Litecoin Hakkında Bilgiler - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 27-01-2019, 13:35:58
  #1
  Litecoin Hakkında Bilgi

  Litecoin merkeziyetsiz olarak 2011 yılında kurulmuş açık kaynaklı kriptopara birimidir. Litecoin ile ödemeleriniz görece hızlı olacaktır. Litecoin ile yapılmış olan tüm transferler herkes tarafından görülebilir. Örneğin; https://live.blockcypher.com/ltc/ adresinden geçmiş tüm transferleri görebilirsiniz.

  Litecoin Nasıl Alınır?

  Litecoin hemen hemen tüm kriptopara borsalarında bulunmaktadır. Ancak uzmanların da ortak görüşüne göre güvenirliliği daha fazla olan bir borsa ile almanız daha sağlıklı olacaktır.

  Adım Adım Litecoin Satın Alma

  1- İlk olarak bir Türk borsasına kayıt olmanız gerekecektir. btcturk.com veya paribu.com
  2- Kayıt sonrası size verilen hesap numarasına para yatırmanız gerekiyor.
  3- Türk borsasında bu para ile Litecoin satın alabilirsiniz.
  4- Dilerseniz sonraki işlemleriniz için Binance‘a da kayıt olup burada düşük komisyon ve düşük kur ile işlem yapabilirsiniz.

  Litecoin (LTC) Nedir?

  Birim değeri LTC olanLitecoin’in içerisindeki transferler şeffaf bir sistem ile kayıt edilmektedir. Hızlı ve güvenilir olması, ilk kriptoparalardan biri olması ve güven sarsıcı bir hareket olmaması sebebiyle tercih sebebi olmaktadır. Hatta halk ağzıyla Bitcoin altınsa Litecoin gümüş yakıştırması yapılmıştır.

  Litecoin İncelemesi

  Tedavülde toplam 84 milyon adet Litecoin olacaktır. Dolayısıyla enflasyon nedeniyle değer kaybı yaşamayacaktır. Ancak her kriptopara gibi bullish piyasa şartlarında ani çıkma refleksi gösterdiği gibi bearish piyasa şartlarında da ani düşüş refleksi gösterebilecektir. Örneğin: Litecoin’in oluşturucusu Charlie Lee herhangi bir spekülasyona maruz kalınmaması adına elindeki tüm Litecoin’leri satmıştı. Esasında bu durum uzun vadede, tek elde yüksek miktarda Litecoin olmaması adına iyi bir haber olsa da piyasada kısa vadede ve fazla arz’dan dolayı ve eş zamanlı olarak piyasanın bearish olması sebebiyle büyük bir düşüş yaşamıştı ancak sonrasında tekrar stabil haline geri döndü.

  Litecoin Hakkında Teknik Bilgi:

  Litecoin blok zincir’de yeni bir blok oluşturulma süresi 2,5 dakika civarıdır. Bitcoin’den farklı olarak SHA-2 algoritması yerine scrypt algotitması kullanılmıştır. Litecoin, Bitcoin kod çatalı olarak ortaya çıkmıştır.
  En Akıllıca Bitcoin Satın Alma Rehberi (Mutlaka Oku)
 • 08-04-2019, 11:38:41
  #2
  Bu mesajım üst üste mesaj atmak olacak ancak bir bilgilendirme amacıyla yazmak istedim.

  Kripto Paralar konusunda araştırmalar, teknik analiz ve temel analiz yaparak ve bunların dışında çeşitli araştırmalar ile yine çeşitli kripto paraları tanıtmayı da hedeflemiştim. Bu tanıtımı ilk önce Litecoin ile başlamıştım.

  Litecoin ile başlamıştım çünkü onca kripto para varken hatta tabiri caizse Holo sempatizanı olarak kısa vadede çıkış yapabileceğini öngörüyordum. (Ancak kendime yaptığım bu tavsiye bugün sona erdi ve önümdeki süreçte Holo ile devam etme kararı aldım) Siz bu yazıyı ne zaman okursunuz bilmem ama okuduğunuz sıra Holo'dan çıkış yapmış olabilirim bu yüzden lütfen yatırım amacıyla teşvik edici olarak asla ele almayın.

  Nitekim;
  Konuyu paylaştığımda Litecoin Fiyatı: 32,45 $ (0,009 BTC)
  Şu anda Litecoin Fiyatı: 89,84 $ (0,017 BTC)

  Aslında pek tabiki bu durum tam tersi de olabilirdi. Yani kripto piyasasına girecek olanlar bilmeli ki kesinlikle çok riskli bir piyasa ancak fiyatlar düşükken sermayenizin minnacık kısmını gelecek vaadeden ve mümkünse top 100 içerisindeki kripto paralardan 5-10 tanesine yatırım yapıp beklemeniz faydalı bir yatırım olabilir.

  Söylediklerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Ancak Bitcoin'i sanki kumarmış gibi gören bir zihniyet var. Aslında malesef bu durumu kumar haline getiren projeler de var. Mesela scam coinler, pump-dump grupları veya bilgisizce yapılabilecek ve çok kolaymış gibi gösterilen margin işlemleri.

  Diğer yandan bu şekilde insanları sömüren kişiler varken bizlerin sessiz kalması da bu kişilerin borusunu rahatlıkla öttürmesini sağlayacak.

  Ayrıca bu yazdıklarım sizi şu anlamda teşvik edici de olmasın... "Ya bu adam diyor ki özet olarak, kripto para ile yatırım yapıp kazançlı çıkarım, o halde gireyim twitter'a ve 3-5 popüler kişinin söylediği ve fiyatı nispeten düşük olan 3-5 kriptoya gireyim para kazanıyım."

  Yok arkadaş öyle kolay değil işte. Mesela öyle zor yazıyorum ki bu yazdıklarımı çünkü 1-2 sene sonra olaylar çok değişebilir ve o yüzden coin ismi vermekte bile zorlanıyorum. Söylenebilecek o kadar çok şey var ki hele de şu dönemde ancak para kazanılacak asıl dönemde küçük yatırımcılar böyle konulara çok uzak baktığı için teşvik edici bir ilgi de görmüyorum.

  Özellikle bu piyasada yeni girecek kişiler için klavuz niteliğinde bir paylaşım konusu açmayı düşünüyorum. Umarım bu yazıma birkaç beğeni gelir de ben de konu açma açısından daha da iştahlı olurum.
  En Akıllıca Bitcoin Satın Alma Rehberi (Mutlaka Oku)
 • 09-04-2019, 13:55:06
  #3
  sabırsız heyecanlı bir bireyseniz bu kripto işi pek size göre değil boş yere vakit kaybetmeyin akşam rüyalarınıza bile girebilir sabah kalktığınız ilk iç marketcaplarda fiyatları check etmek olur.

  yaklaşık 2 , 2 bucuk yıldır aktif kullanıyorum son 6 aydır arada sırada işlemlerim oluyor eskisi gibi deli cesaretim yok.

  alırsın düşer küfür edersin satarsın yükselişe devam eder yine küfür edersin. yani sürekli bir stres var en son 38 dolardan satmışdım ltcyi 30 dolar olunca alırım dedim fakat 31 dolara kadar indi almadım şuan 80 90 bandında.

  örnek olarak şu linki paylaşayım.
  https://www.r10.net/bitcoin-ethereum...post1074371930