Aspire
Koineks
 • 09-03-2015, 19:51:00
  #1
  1/2
  Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu'nun maç sonu tribünlere yaptırdığı tezahurat sarı-lacivertlileri büyük bir tehlikeyle karşı karşıya bıraktı.

  TFF yönetiminin geçen sezon devre arasında çirkin ve kötü tezahurat talimatını değiştirerek sıfır toleransa geçmesi Fenerbahçe'yi iki hafta sonra evinde Beşiktaş ile oynayacağı derbi maçında taraftarının büyük bir bölümünden belki de tamamından mahrum bırakacağı benziyor.

  Eski talimata göre aranan 120 saniyelik devamlılık kriterinin kaldırılarak sıfıra çekilmesinin ardından Emre Belözoğlu'nun derbi maçı sonrası "İşte böyle... " sözleriyle yaptırdığı tezahürattaki o tek kelime bile Fenerbahçe'nin çirkin ve kötü tezahurat ihlalini gerçekleşmesine sebep olabilecek.

  TARAFTAR SAYISININ MİNİMUM %10'U...

  Bu ihlalin gerçekleşip gerçekleşmemesi konusunda aranan tek şart ise tezahüratın o anda stattaki mevcut bulunan taraftar sayısının minimum yüzde 10'u tarafından gerçekleştirilmiş olması... Bu durumda ihlal gerçekleşmiş kabul ediliyor. Yeni talimata göre kulüpler aynı sezon içinde ilk üç ihlalde para cezasına çarptırılıyor. 4. ihlalle birlikte yaptırım tribün kapatmaya dönüyor.

  ORDUSPOR - KAYSERİSPOR MAÇI SEYİRCİSİZDİ

  Bu durumda ihlal hangi tribün veya tribünler tarafından gerçekleşmisse o tribündeki seyirciler bir sonraki maça alınmıyor. Burada bir tribünden dört tribünün birden kapanması durumu söz konusu. Öyle ki sezon başındaOrduspor evinde oynadığı Kayserispor karşılaşmasını dört tribününe de çirkin ve kötü tezahürattan kapatma cezası geldiği için hiçbir seyirci alamamıştı.  Fenerbahçe - Galatasaray maçı sonrası da Emre Belözoğlu'nun yaptırdığı ve içinde küfürlü ifade bulunan tezahüratın hemen hemen tüm tribünler tarafından söylenmesi sarı-lacivertlileri Beşiktaş ile oynayacağı derbi maçı öncesi tüm tribünlerinin de kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmış oldu.

  SEVK İŞLEMLERİ SALI GÜNÜ

  Hakem ve temsilci raporlarını inceleyecek olan TFF Hukuk Müşavirliği, Salı günü saat 14:00'e kadar sevk işlemlerini gerçekleştirecek. Fenerbahçe'ye temsilci ve hakem raporları doğrultusunda, yardımcı hakem Bahattin Duran'ın kafasına gelen yabancı cisimden dolayı 10 bin ile 40 bin lira arasında para cezası, çirkin ve kötü tezahürattan dolayı da tribün kapatma cezası gelmesi bekleniyor.
 • Sponsor Reklam
 • 09-03-2015, 23:30:39
  #2
  1/2
  Öyle olmalı zaten.
  Yan hakemede birşey atıldı. Yayıncı kuruluşun kameralarının önünde oldu hemde.
  Ayrıca Emre'nin yaptığına birşey diyemiyorum gerçekten. Bir insan bu kadar mı kendinden soğutur.
  Sen şu an Emre'ysen Galatasaray sayesinde, Adnan Polat sayesinde, rahmetli Canaydın sayesinde Emre'sin. Seni sen yapan Galatasaray.

  Ekmek yediği kaba s.çmak deyiminin en büyük örneği bu adam.

  PROFESYONEL BANNER TASARIMLARI

 • 10-03-2015, 13:08:26
  #3
  1/2
  Kuralın uygulanacağını sanmıyorum.

  Süper final haftasında da fener - beşiktaş maçıydı sanırım final maçından bir maç önce sahaya seyirci girmişti. Kural gereği saha kapanması yada en kötü para cezası verilmesi gerekirken son maç gs-fb derbisi olduğundan lig tv ve tff bunu göze alamadı.. Yine aynı durum söz konusu olacak göz ardı yada para cezası ile geçiştirilecektir.