Merhaba,

İlgili müşterimize belirttiği tarihte teklif verilmiş olup teklifi kabul etmesi sonrası sunucusu teslim edilmiştir. İlgili sanal sunucu arayış konusunda işletim sistemini ve plesk panelini hazır bir şekilde teslim edilmesini istediği anlaşılarak o şekilde yapılmıştır. Lakin kendisi otomatik format yani autovm paneli istediğini beyan etmiş, kendisine hemen iade yapılabileceği iletilmiş ve devam etmek istediğini söylemiştir.
Hizmetin 2. gününde sorun yaşanmamıştır, bağdaştırdığı sorunun müşterilerimizin aktif hizmetleriyle bir ilgisi yoktur. Yönetim sistemimiz taraflı 1 günlük müşteri panelideki sipariş listesinde kayıp oluşmuş ve bundan dolayı kendisine panele tekrar kaydolması iletilmiştir. (Kendisi gibi ilgili tarih aralığında sipariş veren, hizmeti aktif olan ve müşteri paneli kaydolan müşterilerimiz mevcut.)
Tarafımıza sunucusunda hata olduğunu iletmiş, bakıldığında aktif olduğu görülmüş ve sunucunun aktif olduğu iletilmiştir.
Hizmetin 3. gününde ilgili müşterimiz sunucusuna erişemediğini iletmiştir, kontroller 32 dakika sonra başlatılmış ve sunucuda bir işletim sistemi hatası olduğu görülmüş ve yeniden başlatma denenmiştir, başlatma denendiğinde sunucunun aktif olduğu iletilmiştir.
Devamında müşterimiz sunucuyu (herhangi bir yedeği olmamasına rağmen) geri yüklediğimizi iddia etmiştir, lakin bu doğru değildir, birkaç saat içerisinde ise sunucusuna ulaşamadığını tekrar iletmiş ve kontrole alındığında sunucusunun boot edilemediği görülmüştür.
Kendisine görülen sorun anlatılmış ve yapılabilecekler sunulmuştur lakin o konularda bir cevap alınamamıştır. Bulunduğu cihazda birçok sorunsuz müşterimiz barınırken kendisi birçok sorun yaşamıştır, dolayısıyla kullanıcı hatası olarak göz önünde bulundurulmalıdır.
,
.
İade talebi işleme alınmış, tam iadesi en kısa sürede yapılacaktır.
Yedek talebi işleme alınmış, yedek olmadığı iletilmiş, sanal sunucunun corrupted diski iletilmesi için en kısa sürede işlem yapılacaktır.

İyi çalışmalar dileriz,