Aspire
Koineks
  • 07-11-2009, 01:41:22
    1/2
    Windows Live Messenger'ı yüklediğinizde Görev Çubuğu üzerinde farklılıklar olduğunu göreceksiniz. Başlatın Sağına Saatin olduğu yere simgenin gelmediğini göreceksiniz..

Windows 7’ye Windows Live Messenger’ı yüklediğinizde gelişmiş Görev Çubuğu (Taskbar) üzerinde farklılıklar olduğunu göreceksiniz. Görev Çubuğu üzerinde Live Messenger simgesinin üzerine Sağ-tuş yaptığınızda birçok Messenger özelliğini yönetebilirsiniz.

Bunun yanında Windows Live Messenger penceresi üzerinde bulunan X (Kapatma Tuşu)’ya bastığımızda Messenger uygulaması Tarih/Saat Bölümü (Sistem Tepsisi)’ne yerleşirdi. Windows 7 üzerinde bu işlemi gerçekleştirdiğimizde Görev Çubuğu (Taskbar) üzerinde kalmaya devam ediyor.

Bu özellik birçok kullanıcı için kullanışlı olmayabilir. Eğer sizde bu özelliği kullanışlı görmüyor ve X’ya bastığınızda Live Messenger’ın Sistem Tepsisi üzerine yerleşmesini istyorsanız, uyumluluk seçeneklerinden Windows Vista‘yı seçerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için öncelikle Görev Çubuğu (Taskbar) üzerinden Windows Live Messenger’a Sağ-tuş yapıyoruz açılan pencere üzerinde Windows Live Messenger üzerine Sağ-tuş yapıyoruz ve Özellikler (Properties) seçeneğine giriyoruz.

Açılan pencere üzerinden Uyumluluk (Compatibility) sekmesine geliyoruz ve Uyumluluk Modu (Compatibility Mode) seçenekleri içerisinden Windows Visya‘yı seçerek pencerelerimizi onaylıyoruz.

Yapmış olduğumuz bu işlemlerden sonra Windows Live Messenger üzerinde X‘ya bastığımızda Tarih/Saat Bölümünde (Sistem Tepsisi) Messenger simgemizi göreceğiz.

NOT: Alıntıdır
  • Sponsor Reklam
  • 07-11-2009, 01:59:23
    1/2
    Keşke bunu kendim keşfetmeden önce söyleseydin.O kadar uğraştım en son çözmüştüm
  • 14-11-2009, 17:05:33
    1/2
    Kısaca:

Msn' e sağ tıklayın / Özellikler / Uyumluluk / Windows vista seçip pencereleri onaylayın.

Konuyu uzun olarak görenler, çok zor birşey sanıcaklar o yüzden bunu yazma gereği duydum. Paylaşımın için teşekkürler hocam.
    Hi, guys.
  • 20-11-2009, 01:01:45
    1/2
    Taskbarda daha Önce 2 simge Çıkarıyordu..Böyle Daha İyi Oldu. Teşekkürler
  • 20-11-2009, 02:09:09
    1/2
    HWD adlı üyeden alıntı
    Taskbarda daha Önce 2 simge Çıkarıyordu..Böyle Daha İyi Oldu. Teşekkürler
    %100 Katiliyorum.