Evet, aynen o şekilde. Xml gibi değil. Xml 'de siz tüm ürünlerinizi xml formatta oluşturursunuz, ve linki firmaya bildirirsiniz. Firma, dosya üzerinden ürünleri çeker ve artık hangi zaman aralıklarında erişiyorsa erişip günceller.

Ayrıca, eş zamanlı stok olayı işi daha da karmaşık bir hal alır.

Şöyle düşünün; x ürününüzün stoğu 10 adet. Trendyol'a aktardınız. Sitenizden ürün satıldı, stok 9 oldu. Sizde güncelleme işlemi yaptınız ve aynı ürünün Trendyol mağazanızda da stok adeti 9 'a düştü.

Peki; x ürünün stoğu 9. Ürün sitenizden değilde, Trendol mağazanızdan satıldı. Sitenizde stok 9, trendyolda 8. Bu aşamada da; Trendyol 'dan ürün listesini alıp, sitenizdeki ürünün stoğunu güncellemelisiniz ki tam eş zamanlı bir stok takibi olsun.

Tabi burada çok iyi bir mantık lazım. Karşama olma ihtimali çok yüksek. Siz sürekli güncelleme yapamayacağınız için, ilgili zaman aralığında sitenizden de satış olur, trendyoldan da olur. ikisinin de stokları farklı. Siz hangi tarafı baz alarak güncelleme yapacaksınız? Sitedeki stoğumu trendyola yoksa trendyoldaki stoğumu siteye.

Eğer, tam eş zamanlı stok kontrolü sizin için zorunlu ise; güzel bir planlama yapıp öyle işe girişmenizi tavsiye ederim.

Kolay gelsin.