juba08 adlı üyeden alıntı
siteyi pozitif anlamda katkı sağlayan ve etik olan herşey bana göre taktiktir. bütün kelimeler de olacak diye birşey yok ki az ya da çok katkı sağlıyorsa ben kullanırım bu yöntemle uğraşmak yerine zamanımı backlink için yorum yapmak gibi başka bir yönteme harcayabilirim de diyebilirsin ama her ikiside yöntemdir. kuaför örneğine gelince asıl istisna o çünkü tamamen farklı sitelerin rekabetlerine dayanıyor. ben bu forumda seo yaptırmak isteyen kuaför sitesi ben görmedim fakat oyun sitesi çok gördüm. herkesin bir oyun sitesi var nerdeyse senin de dediğin gibi rekabet daha fazla olan yerde üst sıraya çıkmak tabi ki zordur.
kuaför kelimesi istisna diyelim.
peki
film ve film indir ya da film izle
video ve video indir ya da video izle????

Bunun için biraz Türk dili edebiyatı bilmek biraz da semantik düşünmek yeterli. Bazı kelimeler tek başına bir şey ifade etmez. O yüzden kimse tek başına o kelimeyi aramaz.
Peyzaj gibi bir kelime tek başına bir şey ifade etmez. Peyzaj mimarı diye aratan adam ne aradığını biliyordur ve asıl hedef kitle o adamdır.
İzle kelimesi aylık milyon aramada görünse de insanlar xxxx izle yyyy izle diye aratırlar.
Burada mesele tamlaması, aslından daha fazla aranan terim bulmak. Sizin taktik dediğiniz şeyi kullanabilmek için tamlaması aslından daha fazla aranan ve daha az rekabet edilen arama terimlerinde yarışmak gerekir. Yoksa google bu önermeyi vermez ve sizin taktik de taktik olmaz.

Her tamlama aslından daha kolay da değildir. Bazı tamlamalarda bir yere gelmek tamlanan ya da tamlayanda bir yere gelmekten zordur.

Sonuç olarak bunu bilmeyenler de varmış onlar da öğrenmiş oldu. Lakin bu bir siteyi bir yere getirebilecek bir taktik değildir. Taktik belirli bir mekaniği olan ve genel koşullarda işe yarayan bir hareket tarzıdır. Bu duruma göre uydurabileceğiniz bir alternatiftir sadece.

Zaten işi bilen seocu ana kelimeye ve yan kelimeleri ele alıp daha yatay bir çalışma yürütür.

saygılar