yazdırmanız istenmiş, form listesi dedikleri de bu.

  herşeyi açıkladım, gerisini biraz araştırıp yapmaya çalışın.