Adsense ve internet hikayem başlıyor! 14 yaşında bir girişimci, aylık ne kadar kazanabilir? - R10.net
 • 23-03-2019, 18:44:00
  #1
  Selamlar, ben İbrahim. 2005 doğumluyum. Ne zaman Adsense Hikayem kategorisindeki konuları okusam, müthiş bir motivasyon kazanıp bir şeylere başlamak istiyorum. Ancak şu sıralar aşırı sorun yaşadığımdan dolayı kafamı dağıtmak için sadece forumları geziyor, alım-satım yapıyorum.

  Fikirlerim aşırı derecede değişiyor. Ancak artık net bir karara bağlandım sanırım. Liseye geçmeden, açık öğretime başlamak. Yeterince bilgi topladım, planlarımı yaptım. Ancak klasik sorun olan aile baskısı beni yiyor, bitiriyor. Ancak hayallerimin peşinde koşacağım, bu nedenle bir şekilde ailemi ikna edeceğim.

  Öncelikle 14 yaşında (hatta henüz 14 yaşına girmemiş) biri, internetten freelancer olarak ne kadar kazanabilir, bunu ölçeceğiz.

  Edindiğim Projeler:
  - Öncelikle 1 adet SMM panel satın aldım. İnstagram, Twitter ve Facebook olmak üzere 3 ana sosyal medya kanalında satış işlemlerini gerçekleştireceğim. Eğer önümüzdeki 3 ay boyunca verdiğim emek kadar getiri sağlamaz ise satmayı düşünüp, farklı dallara uzanabilirim.
  - Alım ve satım yaparak backlink veya tanıtım yazısı satıyorum. Henüz başlayalı 2-3 gün oldu ancak şimdilik 1 sipariş alabildim. Örneğin 2'ye birine yaptırıyorsam, bunu 3.5 şeklinde satıyorum. Bunun için de 1 adet domain ayarladım.
  - Makale satışı yapacağım, ki zaten yapıyorum ve yüzlerce müşterim, referansım mevcut. Buna devam edeceğim.
  - 1 adet e-ticaret sistemi kurmayı düşünüyorum. Ancak şuanda bütçem yetersiz olduğundan dolayı ilerleyen zamanlara paslayacağım. Kategori ise telefon kılıfı olacak. Eğer yapabilirsem 3-4 sene sonra küçük bir atölye kiralayıp kendim de imal edebilirim.
  - 1 adet kategorisi "kadınların önemi, başardıkları hikayeleri" olan bir domainim var. Domainin adı (reklam şeklinde düşünce oluşmasın, alt yapı bile kurulu değil) kozam.net Ayrıca sloganı da "Tırtıl olan kadınların, kelebek olan hayat hikayeleri" olacak.
  - Eğitim ile alakalı yaşlı bir domainim var. Upload tarzında bir forum kuracağım. Ayrıca alan adına lisanslı bir tema da almıştım, daha güzel ve çekici bir görünüme sahip olur.

  Zamanım kalırsa edineceğim projeler:
  - 1 adet güneş sistemleri, gezegenler ile alakalı domainim var. Belki sadece fotoğraflardan ibaret olur ve Pinterest yardımıyla hit çekerim, belki de bilgilendirici makaleler ile paylaşım yaparım.
  - 1 adette teknoloji ile alakalı domainim var. Artık tutmuyor biliyorum, ajans ismine de uygun aslında. Projelendirir miyim bilemiyorum. (forteknoloji.com)

  Günümün yarısı zaten okulda geçiyor. Bu nedenle plan kısmını da okulda hallediyorum. En azından bu sene böyle geçecek, seneye daha rahat olurum diye umuyorum.

  Güncel harcanılan bakiye: 270 TL

  23.02.2019

  - 80 TL'ye 1 yıllık 25 site barındırma kapasiteli, sınırsız özellikli reseller aldım.
  - Ortalama 120 TL domain ücreti ödedim.
  - Oldukça uyguna yakın bir abimden, 70 TL'ye SMM panel aldım.
  - Kişisel blogumu düzenledim. Burada portföyümü yayımlayıp, projelerimden bahsedeceğim. (https://www.ibrahimgunes.com.tr/)
  - Ajandama bir analiz raporu çizdim, gelişmeleri rapor halinde arşivde tutacağım.

  24.02.2019
  - SMM paneli açık arttırma ile satışa sundum, tavsiyeler üzere.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Aradan bayağı zaman geçmiş, bu süre zarfında kendimi olabildiğince geliştirmeye çalıştım. Kaldığım yerden devam edeceğim sanırım.
 • 23-03-2019, 18:49:19
  #2
  Takipteyim, başarılar şimdiden.

  Ek olarak kolay olmayacak bunu unutma ama birgün olacak.
 • 23-03-2019, 18:52:10
  #3
  ucg adlı üyeden alıntı
  Takipteyim, başarılar şimdiden.

  Ek olarak kolay olmayacak bunu unutma ama birgün olacak.
  Teşekkür ederim hocam.
  Adsense beni çok yordu, ekmeğini de çok yedim yalan değil. Umarım bu konum, herkese ışık olur.
 • 23-03-2019, 18:59:33
  #5
  arifcan adlı üyeden alıntı
  Helal olsun, umarım başarılı olursun
  Teşekkür ederim hocam desteğiniz için.
 • 23-03-2019, 19:02:53
  #6
  14 yaşında bir çocuğun yoğunlaşması gereken yer öncelikle dersleridir. Gerçekten bir girişimci olduğuna inanıyorsan kendini sağlama alabilmen için ya bir meslek ya da bir diplomanın en büyük yatırım olacağını bilmelisin. Onlardan birisi yoksa 3-0 yenik başlarsın. Hayatta başarılar
  Logo Tasarımı 30 TL | Konu Tasarımı 30 TL | Ucuz ve Kaliteli Tasarım Hizmetleri | İade Garantili Hizmet
 • 23-03-2019, 19:05:08
  #7
  dijitalartiz adlı üyeden alıntı
  14 yaşında bir çocuğun yoğunlaşması gereken yer öncelikle dersleridir. Gerçekten bir girişimci olduğuna inanıyorsan kendini sağlama alabilmen için ya bir meslek ya da bir diplomanın en büyük yatırım olacağını bilmelisin. Onlardan birisi yoksa 3-0 yenik başlarsın. Hayatta başarılar
  Teşekkürler değerli düşünceniz için hocam. Okul ortamını sevmiyorum, haliyle dersleri de.
  Açık öğretim ile okuyarak kendimi yazılım, ingilizce gibi alanlarda geliştirmeyi hedefliyorum. Okul müdürüm ile de konuştuğumda aynı sözleri söylemişti, haklısınız.
 • 23-03-2019, 19:24:59
  #8
  14 yaşında bu hırs bu azim cidden tebrik ederim. Bu işlere oldukça ilgin var gördüğüm kadarıyla. Aileni dikkate almanı öneririm. Öncelik okul sonra bu işler olmalı. Diploma yani kolunda bir altın bilezik olsun. İlerisi neler getirir neler götürür bilemezsin.
 • 23-03-2019, 19:26:18
  #9
  Arkadaşların dediği gibi öncelik dersler olmalıdır.
  Backlink, smm panel, makale, adsense vb. bunları zaten herkes yapıyor. Girişimcilik olarak düşünmek yanlış olur. Hepsinin bir gün sonu gelecek buna emin ol. O yüzden kalıcı projeler gerekli. Size tavsiyem işlerinizle alakalı bir bölüm okuyup öyle devam etmenizdir. Yaş 30’a geldikten sonra insan daha iyi anlıyor bazı şeylerin önemini.
  whois