Aspire
Koineks
 • 27-08-2015, 15:34:47
  #1
  1/2
  Merhabalar, uzun zamandır kafamı kurcalayan sorular var ve artık çözüm bulamıyorum. Deneyimi olan bir arkadaş varsa yol gösterebilirse çok sevinirim.

  1 yıldır aktif olan bir web sitesi var. Web sitesini bizzat kendim html+css yolu ile geçici olarak idare etsin diye yaptım. Ayrıca kopyala yapıştır hiç bir şey yok. Sadece 2 tane slider'ı kütüphaneden çektim ve kodlarını inceledim.

  1 yıldır olduğu gibi kalan ve çalışma yapılmayan bir web sitesiydi. Analytics ve metrica da kurmuştum. Ancak 3-4 ay önce ziyaretçisi nedir diye baktığımda gözlerime inanamadım. Toplamda 10.000 civarı (5 aylık toplam) ziyaretçisi olmuş. Edinimlere baktığım zaman (trafik kaynağı) saçma saçma onlarca site vardı ve hiçbiri de gerçekten bir backlink değildi. Hatta çoğu gerçekten site bile değildi. "site10.free-floating-buttons.com/erot.co/darodar.com/www.Get-Free-Traffic-Now.com" gibi saçma siteler. hiçbirine girmeyin çünkü sitelerde gerçek içerik yok. Link vermemek için / ile ayırdım.

  Metrica'ya baktığımda böyle bir şey yoktu. Dedim ki herhalde veriler karışmış bir sorun olmuş. Analytics hesabını komple silip başka bir google hesabımdan kurulumu yaptım. Metrica'yı da aynı şekilde silip tekrar kod oluşturdum ve bağladım. Şimdi tekrar kontrol ettim ve durum pek farklı değil. Son 1 ayda Google'a göre 500 civarı ziyaretçisi varmış (mümkün değil). Referansların tamamı yukarıda yazdığım boş siteler.

  Aynı şekilde bir aylık ziyaretleri metrica'dan bakıyorum ve bu bağlantılar bir yana hiç bir referans verisi yok olarak görülüyor. Normal ziyaretçi verileri de gayet makul.

  Ayrıca google hesaplarını vb. silmeden hemen önce sunucu ile iletişime geçip analytics verilerinin ekran görüntülerini paylaştım. Sunucudan kaynaklı bir patlama olmuş olma ihtimaline karşı. Herhangi bir sorun olmadığını söylediler incelemelerden sonra. Buna inandım, çünkü aynı paket içerisinde başka aktif bir web sitesi vardı. Aylık 10.000 gerçek ziyaretçisi olan bir siteydi ve bu tip bir sorun yaşamıyordu. Verilerin tamamı gerçektl.

  .htaccess ile siteleri engellemeyi buldum. 4-5 gündür tüm sitelere ekledim bu siteleri. oran günde 30 bu bot ziyaretiyken 2-3'e düştü. ama devam ediyor onlar htaccess'te olması nedenyle. dosya şöyle;


  Options +FollowSymLinks
  Options -Indexes
  RewriteEngine On
  
  RewriteEngine on
  RewriteCond %{HTTP_REFERER} siteadi.com [NC,OR]
  RewriteCond %{HTTP_REFERER} digersite.com [NC,OR]
  RewriteCond %{HTTP_REFERER} baskasite.com
  
  RewriteRule .* - [F]

  Referal bağlantılar, direkt bağlantılar... İşin içinden çıkamıyorum. Ayrıca bu site için önümüzdeki haftalarda seo için çalışmam gerekecek. Ciddi bir projenin sitesi. Seo için bu verileri googleın pek iyi anlayacağını sanmıyorum. Hemen çıkma oranı %98 olarak gösteriyor.

  Acaba yandex metrica koduyla çakışıyorlar vb. gibi bir durum mu var? Yani yandex niye bu trafikleri görmüyor mesela? Google'ı bırak bana gel taktiği midir onu da düşünmüyor değilim.

  Bilgisi olan arkadaş var mıdır nasıl çözerim bu sorunu?
 • Sponsor Reklam
 • 06-09-2015, 02:30:01
  #2
  1/2
  Takipteyim hocam o linklerden banada referall gösteriyor fakat günlük 3 5 sizinki kadar fazla değil

  ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 • 11-09-2015, 19:40:04
  #3
  1/2
  Refferal ve organik olarak gordugunuz bu ziyaretler, sitenize degil direk code a gelmektedir. Dogal olarak .htaccess i degistirseniz bile " Allah Allah nasil giriyor bu benim siteme yahu' diyebilirsiniz.

  Analytics hesabiniz icerisinde yeni bir kanal acip sayfanizdaki kodu buna bagli degistirirseniz saglikli analytics verilerinize ulasabilirsiniz

  Degistirseniz dahi goreceksiniz ki

  UA-XYZXYZ-1 olarak gorunen hesabiniza hala ziyaret gelmekte oldugunu goreceksiniz.

  Bosuna nette google bir aciklama yapmis mi diye zaman kaybetmeyin, su anda sorunu cozemiyorlar ve en saglikli yontem olarak tavsiye edilen budur.