• 27-10-2022, 16:44:36
  #1
  Yaşanan Farklı sorunları konuya yazarsanız ekleme yapalım bu tür sorunları hızlıca hep birlikte çözüme kavuşturalım inşallah.


  1. Test Ödemesi Yatmadı.

  Test ödemesi banka ekstresinde hemen görünmez. İşlemin ekstrenize yansıtılması 2-5 iş günü kadar sürebilir. Banka hesabınıza yatırılan gerçek tutarı görmeden lütfen AdSense hesabınıza bir tutar girmeyin.

  Yaşadığım sorun arkadaşlar 3 yıldan fazla süredir bu işlerin içindeyim her ay başka bir hesaba para aldığım oldu isim değiştirip değiştirip ama ilk defa babamın üzerindeki hesaba alamadım oda önemli idi çünkü kdv istisnası yasasıyla birlikte açılmış bir hesap ve düzenli ödeme alacaktım.

  İsmi Mehmet Çelik (Mehmet Celik) olarak girdim (mehmet celik) olarak girdim 10-15 gün bekleyip sildim topluluk vs heryere yazdım sorun ne diye bekleyin dediler uzmanlar ama boşa.. Bir yerde şu çözümü buldum:

  Alıntı
  Merhabalar, şimdi şöyle yapın. Rastgele bir banka hesabı kafadan atarak ekleyin. Ve onu birincil yapın. Daha sonra bu kendi hatalı banka hesabınızı silin. Ardından kendi banka hesabınızı tekrardan ekleyip birincil yapın. İsim soyisim kısmında türkce karakter kullanmayın. Örneğin Çelik ise Celik yazın soyisminizi. Ve ardından bu hesabı birincil yapıp kafadan atarak eklemiş olduğunuz banka hesabını silin. Daha sonra 3 gün içinde banka hesabınıza yatan küçük miktar kuruş parayı Doğrula butonundan girerek onaylayın. Bu kadar

  İyi günler diler im
  Hem bunu yaptım hemde ismi MEHMET CELIK OLARAK Girdim test ödemem ertesi gün geldi. Ve hesaptaki paranın bir miktarı hemen talimat aldı.. Dedim param gelecek bu perşembe günü idi pazartesi en geç salı hesapta olur salı günü sabah bir uyandım..

  2.Hesap Kimliği Doğrulama  You're receiving this email because we've been unable to verify some information on your Google account in order to complete the disbursement process.

  The information you provide may be shared with a third party in order to complete your disbursement. By providing this information, you acknowledge and agree that this information may be shared with a third party.

  In order to continue the disbursement process, please provide a copy of current government issued ID for 'Mehmet Celik' and reply with the following information for 'Mehmet Celik':

  Full name (in format - first name, middle name, surname) :
  Date of birth (in DD/MM/YYYY format) :
  Please respond with the information requested within 5 business days. Until your information has been verified, you will not be able to transact with any products you may be using (e.g. Play, Google Ads, AdSense, G Suite, etc.) with this account.

  We make great efforts to reply to you within 24 hours.

  Thank you for your cooperation.

  Böyle bir mail geldi endişelenmeyin ben tabi aşırı stres yaptım 11 ekimde kimlik fotoğrafı ve gereki alanı

  Full name (in format - first name, middle name, surname) :

  Date of birth (in DD/MM/YYYY format) :

  Şu alanı kimlikte yazdığı gibi Mehmet Çelik olarak gönderdim.


  19 ekimde hesabım tekrar aktif edildi ama o sürece kadar gecici askıya alındı hesap ve hiç kazanç sağlayamadım.

  Tamam herşey halloldu şükür diyip artık paranın geleceği günü bekliyorum 21 Ekim oldu hala 5 ekimdeki paradan haber yok diğer kalan bakiye da talimat verildi ve 24 ekimde param yattı ama yatan para 21 ekimde ki hala 5 ekimdekinden haber yok 😃😃

  3. AŞAMA ÖDEME KONTROL İÇİN GOOGLE YE ULAŞMAK...

  EFT veya banka havale ödemenizi takip etmek için SWIFT kopyası isteme.
  Aşağıdaki linkten Google ulaşıp destek oluşturuyoruz.
  https://support.google.com/adsense/c...ft_cuf_adsense

  Buradan sonrasını bilmiyorum çünkü ben bunu yaptım gece sabah ödemem yaptı ama googleden daha cevap gelmemişti ertesi gün akşam gelen mailde ödeme yaptıkları bankayla iletişime geçtikleri yazıyordu. Çok şükür serüven burada bitti inşallah başka sorunlar yaşamamda buraya böyle konular açmam gerçekten süreç çok zor. Ama buradaki tecrübeler çoğu arkadaşımızın yüreğine su serpecektir herkese bol kazançlar 😊


  Banka havale sorun giderici.(sorunun üzerinden 15 gün geçmesi lazımdı herhalde)
  https://support.google.com/adsense/t..._topic=3438422
  Buda başka bir link
 • 27-10-2022, 16:53:30
  #4
  Hayırlı olsun hocam eksik ödemenizi aldınız sonunda sanırım.
 • 27-10-2022, 17:01:08
  #5
  Elma adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Teşekkürler bilgi için hocam
  Honomy adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Güzel bilgilendirme Teşekkürler.
  ByHicKimse adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hayırlı olsun hocam eksik ödemenizi aldınız sonunda sanırım.
  İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim hep birlikte bol kazançlar inşallah arkadaşlar çok şükür kurtuldum inşallah başka derlerle uğraşmam 😃😃