Koineks
 • 08-11-2006, 10:58:34
  #1
  1/2
  İrlandalı bir grup bilim adamı, “Bedava, temiz ve sonsuz enerji üretmenin yolunu bulduk” diyerek bilim dünyasını sarstı
  Cep telefonlarınızı hiç şarj etmeden kullanmak, arabanızı hiç benzin doldurmadan sürmek, fatura ödemeden elektrik kullanmak ister misiniz? Yoksa buna “hayal” gözüyle bakanlardan mısınız?

  İrlandalı bilim adamlarına göre yukarıda yazanların hepsi mümkün... Hem de çok yakında. İrlanda merkezli teknoloji enstitüsü Steorn tüm dünyayı baştan sona değiştirecek bir buluşa imza attıklarını açıklayarak bilim dünyasını karıştırdı. Fiziğin en temel kuralı olan “Enerji yaratılamaz ya da yok edilemez. Sadece form değiştirebilir” teorisini deldiklerini açıklayan uzmanlar, “sonsuz ve bedava enerji üretmenin yolunu bulduklarını” duyurdu. Steorn başkanı Sean McCarthy, “Tabi ki buluşumuz üzerinde birçok spekülasyon olacaktır ama sonunda tüm dünya ne başardığımızı görünce dillerini yutacaklar” açıklamasını yaptı.

  McCarthy, yıllardan beri bilim dünyasında tartışılan termonidamik teorisini by-pass ederek 3 yıllık bir araştırma sonucunda mıknatıslar tarafından oluşturulan manyetik alanların birbiriyle etkileşimi sayesinde bir rüyayı hayata geçirdiklerini duyurdu. Steorn, kuşkuyla bakılan bu açıklamalarını bir adım daha öteye taşıyarak dünyanın en prestijli finans dergisi The Economist’e tam sayfalık ilan vererek bilim dünyasına meydan okudu.

  Enstitü, dünyanın en iyi 12 fizikçisine, “Gelin bizi test edin” çağrısını yaparak küçük miktarda enerjiyle dev bir enerji elde etmenin mümkün olduğunu kanıtlamaya hazır olduklarını duyurdu. İlanın ardından 500’e yakın bilim adamı test için başvurdu. Önümüzdeki haftalarda teorinin gerçekliği ispatlanırsa bu buluş, gelmiş geçmiş en önemli icatlardan biri olarak tarih sayfalarındaki yerini alacak.

  Rüzgar enerjisi ararken buldular
  Steorn uzmanları, teknolojiyi rüzgar enerjisi üretiminde kullanılan tirbünleri mıknatıslar yardımıyla çok daha etkin bir hale getirmek üzerine çalışırken icat ettiklerini açıkladı.

  En iyi fizikçiler bizi test etsin
  Economist dergisinde yayınlanan ilanda İrlandalı uzmanlar, “Tüm gerçekler önceleri yerleşmiş değerlere hakaret olarak algılanır” başlığını kullandı. Devamında ise şu ifadeler yer aldı: Steorn enstitüsünde bedava, temiz ve sonsuz enerji üretmenin yolunu bulduk. Bu buluşumuz bilimadamları ve mühendisler tarafından onaylandı. Şimdi tüm bilim dünyasına sesleniyoruz. Dünyanın en iyi fizikçileri bize jürilik görevi yapsın. Gelip teknolojimizi incelesinler ve daha sonra tüm dünyaya bunu açıklasınlar.

  Gerçek olabilir mi?
  Steorn uzmanlarının yeni bir kapı açtığı tartışma 1600’lü yıllardan beri bilim dünyasını meşgul ediyor. “Bedava ve sonsuz enerji” üretebilme rüyası, bir kere başlatıldıktan sonra kendi kendine sonsuza dek çalışmaya devam edecek bir cihaz yapma isteğine dayanıyor. Bilim adamları bu şekilde sıfır maliyetle çalışan cihazın üreteceği enerji ile hayatı tamamen değiştireceklerini ileri sürüyor. Ancak son 400 yıldır bu alandaki çalışmalarda başarıya ulaşılmış değil. Bu nedenle patent ofisleri de fizik bilimini alt üst edecek bu iddiaları incelemeye değer bulmuyor. Steorn uzmanları, patent başvurusu yaparken işte bu gerekçeden dolayı mucize cihazlarını bir bütün olarak değil parça parça onaylatmak için girişimde bulunduklarını açıkladı.
  Bir Güldün Yâr sen, hep elime batanı
  Seni dalından kopardım, kan doldu avuçlarım...
 • Sponsor Reklam
 • 08-11-2006, 11:20:14
  #2
  1/2
  etkileyici bir durum
  keşke biraz bilgi verselerdi de bizde şöyle üzerinde teoriler kurabilseydik
  hayırlısı olsun
  ( o bedava enerji olayı gerçek ise tr ye ne zaman gelir belli olmaz, gelincede yine parayla sunulacağından adım gibi emin )
  100 yıl Önce doğdu Şanlı EFSANE ! 100 yaşında Mutlu ol FENERBAHÇE
 • 08-11-2006, 11:22:55
  #3
  1/2
  .............................. (s.p)
  Sessiz Protesto
 • 08-11-2006, 11:28:21
  #4
  1/2
  Alıntı
  Çünkü sadece yaratmak Allaha mahsustur.

  Bulunan bu buluşun maddelerin tüknmesi ile sonunun var olacağı anlamını ortaya koymaktadır.
  Ama bulunan bu buluş ile Allahın varlığının ispatının bir parçası olup ve aynı zamanda diğer tarafın sonsuz olduğunun apaçık göstercesidir.
  Bilim adamları da böyle düşünseydi....

  Bilimde hiçbir gelişme katedilemezdi....

 • 08-11-2006, 11:29:20
  #5
  1/2
  Bildiğim kadarı ile mıknatısın manyetik enerjisinden yararlanılıp sonsuz döngüye sokularak elde edilen bir enerji bu. Yani yine yoktan var edilen birşey yok. O kuramı nası delmişler anladım. Bununla ilgili bikaç video izlemiştim. Bulursam eklerim bi yerlere.
 • 08-11-2006, 11:35:17
  #6
  1/2
  yaratmak ile keşfetmek arasında dağlar kadar fark var.

  Ayrıca geri kalmış zihniyetten arınmak lazım
  Millet aya gidiyor biz halen yaya.
  Bir çok yeniliğin ülkemize geç sokulması ( gevur icadı ! ) bu hallere düşmemize neden oldu.
  Geçelim bu işleri çağa ayak uyduralım..
  100 yıl Önce doğdu Şanlı EFSANE ! 100 yaşında Mutlu ol FENERBAHÇE
 • 08-11-2006, 11:44:41
  #7
  1/2
  Galiba dedikleri enerji şöle bişi:
 • 08-11-2006, 11:52:03
  #8
  1/2
  .............................. (s.p)
  Sessiz Protesto
 • 08-11-2006, 11:55:36
  #9
  1/2
  Çok saçma birşey üzerinde tartışıyosunuz..
  Bu enerjinin ne olabileceği üzerine yoğunlaşsak..