1- bir arkadaş yabancı forumlarda analitics verilerinin google tarafından kullanılmadınığını, eğer kullanılırsa yabancı forumlarda karşılaşacağını söylemiş. ancak ben bir çok ingilizce ve almanca forumda karşılaştım ve digitalpoint de de var biraz araştırın.
2- siz google olsaydınız, en dürüst en verimli siteleri ön plana çıkartmak için analitics gibi bir hazineyi kullanmaz mıydınız? bence kullanmamak aptallık olurdu.
3- analitics siteyi kasıyor ve en yavaş yüklenen sayaclardan bir tanesi.
4- analitics in google sıralamasında olumlu etkisi olduğunu sanmıyorum. sadece olumsuz etkisi var. çünkü kalitesizleri tespit edip sıralamada düşürüyor ancak analitics kullanmayanların durumunu bilmediği için hata yapma riskini almayıp onlara dokunmuyor.
5- analitics deki o kadar bilgi gerçekten de size lazım mı? bunu bir düşünüp diğer sayac lara geçmekte fayda var.
6- google dünyanın parasını verip analitics i satın aldı ve üstüne çokda yatırım yaptı? babasının hayrına mı? her servisinden mutlaka dolaylıda olsa bir kazanç elde eden google, peki analitics den ne alıyor olabilir?

yoruma açık