Projeye Başlıyoruz, Çalışma Tekniğim ve Yeni Başlayanlara Tavsiyeler - R10.net
 • 12-04-2019, 17:39:02
  #1
  Uzun zamandır aklımdaydı ve bir türlü işten güçten zaman ayıramadığım web sitesi projemi gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Aslında daha önce başladım fakat yarıda bıraktım işler nedeniyle. Tekrar başlıyoruz.

  Şunu söylemem gerekiyor ki, niche veya farklı tekniklerle inşa edilen bir siteden ziyade tamamen organik bir site oluşturacağım. ( Forumda niche kasıyorum diye gezinenlerin de nasıl teknikler ile para kazandıklarını bildiğim için gerek duymuyorum, açıkçası çoğu yalan dolan ve uygulanan teknikler tamamen illegal teknikler; evet kazandırıyor fakat belirttikleri gibi toz pembe yollarla değil! - işini doğru yapanları tabi ki bir kenara koyuyorum - )

  Hedefimiz tabi ki para fakat ilk 6 ay içinde ciddi bir rakam beklemiyorum. Eğer pes etmezsem tabi ki )). Ve ben de bunun için bir hedef koyacağım;
  3 ay içinde hedef aylık: 500 TL

  Başlangıç

  Öncelikle sektör analizi yapmam gerekti, sektör analizimi yaptım ve kendime özel bir program çıkardım. Program çıkarmak çok ama çok önemlidir. Bunun dışında analizsiz bu işe başlamanızı kesinlikle önermem. Boşa kürek çekmiş olursunuz.
  Makale yazımından tutun girişlerine kadar hepsini ben yapacağım. Daha önce satmış olduğum bir sitem için konuşacak olursam ( ki pişmanım sattığım için ); yaklaşık 30-40 makale ile 400-500 hit alıyordum günlük. Bundan dolayı şöyle yapacağım; aylık ortalama gireceğim makale sayısı 100 olacak. Bu makaleleri nasıl ekleyeceğimin planını biraz olsun anlatacağım.

  Makaleleri Neden Kendim Yazıyorum?

  En önemli nedeni şu; hiç kimse sizin işinizi sizden daha iyi yapamaz. Bunu sakın unutmayın. Ben gerçekten kaliteli bir iş yapmak istiyorum ve bu nedenden dolayı çoğu yazar benim isteklerimi karşılayamayacak seviyede, ve az önce de belirttiğim gibi, işinizi sizin kadar kimse iyi yapamaz. Yaptığım plan hem içeriklerin kaliteli olmasını sağlayacak, hem de aylık bana yaklaşık 1000 TL gibi bir para tasarrufu sağlatacak.

  Planım

  Aylık 100 makale olmak şartı ile haftalık en az 25 adet makale girişi.
  Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri için kendime uygun bir plan yaptım ve hafta içi her gün 2 şer makale, hafta sonu Cumartesi ise bu sayı 5-6 çıkabilecek şekilde makale yazacağım. Bunu güne bölmemin en büyük sebebi de şu; diğer işlerime odaklanmam gerekiyor ve en önemlisi boşa zaman kaybetmem gerekiyor. İş bölümü bundan dolayı çok önemli. Hafta içi ve Cumartesi makaleleri yazacağım ve günde 2 makale yazmak gerçekten benim 20-30 dakikamı almayacak. Bu makaleleri hafta sonu rahatlığı ile siteme girerek bir sonraki hafta için zamanlayacağım. Bu da bana hem SEO açısından hem de vakit kazanmam açısından çok büyük avantaj sağlayacak. Pazar günü gün içinde girişi yaptıktan sonra, akşama doğru; sonraki hafta için analiz yapacağım ve 25 adet konu başlığımı belirleyeceğim. Analiz olmadan kesinlikle bu işe girmeyin. Analiz için Ahrefs kullanacağım. Genel olarak herkesin görüşü farklı olabilir fakat ben Ahrefs'i analiz konusunda çok başarılı buluyorum. Özellikle kelime analizleri bir çok kelime analiz aracına taş çıkaracak cinsten.

  Dün planımı yaptım ve 2 adet makalemi yazdım. Bugün görevim 4 adet yazmak ve toplamda 6 makale yazmış olacağım. Yarın totalde 8 adet yazacağım ve 14 makalem hazır olmuş olacak. Pazar günü de 14 makalenin girişini siteye yaparak zamanlama yapacağım ve hafta içinde her gün sabah akşam olmak üzere makaleleri yayınlayacağım. Google'a oturma süresi yaklaşık 1-2 hafta sürecini bulacak ve hit gelmesi biraz zaman alacak fakat bu işe başlayacaksak, sabırlı olmamız şart. Ara ara eklemeler yapacağım ve Pazar günü inşallah bir güncelleme daha yaparım.

 • 12-04-2019, 17:58:58
  #2
  Allah azminizi daimi kılsın hocam. Takip ediyor olacağım.
  Değişim, Değişim, Değişim...
 • 12-04-2019, 18:00:38
  #3
  Takip edeceğim. Başarılar dilerim.
 • 12-04-2019, 18:18:48
  #4
  Takip ediyorum. Başarılar dilerim, sonu merak ediyorum açıkçası
  Eğer bir şeyde iyiysen, asla bedavaya yapma.
 • 12-04-2019, 21:23:04
  #5
  Başarılar dilerim. Siteniz Türkçe mi? Siteye gireceğiniz ilk makalelerin anahtar kelimelerinin arama hacmi nasıl? Ben de benzer bir çalışma yapmayı düşünüyorum.
 • 12-04-2019, 21:28:01
  #6
  Gerçekten plan müthiş bazı kısımları yeri geldi 2 kere okudum bu konuyu takip ediyor olacağım @HelixTm; Başarılar dilerim.
 • 13-04-2019, 14:12:55
  #7
  Alengirik adlı üyeden alıntı
  Gerçekten plan müthiş bazı kısımları yeri geldi 2 kere okudum bu konuyu takip ediyor olacağım @HelixTm; Başarılar dilerim.
  Teşekkürler hocam.
  scylla40 adlı üyeden alıntı
  Başarılar dilerim. Siteniz Türkçe mi? Siteye gireceğiniz ilk makalelerin anahtar kelimelerinin arama hacmi nasıl? Ben de benzer bir çalışma yapmayı düşünüyorum.
  Sektör ve detaylar hakkında bilgi veremeyeceğim maalesef.

  iSmile adlı üyeden alıntı
  Takip ediyorum. Başarılar dilerim, sonu merak ediyorum açıkçası
  Teşekkürler hocam

  Mori adlı üyeden alıntı
  Takip edeceğim. Başarılar dilerim.
  Teşekkürler hocam

  DemirayBilisim adlı üyeden alıntı
  Allah azminizi daimi kılsın hocam. Takip ediyor olacağım.
  Cümlemizi hocam.

 • 13-04-2019, 18:53:44
  #8
  site türkçe veya ingilizce veya almanca demek detay değil dostum global diller zaten bunlar
  tema olarak hangi temayı kullandınız.
  10 MAKALE REFERANS İLE HAZIR MAKALE SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR