Koineks
 • 21-03-2013, 02:49:08
  #1
  1/2
  Fenerbahçemiz, UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Viktoria Plzen ile deplasmanda oynadığı maç sırasında yaşanan sahte bilet olayı yüzünden UEFA Disiplin Komitesi'ne sevk edildi.

  Fenerbahçe Spor Kulübümüz, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu'nda deplasmanda oynadığımız Viktoria Plzen maçında, belli bir taraftar grubu tarafından gerçekleştirilen sahte biletle maça girme teşebbüsü nedeniyle, Disiplin Talimatı’nın 42. Maddesi uyarınca UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

  Karşılaşma öncesinde belli bir taraftar grubunun maça sahte biletle girme teşebbüsünde bulunacağı yönünde gelen istihbarat üzerine; kulüp yetkilileri, Viktoria Plzen Kulübü ve UEFA güvenlik görevlileriyle bu konu üzerinde gerekli istişarelerde bulunmmuşlardı. Bu işbirliğinin sonucu olarak sahte biletli kişilerin stadyuma girişi Çek güvenlik güçleri ve UEFA görevlileri tarafından engellenmişti. Söz konusu işbirliği; UEFA’dan Fenerbahçemize gelen sevk yazısında da “Fenerbahçe Kulübü güvenlik organizasyonu çerçevesinde azami gayret göstermiştir.” şeklinde de ifade edilmişti.

  Ancak teşebbüs aşamasında kalan bu eylem dolayısıyla ; UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, gönderdiği bir yazıyla Fenerbahçe Spor Kulübümüzü disiplin kuruluna sevk etmiştir.

  İlgili ihlal raporda şu şekilde yer almıştır;

  “ Stadyum dışında sahte biletli / biletsiz Fenerbahçe taraftarları stadyuma girmeye çalıştı; sayıları yaklaşık 150’ydi. Bu olay devre arasında yaşanmıştır. Stadyumdaki Fenerbahçe taraftarlar kapıyı açmaya çalıştı. Polis ve güvenlik görevlileri bu girişimi engelledi, kısa bir müdahalenin ardından durum kontrol altına alındı. Polis ve güvenlik görevlileri, iyi bir işbirliğiyle durumu dikkatle yakından izledi. Bu gelişme maçın sorunsuz bir şekilde seyretmesini etkilemedi. “

  Fenerbahçemiz sevk ile ilgili savunmayı UEFA’ya ileteceğni belirtti. Sarı lacivertli kulübümüz, konunun en geç 19 Nisan'a kadar karara bağlanmasını beklediğini açıkladı.

  Kaynak

  Kulüp gerekli önlemi almış , uefaya bildirmiş daha ne yapsın arkadaş kuş uçsa stadın üstünden kuş uçtu diyip kupadan men etcekler bu kadar da olmaz yahu
 • Sponsor Reklam
 • 21-03-2013, 16:47:34
  #2
  1/2
  Versinler zaten Futbol,

  Türkiye'de FENERBAHÇE'ye karşı oynanan bir oyundu şimdide futbol yönetici kuruluşlarıda oyuna girdi
  Hasan Hüseyin Lif - Hayata Dair, Minimalizm, Sosyoloji, Ekonomi, Politika, Teknoloji