Size şimdi bilgisayarınız neden yavaşlıyor ondan biraz bahsedicem.Bilgisayarın yavaşlamasını destekleyen bir çok uygulama ve program vardır,bunlardan nasıl kurtulacağımızı ise bu yazında paylaşmak istedim.En çok başınızı ağrıtan yavaşla problemleri incelenmiştir.

1. Sistem Başlangıcı : Bilgisayarınız yavaş açılıyor,ilk açıldığı zaman donuyor ise bunun bir numaralı sorumlusu,başlangıçta yüklenen uygulamalardır.Bunları çalıştır=msconfig=üst ısımlardan başlatma’ya gelip buradan istemediğimiz uygulamaları başlangıçta kapatabiliriz.Sistem başlangıcını değiştirme videolu :2. Virüsler : Bilgisayarın her yerinde bulunabilen virüsler,bilgisayarınız yavaşlamasına tabii ki de sebep olur.Bu virüsleri bilgisayarınızdan atmak için internette virüs programları mevcuttur.Ancak virüs programı seçerken iyi bir virüs programı seçmelisiniz,yoksa bilgisayarınız daha kötü olabilir.Benim tercihim,Norton antivirüs’dür.Yeni bir laptop aldığımda içinde bu virüs programı vardı.Gayet kullanışlı güzel bir program.Size link vererek programı indirmede yardımcı olabilirim.Bu siteye http://tr.norton.com/downloads/ girerek aşağıdaki gibi kurun.Yanlız biz internetten indirme yaparken demo indiriyoruz,bize 30 gün deneme hakkı sunuyor.30 gün bittikten sonra programı satın almamız gerek.Bunuda belirtelim.


3.Çok Fazla Program ve Uygulama : Arkadaşlar çok fazla program ve uygulama gerekli olmadıkça lüzumsuz şeyler.Bilgisayarınızda antivirüs programları olur onlara bir şey diyemem fakat başka bir antivürüs programı olur yani 2 tane programa gerek yok.Bunları CClear programı ile silebiliriz.


4.Donanımsal Yavaşlama : Evet geldik yavaşlamanın can damarına donanımsal yavaşlama.Donanımsal yavaşlama,bilgisayarınızın atıyorum,Ram’i düşük ise yavaşlama kaçınılmaz olur.Yani bilgisayarın yavaşlamasının %80′ni donanımsaldır.Sadece Ram’le alakası yok,bakın bilgisayar bir bütündür her şeyi ile.Bir yerinde bozukluk olduğunda tüm sistemi etkiliyebilir.Bu donanımsal yavaşlamayı gidermek size maddi olarak yansımaktadır.Donanımınızı yükseltmenizi öğreniyorum.Çünkü;rahat bir bilgisayarda çalışmak ve oynamak kim istemez? Herkese iyi günler diler,okudunuz için teşekkürler ederim

ALINTIDIR.