Admob reklam doluluk oranı - Sayfa 2 - R10.net
 • 09-10-2019, 12:17:33
  #10
  guttsay adlı üyeden alıntı
  Hocam tekrar merhaba bu yazışmadan sonra chartboost ve adcolony ayrı ayrı api ile mediation yapmaya çalışıyorum. Mediation reklam firmasından api- app id gibi farklı parametreleri admob paneline ekleyip muhtemel ecpm değerini 0.1 usd gibi düşük bir değere getirip bekliyorum chartboost hiç gösterim almadı, adcolony yeni denemeye başladım belki oda gösterim yapmayacak. Bu durumda nerede hata yapıyorum görüşünüz nedir? Geçiş reklamı admob ile %20 dolulukta, banner %80 doluluk ile dönüyor ancak diğer kanallar reklam çekmiyor. Şimdiden teşekkürler.
  Tekrar merhabalar.
  Yılın bu zamanı mediaton yaptığınız reklam firmalarının reklamlarını çok çıkartmaz admob. Farkettiyseniz geliriniz %25 civarı artmış da olması gerekiyor sebebi ise admobun elindeki reklamları eritmek için uygulama veya oyun bakmaksızın reklam seçimi yapmadan gösterim yapmasıdır.
  Bilen yapar, bilmeyen öğretir.
 • 09-10-2019, 19:44:57
  #11
  Archetype adlı üyeden alıntı
  SmartBanner çok fazla banner reklam çıkartmaz buna oranla reklam isteği gelmesine rağmen reklam çıkartamadığı için boş döndürür. O sebepten dolayı Smart olanların tamamını bannera döndürürseniz ciddi bir % artışı görebilirsiniz. Tecrübe ile sabittir bu durum günlük 1 milyon reklam gösterimi yaparken smart olanları normal bannera çevirdiğimde 1.1 milyon gibi bir rakama ulaştım. Ayrıca admob yeni reklam modellerini desteklemesi açısından son sürüm sdk kullanmanız sizin faydanıza olacaktır.
  Merhaba,

  1 milyondan 1.1 milyona çıkmış olmanız doluluk oranı ile bir bağlantısı yoktur. Önemli olan admob panelindeki doluluk oranı değeri? O ne kadar artmış?

  Yani gösterimin direkt artması doluluk oranı ile kesin bağlantılıdır diyemeyiz. Belki o gün uygulamanıza daha çok kişi indirdi? Ya da o gün aktif kullanıcı sayısı arttı.
  2 temel sorum var size,

  1- Doluluk oranlarınızda da aynı artış göründü mü? Yani admob panelinden baktığınızda. Sadece değiştirilen reklamı filtrelemeniz gerektiğini söylememe gerek yok sanırım.


  2- Bu artış sonraki günlerde de devam etti mi? 1 gün yeterli değil açıkçası rakam 1 milyon bile olsa ki zaten o rakamın gösterim olduğunu ifade ettiniz.
  Doluluk oranı başka bir şey. Bir şeyi merak ediyorum. Update vermeden önceki 7 gün boyunca doluluk oranı kaçtı?

  Update verdikten sonraki 7 gün boyunca doluluk oranı kaçtı? Admob raporlardan bunu ayarlayabilirsiniz. Bilgi seviyenizi bilmediğim için, filtreleme yapmanız gerektiğini(o özel banner için) tekrardan hatırlatıyorum.

  Hatta biraz daha işi üst noktaya götürürsek(ki bunu yapmak isterseniz yapın) bu 7 gün değerlerini 1 ülke(en popüler olan en çok gösterim alan ülke) için bakın mümkünse yani şuraya gelmek istiyorum. Admob analizi öyle sadece gösterime bakarak yapılacak bir iş değil.

  Bir çok faktöre aynı anda bakmak gerekiyor. Çünkü doluluk oranları zamandan zamana, ülkeden ülkeye, kategoriden kategoriye göre değişebiliyor.


  -----


  Arkadaşın sorusuna gelecek olursak da. Banner reklamının hangi ülke ağırlıklı olduğunu bilmiyorum ama %80 çok düşük bir rakam değil. Diğer yandan geçiş için çok düşük olduğunu belirtmeliyim.

  Bunun nedenleri ne olabilir?

  1- Admob gerçekten uygulamanıza requestlerini karşılayamıyor. Yani o kadar çok istek varki admob karşılayamıyor düşük ihtimal olsa da mümkün.

  Çözüm?

  Mediation. Ya da farklı reklam SDK'larını aynı anda kullanmak. Facebook vs.

  Örnek pseudocode vereyim:


  admobyükle();
  
  if(admobyüklendi()){
  admobugöster();
  }
  else {
  facebookyükle();
  
    if(facebookyüklendi()){
    facebookgöster();
    }
  
  }

  Bu şekilde bunu birden fazla yapabilirsiniz.

  2- Başka bir neden ise request yaptığınız yer yanlış olabilir. Bazen geliştiriciler yanlışlıkla onlarca istek yollayabiliyorlar 1 tane istek yapması gerekirken.

  Doğru yerde request yapmalı yani istek yollamalısınız.
  Dikkat! Yükseltiyorum. Uygun fiyata ASO çalışması Tıkla - Bilgisayar Mühendisi