Koineks
 • 08-12-2008, 14:34:13
  #1
  1/2
  İnternet aleminin hızla büyüdüğü şu günlerde site açmak kolay oldu; fakat o siteyi büyütmek ve markalaştırmak biy hayli zor oldu. Bu konudaki bazı ipuçlarından bahsedeceğim.
  Deneyimi veya farklı görüşleri olan webmaster arkadaşlarımız konuda başlık altında belirtirse en uygun ve güzel yönteme ulaşmak daha kolay olur.


  -Site açacağınız konuda bilgi, tecrübe, deneyim sahibi olmanız sizi 1 adım önde başlamanızı sağlayacaktır. Özgün yazılar ve içerik ile rakiplerinizin önüne geçebilir ve o sektörü biraz ya da çok (herhangi bir bilgi deneyiminizin) bilginiz olduğundan zor durumlarda ya da püf noktaları ile rakiplerinizi geçebilirsiniz. Örneğin otomatik vites araba kullanmaya alışan biri vitesliye alışması zor olur. O yüzden bildiğiniz veya uzmanlaştığınız alandan uzaklaşmanız dezavantajınıza olabilir. En iyisi bildiğiniz ve deneyim/tecrübenizin olduğu sektörde güzel projeler çıkartmak ve uygulamaktır.

  -İlk açarken siteniz SEO’ya uyumlu olsun. Siteniz baştan uyumlu ve iyi başlarsa öyle devam eder. İşi en baştan sıkı ve güzel tutmak gerekir. Bu sizi önde ve sağlam temellere oturmuş şekilde işe başlatacaktır.

  -Spam doldurmayın, kaliteli ve ziyaretçilere faydalı olmak amacınız olsun. Kaliteli bir site kısa vadede yararlı gözükmez fakat uzun vadede yarar sağlayacaktır. Ziyaretçi kaliteli siteleri seçer ve zamanla o site markalaşır. Markalaşan siteler oturdukları tahttan kolay kolay düşmezler.

  -Sitenizin scripti, tasarımı ve içeriği özgün olsun. Diğer sitelerden farklı ve güzel bir tasarım+script sizi 1 adım öne atacaktır. Farklı olmak her zaman iyidir. Ziyaretçi aynı tür sitelere girmek yerine farklı farklı sitelere (farklı tasarım, farklı içerik vb…) girmeyi tercih eder.


  Kaynak: Cenk / http://Seoliz.com
  İNTERNET REKLAMCILIĞI HİZMETLERİ İÇİN MESAJ ATINIZ * CENKWEB.COM
 • Sponsor Reklam
 • 08-12-2008, 21:20:44
  #2
  1/2
  başlangıc seviyesindeki arkadaslar için yarar sağlayacak guzel bir makale, teşekkurler cenk eline sağlık