Koineks
  • 24-10-2009, 22:15:14
    1/2
    Bende hiç kopma olmuyor ama ben usb aztech 208u modem kullanıyorum kşm demiş vistada ve windows7 de usb modem çalışmaz diye ipucu : fullrate upload ve download yapıyorum hiç kesintisiz ve hızlı sorf de cabası ethernet modemle yapılamıyor
  • Sponsor Reklam
  • 29-10-2009, 14:44:47
    1/2
    Bende benzer bir sorun yaşadım ve ttnet ile uzun uzun görüştüm hattımda herhangi bir problem olmadığını herşeyin normal olduğunu söylediler. Modemi defalarca resetledim programını yeniden kurdum tüm kabloları değiştirdim, splitteri yeniledim, dns ve ip değiştirdim ne yaptıysam çözüm bulamadım. Son olarak yeniden ttneti aradım ve durumu anlattım bana dedilerki virüs programı olarak ne kullanıyorsun, virüs programlarının eski sürümleri win7 ile uyumlu olmadığı için nod32 nin 4x versiyonunu kurmuştum. Ttnet görevlisine nod32 kullanıyorum dedim problemin bundan kaynaklanıyor dedi ne alakası var dedim nod32 yi sil ve bak bi netin kesilecekmi dediler. Söyledikleri gibi nod32 yi sildim ve problem gerçektende ortadan kalktı. Daha sonra nod32 nin 3x versiyonlarından uyumlu olan bir sürümünü buldun ve kurdum ve sorun yaşamadım. Yani sen nod32 kullanıyormusun bilmiyorum ama nod32 nin 4x versiyonları gerçektende netin kesilmesine neden oluyor.
  • 29-10-2009, 18:31:22
    1/2
    blue7 adlı üyeden alıntı
    Bende benzer bir sorun yaşadım ve ttnet ile uzun uzun görüştüm hattımda herhangi bir problem olmadığını herşeyin normal olduğunu söylediler. Modemi defalarca resetledim programını yeniden kurdum tüm kabloları değiştirdim, splitteri yeniledim, dns ve ip değiştirdim ne yaptıysam çözüm bulamadım. Son olarak yeniden ttneti aradım ve durumu anlattım bana dedilerki virüs programı olarak ne kullanıyorsun, virüs programlarının eski sürümleri win7 ile uyumlu olmadığı için nod32 nin 4x versiyonunu kurmuştum. Ttnet görevlisine nod32 kullanıyorum dedim problemin bundan kaynaklanıyor dedi ne alakası var dedim nod32 yi sil ve bak bi netin kesilecekmi dediler. Söyledikleri gibi nod32 yi sildim ve problem gerçektende ortadan kalktı. Daha sonra nod32 nin 3x versiyonlarından uyumlu olan bir sürümünü buldun ve kurdum ve sorun yaşamadım. Yani sen nod32 kullanıyormusun bilmiyorum ama nod32 nin 4x versiyonları gerçektende netin kesilmesine neden oluyor.
    Evet eset smart securtiy yani nod32 kullanıyordum hakikaten bundan olabilir mi?

Program İndir - Organik Günlük

• 29-10-2009, 19:45:47
    1/2
    helperman adlı üyeden alıntı
    Evet eset smart securtiy yani nod32 kullanıyordum hakikaten bundan olabilir mi?
    Bende nod32 kullanıyorum herhangibir sorunum yok.
  • 29-10-2009, 20:59:24
    1/2
    bende nod32 kullanıyorum lisanslı son sürümü problem felan yok ayrıca win 7 yle de alakalı bir konu değildir. arkadaşların dedikleri gibi tamamen ethernet kartının uygun driveri olmadığı düşüncesindeyim bende. bendede şöyle bir problem olmuştu win 7 yi kurduktan sonra video müzik dinlerken seste hışırtı cızırtı oluyordu donanımın düzgün bir driverini kurdum sorun kalmadı dediğim gibi bence mevcut driver yazılımlarını kontrol et ayrıca win 7 sürümünü en son sürümüyle değiştir kullandığın sürüm eski ve beta sürümü olduğu için zaten içerisinde bir sürü eksik ve hatalar vardır.
  • 30-10-2009, 00:36:13
    1/2
    helperman adlı üyeden alıntı
    Merhabalar

Arkadaşlar bir konuda hem tecrübemi paylaşmak hem de windows 7 kullanan arkadaşların fikrini almak istedim.

3 gün önce windows 7 kurdum ve şuan kullanıyorum. Windows 7 kurulduktan hemen sonra adsl bağlantım yaklaşık 10-15 dk aralıklara kopuyor. Ama hemen kurulum öncesinde windows xp kullanan kadar bir problem yoktu.

Neyse ttnet kaynaklı olabilir düşüncesiyle 3 gün (bugüne kadar) bekledim ama değişen birşey olmadı. Sonra bir arkadaşım da beni görünce windows 7 kullanmak istedi ona da kurdum fakat bir süre sonra onda da aynı sorun yani adsl sık sık kesilme sorunu yaşadık. Daha sonra xp kurup tekrar denedik ve dünden beri onda adsl sorunu kalmadı hatta 1 kez bile kopma yaşanmadı.

Ben suan windows 7 kullanıyorum adsl bağlantımda kopmalar yaşıyorum. Acaba hakikaten ttnet kaynaklı olabilir mi diye düşündüm. Aradım müşteri hizmetlerin az önce evime geldiklerinde sorun düzelir ise sonucu sizler ile paylaşırım.

Şimdi tekrar soruyorum windows 7 kullanıp internet bağlantısında sorun yaşayan var mı?
    Sormayın efendim bende kurdum wındows 7 ultımate cok begenıyordum ama 3 gun sonra adsl kopmalar meydana gelmeye basladı + modem programını kuramıyordum hata verıyordu Musterı hızmetlerını aradım dedım kablodan dırek alıyorum netı kız dusundu bıraz dedı sıteden guncel surumu ındırın kurdum neyse hala kopma devam ettı tekrar aradım dedı bızlık bır durum yok hattınız duzgun calısıyor Daha sonra gectı ve tekrar baslamıstı dayanamadım xp yukledım ve kopmalar yok artık

Size tavsıyem xp den şaşmayınız...
  • 30-10-2009, 22:38:13
    1/2
    Eğer Adsl modeminiz usb değilde eternet arabirimini kullanıyorsa, eternet kartınızın driveri windows 7 kendi bulduğu driverleri kullanıyorsanız. eternet kartının güncel ve win7 uyumlu driverini kullanıp tekrar deneyin. Sorun gidecektir. Bu sorunu onboard realtek etrnet kartında yaşadım. www.realtek.com.tw den güncel driveri indirip aştım.
  • 30-10-2009, 23:42:26
    1/2
    Arkadaşlar gerçekten yorumlarınız ve tecrübeleriniz için teşekkür ediyorum ama xp ye geri döndüm bu kopmalar windows 7 den soğumama sebep oldu bundan sonra arkadaşlara başarılar diliyorum

Program İndir - Organik Günlük

• 31-10-2009, 11:58:24
    1/2
    windows u ilk açtığımda ağ bağlantısı var fakat internet erişimi yok hatası alıyorum. sonra ağ bağlantısını devre dışı bırakıp, sorun gider dediğimde internet erişimi geliyor. güncel driver ı bulup denemekte fayda var yoksa sürekli bu işlem yapılmaz