Gösteriliş Ayarları

Toplam 1832 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:54:22.

Alexa

Web sitelerinin analiz edilmesi ve SEO çözümlerinin oluşturulabilmesi için çeşitli araçlar ve uygulamalar kullanılır. Alexa web ölçümleme hizmeti sunan şirkettir ve web trafiğini artırma hizmetleri sunmaktadır. Web siteleri ziyaretçi trafiğini artırabilmek için Alexa hizmetlerinden nasıl faydalanacağınızı R10.net üzerinden paylaşılan bilgilerde bulabilirsiniz. Sunulan hizmetlerin ne işe yaradığı gibi birçok bilgiye R10.net sayesinde zaman kaybetmeden ulaşabiliyorsunuz.

Alexa Nedir?

Alexa, Seo araçları hizmeti sunan ve web ölçümleme yapan bir şirkettir.1996 yılında kurulduktan sonra 1999 yılında Amazon bünyesine katılmıştır. Web sitelerinin, ziyaretçi trafiğini analiz ederek daha fazla kullanıcının erişim yapmasını sağlayacak sezgisel ürünlerin ortaya çıkartılmasını sağlar. Ziyaretçi trafiğini artırmak isteyen web sitelerine danışmanlık hizmeti sunarak popülerliklerini artırmaları için çeşitli parametreleri kullanarak hesaplamalar yapıyor.

Alexa eklentisi kullanılan tarayıcıya eklendiğinde, kullanıcının giriş yaptığı siteleri ve bu sitelerde geçirilen zaman verileri tutuluyor. Uygulama sadece eklentiyi kullanmaya başlayan ve onay veren kitlelerin hareketlerini takip ederek değerlendirme yapıyor.

Günümüzde gelişmiş sistemleri ile arama motorlarında yapılan aramaları, ziyaret edilen site verilerini analiz ediyor ve web sitesi sahiplerine, reklam verenlere yardımcı araç seçenekleri sunuyor. Ziyaret edilen sayfa ve geçirilen süre hakkında doğru bilgilere ulaşılmasını sağlıyor. Tüm siteleri belirli kriterlere göre sıralamaya koyarak kullanıcıların doğru bilgilere ulaşmasını sağlıyor.

Alexa Ne İşe Yarar?

İnternet erişimi yaptığınız cihazınızda yapabileceğiniz işlerin tamamına yakınını Alexa sesli komut sistemi ile yapabiliyor. Aynı zamanda web sitelerinin analizlerinin yapılmasını sağlayan bir sistemdir ve tüm trafiklerin doğru tahmin edilmesini sağlar.

Arama motorları web sitelerini belirli kriterlere göre sıralama yapar. Alexa bu sıralamanın nasıl yapıldığını ve neye göre sıralandığı bilgisini verir. Web siteleri sıralama verileri daha çok reklam vermek isteyenler tarafından kullanılan verilerdir.

Web sitelerine reklam verecek olanlar sitenin sıralama verilerini Alexa’ya göre değerlendirir ve sıralama sonucunu baz alırlar. Web sitelerinin sıralama değerlendirmeleri ve yapılacak işlemler SEO uzmanları tarafından belirlenir.

Her kullanıcı ve SEO uzmanı alexa.com sitesi üzerinden web sitesinin sorgulamasını yapabiliyor. Bunun için arama bölümüne web sitesi adresini yazarak sorgulamayı başlatmak yeterlidir. Sorgulama sonucu web sitesinin hangi ülkeden hizmet verdiği ve web siteleri arasındaki sıralamasının nasıl olduğu bilgileri gösterilecektir.

  • Web sitelerinin sıralama kriterleri analizlerinde Alexa sonuçları şu verilere göre değerlendirilir.
  • Web sitelerine erişimlerde kullanılan IP adresleri ve aynı IP adresi ile tekrar girişlerin olup olmadığı, aynı IP adresi ile tekrar girişler analiz kriterlerinde değerli olarak görülür.
  • Web sitelerinin kaç sayfadan oluştuğu tüm içeriklerin SEO kurallarına uyumlu olup olmadığı,
  • Siteye erişim yapan kullanıcıların sitede geçirdikleri süre sıralama ölçümlerinde çok önemlidir. Sitede kalma süresi arttıkça sitenin değerlendirme puanı yüksek olur.

Alexa tüm bu kriterlere göre elde edilen verileri önemli kabul eder ve sitelerin sıralamalarını ona göre yapar.

R10.net Alexa Ödemeleri Uzmanları ve Konuları

R10.net ile Alexa hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Birçok kullanıcı, web sitesi analizleri için fazla zaman harcamak istemediğinde, R10.net erişimleri ile Alexa uzmanlarının açıklamalarını okuyabiliyor.

Sizlerde bu bilgilere ulaşmak için https://www.r10.net/alexa/ linkini kullanarak sıralama nasıl artırılır? Alexa Türkiye top 100 listesi, Alexa düşürme taktikleri, soru ve cevaplar, sorunlara çözümler gibi birçok konu hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.