Aspire
Koineks
 • 14-12-2009, 19:39:10
  #1
  1/2
  bu eklentiyi kurdum şimdi manşette konuları nasıl yayınlayacağım

  edit : eklentinin ismi Featurific For Wordpress
 • Sponsor Reklam
 • 14-12-2009, 20:22:24
  #2
  1/2
  şuan tam aklımda değil özel alanlara bi kod ekliceksin sanırım promoimage idi..
  zxz
 • 14-12-2009, 21:29:48
  #3
  1/2
  kardeş featured değilmiş Featurific For Wordpress tam anlatımrsınız
 • 14-12-2009, 21:42:04
  #4
  1/2
  hamza1987 adlı üyeden alıntı
  kardeş featured değilmiş Featurific For Wordpress tam anlatımrsınız
  Kurulumu:

  Eklentiyi buradan veya buradan indiriniz. .zip'ten çıkardığınız dosyayı, wp-content/plugins dizinine gönderiniz. Ardınan eklentiler bölümünden aktifleştiriniz.


  Kullanım:

  Eklentini sayfasına girdiğinzde hata mesajı ile karşılaşırsanız eklentiyi pasif konuma getirin. Daha sonra temanızın index.php dosyasının CHMOD'unu 666, tema klaösürünüzün CHMOD'unu 777 olarak ayarlayınız. Ardından tekrar eklentiyi aktifleştiriniz. Bu işlemlerden sonra tema klaösürünüzün CHMOD'unu 755 olarak ve temanızın index.php dosyasının CHMOD'unu 644 olarak yeniden ayarlamanız güvenliğiniz açısından önemlidir.

  http://wordpress.org/extend/plugins/...reenshot-1.gif

  Eklentinin ayar sayfasındaki post selection bölümünde bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Buradaki dört seçenekten ilki "Most Popular over the last ...days" seçeneği. Bu seçenek sizin belirleyeceğiniz gün kadar önceye gidecek ve en çok okunan yazıları seçip gösterecektir. Mesela buraya 7 yazdıysanız 7 gün öncesinde en çok okunan konuları slayta yansıtacaktır. Bu özelliği kullanabilmek için Wordpress Stats eklentisinin kurulu olması gerekiyor.


  İkinci seçenek ise "Most Commented Post". Bu seçeneği işaretlediğinizde eklenti en çok yorumlanan; üçüncü seçenekteki "Most Recent Post" seçeneğini işaretlerseniz son konularınız görünecektir.
  Son seçenekte ise gösterilecek yazıları belirlemenize izin veriliyor. Bildiğiniz gibi Wordpress'te her bir yazıya bir ID verilir. İşte bu alana gösterilemesini istediğiniz yazıların ID'sini giriyorsunuz. Yazıların ID'sine nasıl bakacağım diyorsanız Wordpress Admin panelinizden Yönet kısmına tıklayın. Zaten karşınıza direk Yazılar sekmesi gelecektir. Burada her yazının başındaki numaralar yazıların ID'leridir.


  Bunlardan sonra hangi kategorilerin konuları gösterilsin istiyorsanız, ctrl tuşuna basarak seçim yapabilirsiniz.


  "Screen Assignment" seçeneği ise yazıların karışık mı yoksa sırayla mı gösterileceğini belirlemenizi sağlıyor. Bu bölümde ilk seçeneği işaretlerseniz son yazınızdan öncekine doğru, belirlenen yazı sayısı kadar yazı gösterilir. İkinci seçeneği işaretlerseniz yazılarınız karışık olarak gösterilecektir.
  Son olarak tüm ayarlamalrı yaptıktan sonra eklenti klasöründe bulunan "data_xml.php" dosyasının adını, "data.xml" olarak değiştirin ve yaptığınız değişiklikleri güncelleyin.


  Ekran Görüntüleri:
  Eklentinin ekran görüntüleri için buraya bakınız.


  Not: Bu yazı BytePlus dergisinin Wordpress Özel Sayısından kısaltılarak alınmıştır. Alıntı yapacakların bu bilgiye yer vermeleri gerekmektedir.