• 22-10-2019, 16:07:31
  #1
  Başlıkla az çok yazdım ama ayrıntılı olarak anlatayım.

  Şuan facebook hikayeden hit yollayarak kazanç elde etmeye çalışıyorum . Ağustos ayında günlük 4-5 hikaye paylaşımı yapıyordum 1 siteye hit çekiyordum . 1 kişi hikayelerin çoğuna girip sitede gezince günlük gelir güzel yüksek oluyordu ama kazanç kesinleştiğinde yüksek bir kesinti ile karşılaştım toplam gelirin %20-30 arası bir kesinti oldu .

  Devam eden eylül ayında bu yaptığımı yapmadım her gün tek paylaşım yaparak ilerledim ve bu yüksek kesinti %2-5 arasına indi .

  Şuan aklıma gelen tek adsense ile 2 site açıp hikayede 1er paylaşım yapmış olsam . 1. siteye giren kişilerle 2. siteye giren kişiler %80 %90 aynı kişiler olacak . Farklı site olduğu için google bu aynı kişileri ayrı hesaplar mı ? Yoksa ağustos ayında olduğu gibi yüksek bir kesinti ile karşılaşır mıyım ?

  Şuan 2 farklı yol var .
  1- Tek adsense içinden 2 farklı domain ile ilerlemek . Bu şekilde 2 sitede de aynı kişiler olacağı için google ne yapar onu bilmiyorum .
  2- Yeni bir adsense hesabı açıp veya alıp 2. siteyi o hesapta barındırıp oradan kazanç elde etmek . Bu şekilde kesinti olayı komple ortadan kalkmış olur ama yönetim zor olacak .

  2 adsense hesabım olsa ve aynı pcden ikisine de girsem olmaz değil mi ? Bu konuda ne yapmam gerekir ?
  Tek adsense 2 site ile ilerlemek daha kolay olur şuan ama bu konuda deneyimleri olanlar yazarsa ona göre şekillendireceğim . Şimdiden yorum yazan herkese teşekkürler. Biraz karışık anlatmış olabilirim
 • 22-10-2019, 16:12:43
  #2
  Sitelere AdSense Invalid Click Protector eklentisi kurun.
 • 22-10-2019, 16:46:41
  #3
  WaDa adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Sitelere AdSense Invalid Click Protector eklentisi kurun.
  Biz arıyoruz düşünüyoruz bunu nasıl önleriz diye sizi görmek nasip oldu kullandığınız bir eklenti mi bilgi verebilir misiniz
 • 22-10-2019, 17:19:03
  #4
  YunusAktas adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Biz arıyoruz düşünüyoruz bunu nasıl önleriz diye sizi görmek nasip oldu kullandığınız bir eklenti mi bilgi verebilir misiniz
  Tüm sitelerimde kullandığım bir eklentidir.
 • 22-10-2019, 18:34:22
  #5
  Eklentiyi kurarak sonradan kesinti yapılacak oran düşürebilir ama benim amacım kazancımı katlamak . Hikaye paylaşımlarında ilk paylaşıma 10 tıklanıyorsa ikinci paylaşıma 5 tıklanıyor diyelim aynı site içinde 15 tıklama olursa bu geçersiz tıklama olarak sayılıyor yakın zaman içinde aynı kişi reklamlara tıkladığı için ama bu ikinci paylaşımda ki 5 tıklamayı ikinci site üzerinden yaptırsak google bunu nasıl karşılar ve hesaplar . 2 ayrı site olduğu için aynı kişiler 2 siteyede girmiş olduğunda bir sorun olur mu ? senin 2 siten var ama ikisine de giren kullanıcılar hep aynı diyip sitelerden birini banlar mı yada ödeme kesinleşince kesinti oranı yine yüksek mi olur ?