WSBGDH adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Konuyu incelerken mesajınızı gördüm, arkadaş referanslarım var rahat ol demiş. Anlayamamışsın ama uzun yoldan yazayım;

Google tamamiyle Penguen'e geçmemiştir, Penguen ve Panda farklı altyapılarda çalışan, bileşenleri tamamen farklı yönergelere çevrilmiş olan algoritmalardır.

Penguen, zaten spam sheriff olarak geldi güya. Panda ise özgün içerik ve sosyal medya desteği olarak karşımıza çıktı.

Kısacası, Panda'ya göre hareket edildiğinde, Penguen'le çatışmıyor.

Bu yüzden konuyu baltalamana ve anlamamana şaşmadım doğrusu.
Valla inan rahat değilim. Panda ile penguen aslında oldukça farklı. Özellikle backlink ve spam konusunda oldukçaaaaaaaa farklılar. Panda yok özgün içerikmiş cart curt diye bağırılan sistemdi videolar çekildi, sadece makale yazmak adına makaleler yazıldı oysa ki pandanın bunla alakası olmadığının farkında bile değilsiniz; uydurmaca algoritmalarrrrrr. Oysa ki penguen sistemiyle tamamen özgün içerik arayışına geçti Google ve backlink, spam konusunda mümkün olduğunca ileri gidildi. Ancak panda konusunda ki sosyal medya gerçeği tartışılmaz derecede doğrudur. Bizzat şahidim.

Panda'ya göre hareket edildiğinde Title, Description, Keyword alt sayfalarında spam yapıldığında oldukça üst sıralara çıkılıyordu imleme yaparak sıralama giriliyordu alt sayfalar peki ya şimdi o kadar kolay mı o iş? Bu arada güya filan değil oldukça geldi ancak Türkiye'de sistem bir türlü değişemiyor eğer böyle bir şey yapsa Google sıralamaya çıkaracak web sitesi bulamaz.

Konuda baltalama yoktur sadece soru sordum ben kimsenin maddi gelirine engel olacak derecede haysiyetsiz bir insan değilim, gerekli bilgilendirmeyi alamadım tabi konuda neyse. rahat ol sen diyen bir kişiden profesyonel bir çalışma zaten beklenemez ki etik değil bu verdiği cevap. Satış veya ticaret konusuna yapılan eleştiri, soru ne olursa olsun ticaret yapan kişinin en düzgün şekilde cevap vermesi gerekir. Hatta düzgün bir cevap verip rica etse ben o mesajı silerdim bile ancak kalsın orada zararı yok.

Anlamama konusuna gelirsek insanlara spam çalışmalar yapan, sürekli aynı kaynaktan insanlara hizmet satan bir kişiyi karşıma alıp SEO konusunda bir tartışmaya bile girmem, emin olabilirsin. Bu arada göz kırpıp megalomanlığını göstermene gerek yok, gereksiz yani anlatabiliyor muyum? Bu arada mesajını beğeniyorum bil ki yorumunu beğendiğimden değil, mesajımı oku diye. Gereksiz yorumuna cevap veriyorum ama ne yapalım bu aralar boş zamanım çok.