Açık Arttırma İlanları kategori kuralları

Açık Arttırma kategorisine alt kategoriler eklenmiştir konuları ilgili alt kategorilere açalım

1- Dijital Ürünler
Dijital ürünlerin açık arttırma satış konularına buradan ulaşabilirsiniz

2- Sosyal Medya Hizmetleri
Sosyal medya hizmetleri ile ilgili açık arttırma konularını bulabileceğiniz bölüm

3- Yazılım ve Web Hizmetleri
Yazılım ve Web Hizmetleri ile ilgili bot, site, script açık arttırma konularının yer aldığı bölüm

Konu açma şartları:

• Her kullanıcı haftada bir adet açık artırma konusu açabilir. Bir açık artırmanızın ardından yenisini açabilmeniz için minimum 7 gün geçmelidir.
• Açık artırma süresini ihlal eden konular silinir.
• Konu baltalayıcı her türlü yorum yasaktır. Herhangi bir probleminizde ''Şikayet'' konusu açabilirsiniz.
• +18 (xyz) – illegal bet, proxy kısaca T.C. Kanun ve Mevzuatlarına aykırı siteler ile R10.Net içerisinde çalışma yapmak ve yaptırmak kesinlikle yasaktır.
MADDE 1- Şablona uygun konu açınız lütfen.
Şablon:
 Başlangıç Fiyatı :
 Açık Arttırma Bitiş Tarihi :
 Minimum Artış :
 Hemen Al :
 Ödeme Yöntemi :
Başlangıç Fiyatı : Açık arttırma başlangıç fiyatı yazmanız zorunludur.
Açık Arttırma Bitiş Tarihi : Son teklif + 6 saat MİNİMUM, Son teklif + 48 saat MAKSİMUM süredir. Konuda belirtilmesi zorunludur.
Minimum Artış : Minimum 1 TL - 5 TL gibi belirlenebilir.
Hemen Al : Açık arttırma konularında HEMEN AL fiyatı BELİRLEMEK ZORUNLUDUR. PM yada TEKLİF VER şeklindeki hemen al bilgisi vermek YASAKTIR.
Ödeme Yöntemi : Kazanan kişinin yapacağı ödemeyi, hangi banka yada yöntem ile size yapması gerektiğini belirtmek zorunludur.


MADDE 2- KONUYA TEKLİF GELDİKTEN SONRA açık arttırma bilgileri (süre, min artış, hemen al fiyatı ve diğer tüm kriterler) kesinlikle DEĞİŞTİRİLEMEZ, konudaki fiyatlandırma bilgileri tekrar düzenlenemez. Değiştirildiği takdirde konu sahibi uyarılacak, devamı halinde KATEGORİ BANI uygulanacaktır.

MADDE 3- Eğer açık artırma sizde sonlandı ise almak zorundasınız. Açık artırım sonlandıktan sonra ödeme bilgileri en geç 24 saat sonra alıcıya bildirilmelidir. Alıcı da bu bilgileri aldıktan en geç 48 saat sonra ödeme yapması gerekmektedir. Ödeme hafta sonuna denk gelmiş ise ilk mesai günü ödeme yapılması zorunludur. Ödeme süresinin uzatılma talebi olur ise, satıcının inisiyatifindedir. Açık arttırmayı kazanıp ödeme yapmayan kullanıcılara açık arttırma kategorisi için KATEGORİ BANI uygulanacaktır.
a) - Ek olarak yönetici insiyatifinde genel ban cezası da uygulanır

MADDE 4- Teklif verdikten sonra teklifi geri çekmek yasaklanmıştır. Satıcıya sıkıntınızı iletip satıcıyı ikna edebilir iseniz teklifinizi ihale devam ederken geri çekebilirsiniz. Aksi takdirde teklif verirken 2 kere düşünün. Teklifleri geri çekenler için KATEGORİ BANI uygulanacaktır.

MADDE 5- Eğer açık artırmaya son teklifi veren almadıysa kişi hakkında eksi itrade puanı kullanma hakkınız ve KATEGORİ BANI cezası vardır. Bir önceki teklifin sahibinin domaini alıp almaması, satıcının domaini satıp satmaması karşılıklı mutabakata bağlıdır. Karşılıklı mutabakata varılırsa bir önceki teklif sahibinin ödeme yapacağı bedel, açık arttırmaya teklif verdiği son bedeldir.

MADDE 6- Açık arttırma kategorisine açtığınız konuya teklif gelmediği durumlarda minimum 24 saat sonra konunuzu İPTAL edebilirsiniz. 24 saatten önce iptal edilen açık arttırma konuların sahipleri uyarılacaktır. Tekrarı halinde KATEGORİ BANI cezası uzatılacaktır.

MADDE 7- Satış başlıkları altında teklifin dışında yapılan tüm yorumlar yasaktır. Süper fiyat, param olsa alırdım, beş para etmez, hayırlı satışlar, tarzında yorumlar yazılamaz, cezası KONUDAN BANLANMA olacaktır. Yorum yapan uyarılacak, tekrarı halinde BAN cezası uygulanacaktır.

MADDE 8- Satış başlıklarını yukarıda tutmak adına atılacak mesajlar silinecektir. Satıcı uyarılacaktır. Uyarıları dikkate almayan satıcıların cezası KATEGORİ BANI olacaktır.

MADDE 9- Bir ürün açık artırması başlatıyorsanız, 1 TL'den ürün diye başlık açıp Başlangıç Fiyatı kısmına 50 TL yazamazsınız. Minimum satış fiyatınız ne ise açık artırmayı o fiyattan başlatmanız gerekmektedir. Israrla aynı tavrı sergilerseniz KATEGORİ BANI cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

MADDE 10- HEMEN AL fiyatı belirlemek zorunludur. Belirlenmediği takdirde konu sahibi uyarılacaktır. Belirlenmemeye diğer konularında devam ettiği takdirde KATEGORİ BANI uygulanacaktır.

MADDE 11- Satış konusunda belirtilmediği durumlarda önce ürünü satın alan kişi ödeme yapmalıdır. Konuda teklif verirken öncelik olarak ürünü almak istediğinizi belirtip satıcıdan onay aldıktan sonra bu şekilde işlem yapılabilir. İhtilaf durumunda 3. bir yol aranabilir. İyi niyet çerçevesinde olay çözüme kavuşturulabilir.

MADDE 12- Açık arttırma konusunda ekleyeceğiniz alan ürünü, başka bir platformda açık arttırmaya yada satışa sunulması yasaktır. Diğer platformlardaki satışın meşruluğunu biz kontrol edememekteyiz. Açık arttırma devam ederken "Forum Dışı Satıldı" ibaresi ile iptal edilen konularda, konu sahibine KATEGORİ BANI cezası uygulanacaktır.

MADDE 13- Açık arttırma kategorisinde yalnızca haftada bir adet aktif satış konusu açılabilir. Birden fazla konu açtıysanız ve ihaleler teklif aldı ise, konu sonuçlandığında KATEGORİ BANI cezası verilecektir. Herhangi bir teklif almadı ise konu silinecektir.

MADDE 14- Tüm Açık arttırma konularında illegal, emitasyon ürün satışı YASAKTIR. Bu tür içerikli konular teklif almış dahi olsa derhal SİLİNECEKTİR. Tekrarı halinde BAN cezası uygulanacaktır.

MADDE 15- Açık arttırma konusunda satışların USULE UYGUN OLMADIĞINI ve KATEGORİ KURALLARINA UYMADIĞINI düşünüyorsanız veya başka bir sorun görüyorsanız konu altına yorum yazmayınız. Bu tür yorumlar konudan silinecektir. Sağ üstte bulunan MODERATÖRE BİLDİR Butonu ile bildirilen tüm konular, ilgili moderatör tarafından incelenmekte ve gerekli işlemler uygulanmaktadır.

MADDE 16- Açık arttırma satış konusu açan tüm üyeler, bu kuralları okumuş sayılır.


MADDE 17 - Forumda aktif satışını yaptığınız ürünlerin açık artırmasını 7 günde bir yapabilirsiniz.

MADDE 18 - Ticari konu açabilmeniz için en az 1 aylık üye ve minimum 5 ticaret puanına sahip olmalısınız. Ya da güven vermesi açısından ticaret puanı olmadan ticari konu açabilmeniz için profilinizi kimlik ve telefon ile doğrulayıp "Platin" veya "Kurumsal" üyelik almalısınız.

MADDE 19 - Organik olmayan (Sahte) bir şekilde DA / PA arttırımı yapılmış sitelerin satışı yasaklanmıştır.
Bu kurala uymayan üyeler, minimum 6 ay forumdan uzaklaştırılacaktır.

Kurallar, kimsenin özgürlüğünü kısıtlamak için belirlenmemiştir. Kategoride aktif olarak satış yapan kullanıcıların talepleri doğrultusunda şekillenmiştir. Bir kuralın değişmesini istiyor iseniz yada kategorideki olumsuzlukların önüne geçecek bir kural eklenmesini talep ediyorsanız, kategori ile ilgili moderatöre konu hakkında bilgi verebilirsiniz.

İlgili kategori moderatörünü öğrenmek için https://www.r10.net/yonetim-kadrosu/ linkini ziyaret edebilirsiniz.