• 16-11-2018, 19:39:25
  #1
  Merhaba dostlar,
  Öncelikle kendimden bahsedeyim.
  Yaklaşık 5 yıldır büyük küçük native Android uygulamaları geliştirmekteyim. Son 1 yıldır ise reel sektörde müşterilerime Android Geliştirme hizmeti vermekteyim.
  Forumda webview talebiyle ilgili birçok konu açıldığını gördüm. Uzun zamandır sabit müşterilerimin işini yapmaktan webview gibi projeler yapmaya fırsatım olmuyordu. Fakat yorucu ve uzun soluklu projemi teslim ettikten sonra hemen bir webview projesine başladım.Bu konuda ihtiyacı olanlara uygun fiyata webview hizmeti vermeyi düşünüyorum.
  Bu arada bu projeyi daha geliştirmeyi düşünüyorum.

  Projeyi geliştirdikçe hizmet alan müşterilerime (Paket-2 veya Paket-3) ücretsiz sunmayı düşünüyorum.


  * İlk satış ilanıma özel konuya ilk yazan 1 kişiye ücretsiz apk (Paket-1) , 1 kişiye de çekiliş ile Webview hizmeti (Paket-2) vereceğim.
  ( İlerleyen günlerde çekilişler devam edecektir. )
  ----------------------------------------------------------------------------
  ✪ Katılım için konu altına "Katılıyorum" yazmanız yeterlidir. ✪
  Çekiliş 17.11.2018 Cumartesi saat 24:00'da sonlanacaktır.

  EDİT : 17.11.2018-24:00 Tarihli Çekiliş Kazananı : @Sevgimix;
  Çekiliş Linki: https://analiz.r10.net/cekilis-araci/3807859446/

  TEBRİKLER
  ----------------------------------------------------------------------------


  İlan detayları aşağıda yer almaktadır.


  --- Webview Özellikleri: ---
  [ Başlıkların altına ekran görüntüleri eklenecektir. ]


  1. Splash Screen (Karşılama Ekranı):
  Bu bölümde 3 adet karşılama ekranı seçebilirsiniz:
  - Basit Tek logodan oluşan karşılama ekranı
  - Desenli/Görselli karşılama ekranı
  - Videolu karşılama ekranı

  2. Toolbar (Menü ve ikonların yer aldığı üst çubuk):
  Bu bölüm opsiyonel olmakla birlikte toolbar rengini, toolbar üzerinde bulunacak logo veya uygulama adını seçebilirsiniz. Hatta toolbarı tamamen gizleyebilirsiniz de.

  3. Uygulama Araç Kutusu (Floating Action Bar):
  Webview projeler web siteyi olduğu gibi görüntülediği için son kullanıcı sayfalar arasında gezinirken bir İleri-Geri butonları ihtiyaç duymaktadır. UI düzenine göre bu botonlar parmağın rahatlıkla ulaşabileceği bir yerde olması kullanıcıyı oldukça memnun etmektedir. Uygulamamızda İleri-Geri ve çıkış butonlarını ekranıın sağ altına yerleştirdik (Floating Action Menu) , böylece kullanıcı uygulama içinde gezinirken geri gelmek için her defasında parmağını toolbara doğru götürmemektedir. Ayrıca eklenen azami miktarda soft animasyon ile de göze hitap etmesi sağlanmıştır.

  4. Navigation Bar Desteği:
  Yine Toolbar'a bağlı olarak soldan açılan bir Drawer Menu ekledik. Çok sayfası olanlar için ideal bir seçenek olan bu özellik ile kullanıcılar siteler arasında veya sayfalar arasında tek tıkla gezinebilir. Ayrıca bu bölümü de isteğinize göre özelleştirebilirsiniz. Drawer Menu'de özelleştirilebilecek yerler genelde Header bölümü ve header da bulunan Logo olmakta.

  5. Tab Menü:
  Drawer Menu (Soldan açılan menü) kullanmak istemeyenler için uygulama anasayfasında görünen bir Tab Menü seçeneğimiz de mevcut. Toolbar'ın hemen altında bulunan bu Tab Menu ile kullanıcılar sekmeler arasında kolaylıkla gezinebilir.

  6. Download ve Upload Seçenekleri:
  Uygulamaya gömdüğünüz sitede gezinirken kullanıcılarınız herhangi bir dosya indirmek isteyebilir. Kimi webview ler bunu desteklememekte. Fakat Javascript ile hazırlanan webview uygulamamızda tüm download ve upload işlemini aynı native uygulamada olduğu gibi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca upload işlemi yapacak kullanıcılar için "Dosya Yükleme" butonuna tıklandığı anda otomatik telefonun varsayılan Dosya Yöneticisi açılmakta ve dosya seçme işlemini kolaylaştırmaktadır.

  7. Tüm Videoları Destekliyoruz:
  Sitenizde yer alan tüm videoları rahatlıkla açabilirsiniz. Hatta videonuzun tam ekran desteği varsa uygulama içerisinde tam ekran olarak videonuzu oynatabilirsiniz. Native bir görünüm katmak amacıyla video yüklenirken ekranda uygulamanızın logosu görünür.

  8. Hakkında ve Diğer Sayfalar:
  Uygulamada varsayılan olarak 1 adet "Hakkımızda" sayfası bulunmaktadır. Fakat isteğe özel "Sıkça Sorulan Sayfa" veya benzer bir sayfa istediğinizi belirtirseniz kısa sürede entegre edebiliriz.

  9. Bildirim Gönderme:
  Mobil uygulamarın olmazsa olmazı bildirim özelliğini webview uygulamanızda da kullanabilirsiniz. Kullanım kolaylığı bakımında en çok tercih edilen OneSignal bildirim sistemi entegre edilmiş olup, panel üzerinde sınırsız bildirim gönderebilirsiniz. Hatta bildirimlerinize görsel ve link de ekleyebilirsiniz. (Bir sonraki güncellemede bununla ilgili çok kullanışlı birçok özellik eklenecektir.)

  10. Analiz Desteği:
  Uygulamanızı kimler nereden indiriyor, kaç dakika uygulamada vakit geçiriyor, hangi sayfalarda gezinir gibi birçok istatistiği takip edebilmeniz için Firebase Analytics özelliği kullanılmaktadır. Tek bir panel üzerinden bu istatistikleri takip edebilirsiniz.

  11. Farklı Reklam Firmaları:
  Bu bölümde işinizi epey kolaylaştıracak bir özellik ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi Google Admob reklamlarının TBM oranları çok düşük olmakta, dolayısıyla kazançlarınız da düşük olmaktadır. Fakat bilinmelidir ki piyasada Admob reklamlarının alternatifi olan başka firmalarda bulunmaktadır. Birçok kişinin Admob'u en kazançlı reklam firması olarak görmesi aşikar, fakat uygulamızı kullanan kişiler sadece Admob'a bağlı kalmaksızın isterse Facebook Audience reklam firmasını kullanabilmektedir. Facebook Audience ve Google Admob reklamları kazanç karşılarmasını daha önce açtığım şu konuda takip edebilirsiniz. Size göre en kazançlı reklam firması hangisi olduğunu deneyerek öğrenebilirsiniz.

  Ayrıca son olarak 3. reklam alternatifi olarak da lokal reklam seçeneğimiz mevcut. Eğer yayıncı reklamlarının kazanç oranlarının az olduğunu düşünürsanız reel sektördeki firmalardan/kişilerden reklam alıp banner reklamlarını yayınlayabilirsiniz. Bu kısımda istatistik tutma, güncelleme yapmadan uzaktan reklam firması değiştirme gibi seçenekler güncelleme ile eklenecektir. Ayrıca diğer uygulama veya sitelerinizin iç reklamlarını yapmak için de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

  12. Farklı Reklam Türleri:
  Admob ve Audience reklamları için standart olan Banner ve Geçiş reklamlarını kullanabilirsiniz. Hatta reklamların çıkma aralığını da tek tıkla ayarlayabilirsiniz. Örneğin 5 tıklamadan sonra reklam çıksın gibi kullanışlı ayarlarımız mevcuttur.
  Bu bölümde de yeni güncellemeler ile videolu reklam ve ödüllü reklam gibi seçenekler eklemeyi düşünüyoruz. Bu ne işinize yarayacak diye düşünürseniz örneğin videolu reklam izleterek uygulamadaki diğer reklamların belirli süreliğine kullanıcıya görüntülenmesini ayarlayabilirsiniz. Videolu reklamların kazanç oranları da zaten ortada.

  13. Google Politikalarına Önem Veriyoruz.
  Bildiğiniz gibi Google, reklam ve uygulama yayınlama konularında sürekli bir politika güncellemesine gitmekte. Son olarak da kütüphanelerin güncel olmasını ve belirli izinleri kullanıcıya uyarı penceleri ile sormayı zorunlu tutar bir takım politika güncellemesine gitti. Dolayısıyla mağazadaki birçok uygulama bu sebeple askıya alınmış durumda. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için kullandığımız tüm kütüphanelerin son versiyonu kullanılmış olup, zorunlu izin diye tabir edilen kullanıcıdan izin isteme ayarları da yapılmıştır. Hatta uygulamada ekstra bir özellik eklediğiniz de bu özelliğin iznini isteyebileceğiniz bir ayar seçeneği de mevcuttur.

  14. UI ve UX Düzeni:
  Mobil uygulamalarda UI olarak tabir ettiğimiz User Interface düzenine dikkat dikkat ediyoruz, tasarımımızı buna göre hazırlıyoruz. Ayrıca son kullanıcının (müşteriniz) memnuniyeti için UX (User Experience) detaylarını da göz ardı etmedik. Tüm bunlara uygun olarak, kullanıcı uygulamayı kullanırken ekranı yatay çevirdiğinde veri kaybı yaşamadan kaldığı yerden devam etmesini sağlıyoruz. Kısaca uygulama Yatay ve Dikey kullanım için tasarlanmıştır.

  15. İnternet Kontrolü:
  Standart webview larda ugulamalar tamamen web içeriğine göre çalıştığı için kullanıcının interneti olmadığı durumlarda sayfa yüklenmeyecek ve hata mesajı gösterecektir. Webvieew projemizde internet kontrolü için birtakım seçenekler mevcut olmakla birlikte kullanıcı uygulamayı açtığında internete bağlı değilse şık bir arayüz ile internete bağlı olamadığını bildiriyoruz. Bu kısımda 2 seçenek mevcut olup ister Alert Dialog'lar ile isterseniz de ekranda görüntülenecek bir uyarı mesajı ile internet kontrolü yaptırabilirsiniz.

  16. Sosyal Medya Entegrasyonu:
  Son olarak kullanıcı uygulamaya girdiğinde üye girişi yapacağı bir alan mevcuttur. Burada ister Google hesabı ile isterse de Facebook hesabı ile uygulamaya bağlanır. Mobil kullanıcılar genelde sosyal medya hesapları ile uygulama kullanmayı severler. Dolayısıyla herhangi bir sosyal medya hesabı ile uygulamanıza bağlandığında Drawer Menu'de kullanıcının adı,soyadı ve profil fotoğrafı gibi bilgileri gösterebilirsiniz. [Şuan bu konuda çalışmalar devam ediyor.]

  17. Google Play'e Yükleme
  Mağaza hesabı olmayanların apk dosyalarını kendi Geliştirici hesabıma yükleyebilirim. Eğer geliştirici hesabınız var ise sizin hesabınıza yüklerim.

  18. Market İçi Düzenleme:
  Mağazaya yüklenen apk ların ekran görüntülerini profesyonel bir şekilde hazırlayabilirim.

  Güncelleme Yapılacak Olası Bazı Yenilikler:
  Öncelikle yapılacak güncellemeler Paket-2 veya Paket-3 ü satın alan herkes için geçerli olacaktır.

  ✔ Android uygulama içerisinde site Header, Footer ve Adsense reklamlarını gizlememe seçeneği
  - Admob ve Audience haricinde farklı reklam firmalarının entegrasyonu (İstediğiniz bir reklam firması varsa pm ile iletebilirsiniz)
  - Reklam firmaları arasında otomatik değişim (Kazanç oranı o an hangisi yüksek ise uygulamada otomatik o reklamın çıkması)
  - Download kısmında URL yakalayıcı entegrasyonu ve birtakım farklı geliştirmeler
  - Analiz kısmında daha fazla istatistik alanlarıa tutma
  - Reklamları kaldır seçeneği (In App Purchase ile)
  - Uygulama özelliklerini uygulamayı güncellemeden web üzerinden düzeltilebilmesi için bir panel
  - Panel üzerinden reklam firması seçme, web url si değiştirme gibi birtakım seçenekler.
  - Ve aklımda olan birçok farklı yenilik..

  Notlar:
  - İlk etapta APK çıktısı verebiliyorum. Türkçe dökümantasyon ve bazı ayarlamaları tamamladıktan sonra kaynak kodların verileceği paketi de sunacağım.
  - Webview projesi haricinde aklımda 2 adet proje daha mevcut: Wordpress to Android projesi ve Native Android Projesi
  WP to Android Projesi : Sitenin tasarımı haricinde sadece içeriğini çekebileceğiniz ve daha fazla özelleştirmeye imkan veren bir proje.
  Native Android Projesi : Tamamen Native olarak hazırlanacak ve Panel üzerinden tüm içerikleri düzenleme imkanı olacaktır.
  - Şuan için iOS üzerinde geliştirme yapmıyorum. Eğer ilerde iOS platformuna geliştirme yaparsam konu güncellenecektir.
  - Şuan için Skype kullanmıyorum, ilerde Skype hesabı kullanmaya başladığımda konu güncellenecektir.
  - Demo soranlar arkadaşlar için demo uygulama hazırlanmaktadır. Detaylı bir demo uygulaması hazırlıyorum. Tamamlandığında konuya eklenecektir.

  Güncellemeler:
  v1.1 : Artık Webview'da gezinirken, uygulamaya çekmiş olduğunuz sitenin header, footer ve adsense reklamlarını gizleyebileceksiniz !
  ( Böylece hem uygulamada hem de sitede aynı anda logo olması sıkıntısını ortadan kaldırdık. Dileyen sadece sitedeki logoyu da kullanabilir. )  DEMO: kisaltt.com/webviewdemo

  ⚡⚡ ÖDEME YÖNTEMLERİ ⚡⚡

  HAVALE, EFT ( İŞBANKASI, ENPARA, ZİRAAT)
 • 16-11-2018, 20:14:48
  #3
  HOPE adlı üyeden alıntı
  Katılıyorum (Ref olabilirim)
  Teşekkürler, katılımınız alındı. Referans uygulama için de pm göndereceğim.
  İyi forumlar.
 • 16-11-2018, 23:52:15
  #6
  Doktor33 adlı üyeden alıntı
  Katılıyorum. Bende ref olabilirim yer varsa
  suncreative adlı üyeden alıntı
  Katılıyorum (Ref olabilirim)
  Çekilişe katılımınız alınmıştır. Referans için ise 1 kişilik kontenjan doldu malasef. İlerleyen günlerde tekrar referans alabilirim. Takipte kalın.
  İyi şanslar.
 • 17-11-2018, 01:13:19
  #7
  katılıyorum.
  Lafmacun.net - Sosyal içerik platformu - Android Mobil ugulamamızı indirebilirsiniz. Lafmacun App