Aspire
Koineks
 • 09-02-2014, 03:23:28
  #1
  1/2
  Bimeks Teknoloji Mağazaları üzerinden yapacağınız Cep Telefonu alımlarında Hediye Çeki Sistemi ile Cep Telefonu – Akıllı Telefon satışlarında 9 Ay Taksit İmkânından faydalanabiliyorsunuz.

  Bimeks Teknoloji Mağazaları da sisteme adapte olarak Cihaz Bedelinin %75’i Oranında Hediye Çeki kullanma şartıyla beraber dileyen müşterilerine Kredi Kartına Taksit ile Cep Telefonu Satışı yapabiliyor.

  Öncelikle Aksesuar kategorisinde satışı yapılan Hediye Çeki satışının Taksitli olarak müşteriye yapıldığı mağazalarda daha sonra Telefon satışında o çekler kullanılarak hızlı bir şekilde Taksitli Telefon Satışı yapılmış oluyor.

  Sistem içerisinde cihaz bedelinin tamamını taksit yaptırmak ise ne yazık ki, mümkün değil. Bimeks bu noktada %75 Hediye Çeki - %25 Nakit veya Tek Çekim sınırı koymuş durumda.

  Buna göre 2000 TL’lik bir Akıllı Telefon almak isteyen müşteri öncelikle kasadan 1500 TL’lik Hediye Çeki alımı yapıyor ve bu çeki 9 Ay Taksit ile alıyor.


  Daha sonra cihazı alan müşteri Hediye Çeki ile cihaz bedelinin 1500 TL’lik kısmını ödüyor. Kalan kısım ise Kredi Kartı Tek Çekim veya Nakit olarak sisteme giriliyor ve müşteriye telefon teslim ediliyor.

  Bu noktada aklında Telefon Almak olan varsa ve Taksit Sınırı sebebiyle nakit almak zorunda kaldığını düşünen varsa en kısa sürede Bimeks Teknoloji Mağazasının yolunu tutabilirler.

  Bu arada bu çalışma WEB Satışlarında geçerli değil gibi görünüyor. Sadece Mağazalarda uygulanır durumda.

  Kaynak: Bimeks Mağazalarında Cep Telefonuna 9 Ay Taksit İmkânı

  Editöryal Paketler

 • Sponsor Reklam
 • 09-02-2014, 11:36:25
  #2
  1/2
  Yeni kredi kartı yasası, kasada zaman kaybından başka bir şey değil.