Mediation Sistemlerinde Ödeme Hakkında (Ironsource, Vungle vs)? - R10.net
 • 25-06-2020, 17:42:28
  #1
  Arkadaşlar, bu mediation sitemlerinde ödeme nasıl yapılıyor,


  Mesela ben yeni katıldım (ironsource), admob, unity ads ve facebook audience networklerini kullanıyorum.

  Bütün bu firmaların reklamlarından elde edilen geliri ironsource'mi ödüyor, yoksa her firmadan ayrı ayrı ödeme mi alıyoruz?

  Birde, yukarıdaki networklerin dışında tavsiye ettiğiniz network var mı ironsource'de kullanmak için, iyi kazandıran yani, kullanan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.
 • 25-06-2020, 22:09:51
  #2
  Mediationda Applovin Max i tavsiye ederim başvurunuz kabul edilirse
  Ödeme tarafında yanlılıyor olabilirm ama bildiğim kadarıyla Mediation sistemler size sadece projenize eklemeniz anlaşmalı oldukları networklerin adaptörlerini sağlar
  Böylece kolayda tek SDK ile çoklu Ad Network entegresi yapabilirsiniz aynı şekilde tüm Gelirinizi , Reklam birimi yönetiminizi , Raporlamanızı kullandığınız mediation üzerinden tek bir dashboardda görmenize yardımcı olur
  Tabi waterfall denen advanced özellikleride artısı
  Unity Mobil Oyunlar|| 3 Senelik Tecrübe >> 150+ Referans
  Uygun Fiyatlı Oyun Hizmetleri : TIKLA
 • 03-07-2020, 19:39:27
  #3
  öğrendik her firma ayrı ayrı kendisi ödüyormuş.

  mediation sistemlerinin bu işten kazancı ise bu sayede kendi reklam ağları için yayıncı bulabiliyorlar. diğer türlü mesela ben ironsource reklamlarını neden yayınlayım, admob, facebook audience, unity ads gibi seçenekler varken. ama bu altyapıyı sağladıkları için kullanıyorum ve onların reklamları da yayınlanıyor haliyle arada, kazançları da bu yani.

  1 haftadır kullanıyorum mediation sistemini, ironsource (zaten onların sistemi olduğu için bu sabit seçenek) + admob + facebook audience + unity ads ağları ile birlikte. tek bir ağa göre gerçekten çok avantajlı, eCPM'ler uçuyor , yani sistemin mantığı bu zaten, en yüksek teklif veren reklamı göstertiği için her istekte kazanca oldukça fark yaratıyor. %35 falan daha fazla kazanıyorum tek admob'a göre. hem tüm yumurtalarımı tek sepete koyup riske atmamış oluyorum, malum geçen ay admob dan çok sınırlama yedi yayıncılar (bende bunların arasındayım, bu olaydan sonra mediation sistemine geçmeye karar verdim ve iyide oldu). böylece her hangi bir ağdan sınırlama-ban vs bir durum olsa bile diğer 3 ağ ile yola devam ederim. Tabi çok daha fazla ağ ile de çalışabiliyorsunuz mediation sistemlerinde, bana bu 4 ü yeterli.

  buda burada bilgi olarak dursun...