Aspire
Koineks
 • 20-03-2010, 13:04:28
  #1
  1/2  İnternetten para kazanmayı yıllardır arzuladım durdum.Ama artık yaşın ilerlemesiyle bu iş hırs haline gelmişti.Artık webmaster forumlarında xxx tl ödememi aldım gibisinden yazılarıda görünce iyice tuhaf hallere bürünüyordum.


  Bu yüzden bende illegal site açıp kazanacaktım.Ya müzik sitesi ya dizi film sitesi yada malumunuz sitelerden.Hemen domain alınır.Script kurulur.İçerikler tıkıştırılır.Adı seo olandan yapılır.Beklenir google amca gelsin.Halkımız uçkuruna ve beleleşe düşkün olduğundan bu tarz siteler tavan yapar.Para da kazanılır.Ama risk hep var.Bir gün baktınız evine kağıt gelmiş.Yada reklam firması ödemeyi yapmadan kaçmış.ooo uzun iş.Para kazan ile artık bu işlere son! (:
  Evet beyler forumlarda çevremizde gördüğümüz üzeri herkesin müzik,dizi,program, gibisinden siteleri vaR.Ama hepsi uğraş isteyen siteler.


  Artık bence geniş düşünmenin vakti geldi.Yani siz bir siteye yüzlerce link kasıyorsunuz.konu ekle onu ekle bunu ekle he vakit kaybı..
  Oysaki internette o kadar konu,o kadar para kazanılacak kelime ve konu varki (: …

  Kendimi 2 aydır bu işe verdim.Ve uzun araştırmalarımdan sonra 2 kelime buldum.Normalde genel sitelerin arasında tıkılıp kalmış 2 hazine kelimeydiler.
  İnanın hiç backlink kasmadım. 4 günde 1 konu girdim.Günlük hiti 200 evet yanlış okumadınız 200 ama adsense geliri 4 $ … (55 konu var)Diğer site daha yeni hiti 20 civarı geliri 0.10 cent civarı.İki sitenin hitinin 1 ay a kadar toplamda 3 k olmasını bekliyorum o zamanki kazanacağım rakamları siz düşünün.
  Şimdi burada anlatmak istediğim. Başkalarının sitesine girip çıkmaktansa.Kafayı üst sıralara bozup gece gündüz backlink kasıp google için çalışmaktansa. 1-2 hafta piyasa araştırın kelimeler belirleyin https://adwords.google.com.tr/select...rdToolExternal bakın. Mesela oyun kelimesi.Siz oyun kelimesi alıpta genel site olmayın.En çok aranan bir kelimeye kasın.Hedefin tek konu olsun.İnanın dallanıp budaklanınca çok bir şey geçmez elinize kısa vadede.

  Bu yazdıklarım yeni soluk yeni heyecan katmak için bir düşünce içerisinde olanlar içindir.

  Şimdi geriye yaslanın.İnterneti haber sitelerini forumları dolaşın.Bakın insanlar neye önem veriyor ve çok ziyaret ediyor.Bunu başardığınızda günde onlarca dolar kazanmanız çok doğal olacaktır.


  Alıntı
  İngilizcesi olanlara

  antalya incentives

  antalya airport transfers

  travel agency in antalya

  antalya rafting tours

  last minute travel deals

  last minute travel

  online travel agency

  sandals travel agencies

  beaches travel agents
  Alıntı
  travel agency in istanbul


  istanbul 3 days tours

  all seasons hotel istanbul

  tour operator in istanbul

  ls magazine preview

  holiday magazine recipes

  us weekly magazine online
  Alıntı
  erin andrews hotel video


  best western hotels

  max touzokudan jp sports livedoor kiki 12449

  academy sports and outdoors

  gary pool seo

  web seo rankings ny

 • Sponsor Reklam
 • 20-03-2010, 16:55:31
  #2
  1/2
  Bence birazdaha açık yazmalısın, sonuçta herkes aynı mantıkla kelime buluyor, yani araştırarak ama araştırırken neler yapıyor bu kısmı açıklamıyor.
  Bildiğimi paylaşırım.
 • 20-03-2010, 17:43:34
  #3
  1/2
  gssmartboy adlı üyeden alıntı
  Bence birazdaha açık yazmalısın, sonuçta herkes aynı mantıkla kelime buluyor, yani araştırarak ama araştırırken neler yapıyor bu kısmı açıklamıyor.

  Örneklendireyim.

  Mesela yemek tarifi kelimesi genelde ayda 135 bin kere aratılıyormuş ortalama (kaynak google adwors anahtar kelime yakalayıcı)

  Herkes bununla alakalı site açıyor.Ama siz sadece köfte tarifi ile ilgili site açarsanız.(köfte tarifi diye 110 bin kere aratılıyormuş)Genel yemek tarifi sitesinden çok çok daha kazanırısınız.Ve google da yükselmeniz daha kısa sürede olacaktır.

  köfte tarifi 390.k sonuç http://www.google.com.tr/search?q=k%...ient=firefox-a

  ilk sayfadakiler domaini bile uyumlu değil.oysaki koftetarifi.net - org - biz gibi domainler boşta.1 ay içerik ekleyin (özgün) tamamdır olay
 • 20-03-2010, 17:49:16
  #4
  1/2
  niş blog deniyor bu işe
 • 20-03-2010, 17:54:37
  #5
  1/2
  Daha ne olsun arkadas elinden geldiği kadar acıklama yapmış bi tanede ornek vermiş koftetarifleri.com u alıp calışmaya baslayabilirsiniz hemen

  tesekkur ederim++
  Hayat Kızgın Boğa, Ben Kırmızı Pelerin..
 • 20-03-2010, 17:59:35
  #6
  1/2
  Anonim adlı üyeden alıntı
  Daha ne olsun arkadas elinden geldiği kadar acıklama yapmış bi tanede ornek vermiş koftetarifleri.com u alıp calışmaya baslayabilirsiniz hemen

  tesekkur ederim++

  Sağol yorumun için.Şimdi şu mantığı atalım sevgili webmaster kardeşlerim abilerim.Genel iş yapmayı bırakın.Tek işe yönelin.Emin olun çok deli para kazanacaksınız.Ben 2 aydır yapıyorum. 1 sitemde yukarda yazmıştım.200 tekil hit var.tık başı 10 cent civarı veriyor.Çünkü tek konuda içerik olduğundan kaliteli reklamlar çıkıyor.Herkese kolay gelsin
 • 20-03-2010, 18:02:59
  #7
  1/2
  Olayı çözmüşsün ama eksik çözmüşsün hocam. Şöyle ki;
  Sen "köfte tarifi" kelime grubunu tam seçeneğini işaretlemeden bakmışsın.
  Yani senin 110k aramanın içinde;
  içli köfte tarifi,
  güzel köfte tarifi,
  benim köfte tarifim,
  ...
  vs.
  gibi kelime gruplarıda yer alıyor. Orada tam seçeneğini seçersen aylık arama hacminin 9.900 olduğunu görürsün.
  ( Bunları yanlış domain alma diye söylüyorum. Aksi halde ilk sıraya geldiğinde bana neden bu kadar hit gelmiyor dersin. )

  Konuyu daha iyi anlamanız için bir örnekte ben vereyim. Mesela bir adam gömlek almak istiyor. Google'da sadece "gömlek" diye arama yapmaz.
  "Mavi yakalı gömlekler" diye arama yapar. Siz "gömlek" kelimesinde yüzlerce site ile rekabet etmektense gidip "mavi yakalı gömlekler" kelime grubunda bir site açarsınız.
  Sitenize sadece bu aramayı yapan ziyaretçileri çekersiniz.
  Hedef odaklı çalıştığınız için sitenizdeki tıklama oranı yüzde 30'un altına düşmez.( Adam neyi arıyorsa onu veriyorsunuz. Çıkan reklamlarda direk aranılan kelimeleri içerir.)

  Not: Buradaki çoğu arkadaş bu işe girmez. Bende 10 hitli site var almak isteyen var mı desem herkes bana güler. Ama bilmezler ki o 10 hitli site günde 1-2 dolar kazandırıyor.
  Aynen kardeşim aynen.
 • 20-03-2010, 18:03:24
  #8
  1/2
  Hocam +repi helalinden hak ettin.

  Eline sağlık..
 • 20-03-2010, 18:06:58
  #9
  1/2
  Açıkcası yazdıklarınızda ve R10 forumları başta olmak üzere wm forumlarının tümünde görülüyor ki Türk insanı kısa yoldan para kırmak için site açıyor. Bu durumda en başta heves edip açtığı site kategorilerini oluşturuyor.
  Siz belirtmişsiniz zaten, "Evet beyler forumlarda çevremizde gördüğümüz üzeri herkesin müzik,dizi,program, gibisinden siteleri vaR.Ama hepsi uğraş isteyen siteler."
  Bu durum çok sürmüyor sizin de yaşadığınız ve bildiğiniz gibi bakıyor ki iş böyle yürümüyor , yöntem değişiyor. Akılcı olmaya başlıyor.
  Aslında şu bir gerçek, Türkiye'nin en çok kazanan webmasterı en iyi Seo araştırmacısı gidip internetten anlamayan bir kişiye tüm bildiklerini anlatsın , nafile! Sonuç sıfır olurdu.

  Herşey bilgi birikimi, araştırma ve SABIR. Ve tabi siz gibi değerli arkadaşların paylaşımları. Paylaşmak güzeldir...

  Şahsım adıma yazdıklarınız bana bir şey katmadı ama paylaşımınız çok güzel...