Bugün gördüğüm yazılardan sonra gerçekten iğrenmeye başladım. Bu kadar olmaz yani. Her şeyi büyük haber siteleri yapacaksa biz neyin mücadelesini veriyoruz? Soruyorum size CnnTürk deyince aklınıza hangi konular geliyor genel anlamda? Yahu adamlar fıkıh, tefsir, akaid gibi alanlarda bile konuları derinlemesine yazmışlar. Hatta bir başlık var gerçekten acı bir tebessümle okudum; Tevekkül nedir, Nasıl yapılır? Tövbe haşa sanki beşamal soslu fırın makarna tarifi veriyor. Adamlar full anahtar kelime odaklı yaşıyorlar hayatı. Ben ortaokul liseyi İmam-Hatip'te, üniversiteyi İlahiyat fakültesinde okudum. Biz bile bu kadar derinlemesine işlemedik bazı konuları. Bu nasıl bir doyumsuzluktur, nasıl bir para hırsıdır? Neden bir kişiye dokuz gazoz, dokuz kişiye bir gazoz mantığı galip gelmektedir?

Büyük haber siteleri için bizlerin de bir şeyler yapması gerekmiyor mu artık? Kendi aramızda bir beyin jimnastiği yapmayacak mıyız? Hepsinden önemlisi bu konuda ne zaman kayda değer bir aksiyon alacağız? Şimdi değilse ne zaman?