Yemek yemeyi ancak psikolojinizle durdurabilirsiniz hocam. Çünkü bir alışkanlık. Ben gıda teknolojisi öğrencisiyim. Yediğiniz her yemeğin besin değerlerinin psikolojinize o kadar etkisi var ki, derinliğini tahmin bile edemezsiniz. Size çok basit bir taktik vereyim. Kilo vermemeniz mümkün değil çünkü ben 50kg verdim bu şekilde 4 gün boyunca acıktığınızda hemen yemek yemek yerine 1-2 saat bekleyip iyice acıkınca yemek yiyin. Ancak iyice acıkınca tıka basa doymak yerine, ihtiyacınız olan kadarını alıp doymadan kalkın. Günde 4 öğün yapın ancak hiçbir öğünde doymayın. Tokluk hissi yok. Sadece açlık hissiniz gidecek. Nötr olacaksınız. Sabah öğünlerinizde poğaça vs. hamur işi tüketmeyin. Hayatınızın hiçbir yerinde hamur işi olmayacak. 4 gün sonra midenizin küçülme evresi yavaş yavaş başlayacaktır. 1 hafta bu şekilde devam edin. İkinci haftaya başlarken öğünlerinizi 3'e düşürün. Üçüncü haftaya geçtiğinizde ise şekeri komple kesin. Şekerli içecek dahi içmeyin. Şekeri kesmenin kiloya tabii ki etkisi var ancak sağlık bakımından konuşacak olursak o kadar büyük bir etkisi var ki; 1 ay boyunca hiç şeker tüketmezseniz sabahları uyandığınızda ölü gibi kalkma durumlarından kurtulacaksınız, çoğu kronik hastalık riskinden korunacaksınız, belinizde tahmin edemeyeceğiniz kadar incelme olacak. Derileriniz tahmin etmeyeceğiniz kadar sıkılaşacak. Enerjiniz inanılmaz yüksek olacak. Hızlı yorulmayacaksınız. Kalbiniz rahatlayacak. Anlayacağınız şekerin çok şeye etkisi var. Basit bir diyet bu şekilde. Pilav ve makarna türevlerini tüketmeden öğünlerinizde istediğinizi yiyebilirsiniz. Böylece diyete uyum sağlayabilirsiniz.