Koineks
 • 30-05-2015, 21:59:41
  #10
  Matriks adlı üyeden alıntı
  Değerler normal olamaz zira hiçbir sitede %3 olmaz ayrıca sizde bir hata olduğu grafiktede görülüyor düşüşün başladığı gün ne yaptıysanız geri alın normale dönsün.
  Ayrıca o sizin gördüğünüz sadece sizin gördüğünüz bir göstergedir onun çok daha detaylısı google da var yani siz kendinizi kandırmak istemiyorsanız hatayı giderin ama hatayı gidermesenizde bu site için bir etki yaratmaz.
  Ben de bu tür olasılıkları düşündüğümden sitemde 2 farklı analiz sistemini tutuyorum. Kendimi kandırmayı düşünseydim Metrica'yı silerdim, Analytics kodunu bırakırdım. Bu arada Metrica'da da hço düşmeye başladı.

  kissedbyfire adlı üyeden alıntı
  Herhangi bir değişiklik yapmadan bu kadar değişim olmaz. Büyük ihtimal sitede 2 kod var. Kaynak kod her şeyi göstermeyebilir. Tema ayarları kısmını ve kod sayfalarını kontrol edin.
  Kontrol ediyorum bir şey çıkmıyor. Bende ilkin 2 koddan şüpheledim, bulamayınca en son çare bu konuyu açtım. Bir şeyler ters ama ben anlamadım. Sitede kodsal veya tasarımsal hiçbir değişiklik yapmadım. Tek yaptığım değişiklik; google'da ve metrica'da barının JS dosyalarını siteme çekmekti.

  Örneğin: //www.google-analytics.com/analytics.js linkini //kendisitem.com/analytics.js olarak değiştirdim.

  Bu değişikliği farkedip kodu sıfırladım yine düzelmedi. Hatta Metrica'da da (bu kadar ani olmasa bile) HÇO yavaş yavaş %35'lere kadar düştü ve düşmeye devam ediyor.
  Mesajlarıma alıntı yaparak cevap verin ki haberim olsun
 • Sponsor Reklam
 • 11-06-2015, 08:35:15
  #11
  sitede event tracking kullanıyor musunuz? veya pop up vs. var mı? sitenizin adresi nedir?
 • 10-07-2015, 15:04:12
  #12
  Google analytics hesabınızdaki bilgiler içinde referral spam kaynaklı trafik var mıdır ? Referral spam botları web sitenizde 00:00:00 süre kalan , daha da doğrusu aslında web sitenizi ziyaret etmeyen botlardır. Google Analytics hesabınızı http request sayesinde manipule ederler. Referral spam kaynaklı trafik yüzünden ortalama süre düşük olabilir. Detaylı bilgi için yazmış olduğum makaleyi inceleyebilirsin.
  https://q5digital.com/google-analytics-referral-spam/