resmi blogdan şöyle bir açıklama yapılmış; içeriğinize aileniz yanınızdayken bakamıyorsanız, veya işyerinde siz o içeriğe bakarken patronunuz gördüğünde rahatsız oluyorsanız bu içerikte adsense yasaktır.

sizin bahsettiğiniz sağlık içerikleri sıkıntı yaratmaz bence. ama benim endişem forumlarda vs. kullanıcıların eklediği tek tük sakıncalı içerikler olabiliyor. bunları filtrelemek için bir yasaklı kelime listesi lazım.

google bu konuda eğer işine geliyorsa bişey demiyor; ama başka bir nedenden (spam, kalitesiz içerik vs) dolayı sizi banlamak istiyorsa bunu bahane gösterip banlıyor..

Alıntı
Merhaba, Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, http://www.****-14526.html sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik. Program politikalarımızda belirtildiği gibi, AdSense yayıncılarının, cinsel yönden açık metinler dahil olmak üzere yetişkinlere yönelik içerik bulunan sayfalara Google reklamlarını yerleştirmelerine izin verilmez. Gereken değişiklikleri lütfen gelecek 72 saat içinde yapın. Aynı zamanda bir kez daha program kurallarımızı (https://www.google.com/adsense/policies) gözden geçirip tüm sayfalarınızın kurallarımıza uyum sağladığından emin olmanızı tavsiye ederiz. Sayfanızı güncellediğiniz an değişiklikleri otomatikman tespit edeceğiz, ve reklam yayını etkilenmeyecektir. Değişiklikleri üç gün içinde yapmamaya karar verirseniz, hesabınız etkin kalacaktır, fakat sayfanızda gelecek için reklam yayınlayamayacaksınızdır. Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz. İşbirliğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Google AdSense Ekibi Sorun Kimlik Numarası *** ---------------- Bu uyarı e-postasıyla ilgili daha fazla bilgi için, lütfen Yardım Merkezimizi ziyaret edin: https://www.google.com/adsense/suppo...er=11305&hl=tr