• 19-01-2022, 20:21:06
  #1
  Adsende ve youtube gelirleri artık ayrı ayrı panellerde olacak ve ayrı ayrı alınacak diye bir mail geldi.
  Acaba ülkemizdeki sosyal medya içerik üreticileri için yapılan kanun üzerine mi bu tür bir işlem yapıldı.
  Pek zannetmem ama bu durum, sanki web sitelerinden gelir sağlayanların bu kanundan yararlanmasının önünü kapatacak gibi.

  YouTube kazançlarınızı görüntülemenin ve yönetmenin yeni bir yolu
  Alıntı
  Mart ayından başlayarak sonraki birkaç ay içinde kullanıma sunulacak bir özellik sayesinde, YouTube kazançlarınızı görüntülemek için özel bir yönteme sahip olacaksınız. Artık YouTube kazançlarınızla diğer AdSense kazançlarınız tek bir ödeme hesabında birleştirilmeyecek ve YouTube kazançlarınız ayrı bir ödeme hesabında gösterilecek.

  Bu ne anlama geliyor?

  • YouTube ve diğer AdSense kazançları elde eden kullanıcılar, YouTube kazançlarını, Ödemeler sayfasından erişilebilen ayrı bir ödeme hesabında görüntüleyip yönetebilecek.

  Ne yapmam gerekiyor?

  • Herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. İlerleyen dönemde, tüm YouTube kazançlarınız YouTube ödeme hesabınıza yansıtılacak ve tüm mevcut ödeme şekilleri veya özel ödeme eşikleri otomatik olarak uygulanacaktır.

  Bu durum kazancımı etkiler mi?

  • Kazanacağınız tutar değişmeyecektir ancak hem YouTube hem de diğer AdSense kazancı elde eden kullanıcıların iki ayrı ödeme hesabı olacaktır. Her ödeme hesabının ödeme eşiğine ulaşması gerekir. Bu durum, ödeme zamanlamanızı etkileyebilir.
  • Henüz ödenmemiş YouTube kazançlarınız varsa bunlar yeni YouTube ödeme hesabına aktarılacaktır.
  • Daha önce ödenen YouTube ve diğer AdSense kazançlarınızın AdSense ödeme hesabınızla ilişkilendirilmesine devam edilecektir.