Aspire
Koineks
 • 06-04-2016, 11:34:17
  #1
  1/2
  Google Caffeine Güncellemesi  Google Caffeine Nedir?

  Google’ın güncellemeleri doğrultusunda ilerleyen büyük ölçekli firmaların, arama motorunda üst sıralarda yerini koruması durumuna karşın, yine aynı sektör içinde yeni oluşum sağlayan web sitelerinin köklü firmalarla rekabete girmesi için yardımcı olan algoritma güncellemesi Google Caffeine olarak adlandırılır.

  Google Caffeine ‘e Etki Eden Unsurlar Nelerdir?

  Google Caffeine için sosyal medya etkisi önemli kriterdir. Sosyal ağlarda da, bilinirlik oranını artırmak isteyen web siteleri Facebook, Twitter, GPlus gibi popüler adreslerden güncel paylaşımlarda bulunmalı, tanıtım içerikleri ile göz önünde olmalıdır. Google için Sosyal medya eksikliklerinizin yanı sıra, domain süresi, backlink, ziyaret oranı gibi SEO eksikliklerinizin de olması, bir önceki algoritmaya göre üst sırada olmanıza olanak tanımıyordu.

  Şimdilerde ise eksikliklerinizi giderecek çözümler üretmeniz, Google’ın güncellemelerini takibe almanız, sitenizde yapacağınız değişiklikler ile Caffeine sayesinde diğer köklü firmalar ile aynı rekabet ortamını paylaşmanıza fayda sağlamaktadır.


  • Google Caffeine için önemli olan bir diğer unsur ise sitenizin hızıdır ve Google sıralamasında yükselmenize büyük oranda etki eder.
  • Web sitenizin barındığı hosting ‘in LiteSpeed özelliğe sahip olması, site hızına avantaj sağlamaktadır.
  • Özellikle site içerisinde paylaşım yapacağınız blog yazılarınız, ürün/hizmet yahut firma tanıtım yazılarınız özgün ve uzun olursa, sitenizin üst sıralara çıkması bir o kadar elverişli olacaktır.
  • Site içerisinde, anahtar kelimelerinize verdiğiniz linkleri ziyaretçi yoğunluğuna göre artırın.
  • Site dışı linklerde de sosyal medyanın etkisini ihmal etmeyin.
  • Backlink oluşturmak için, sektörünüzle ilişkili, değeri yüksek forum sitelerini tercih edin.
  • Site içerisinde ve site dışında yapacağınız güncel paylaşımlar da Google sıralamanıza etki edecektir.

  Google Caffeine Neyi Amaçlamaktadır?

  Kısaca Google Caffeine, orta ve küçük ölçekli firmaların, aynı sektör bazında faaliyet gösteren köklü ve büyük ölçekli firmalar ile internet ortamında eşit olmasını sağlamaktır. Örneklendirecek olursak ; Mobilya üzerine faaliyet gösteren firmaya sahipsiniz. İnternet dünyasında da bilinir olmak için web sitenizi oluşturdunuz. Google arama motoruna ‘mobilyalar’ yazdığınız da karşınıza ‘istikbal, bellona, kilim gibi köklü firmalar çıkacaktır. Sizin de aynı işle meşgul olduğunuz hususu da göz önünde bulundurarak Caffein ile yeni bir algoritma oluşturan Google arama motoru, büyük ölçekli firmaları da, küçük ölçekli firmaları da internet dünyasında aynı rekabet ortamında bulundurmayı sağlayacaktır.
 • Sponsor Reklam
 • 11-04-2016, 03:06:54
  #2
  1/2
  kardeş biraz geç oldu ama yinede sen bilirsin: https://googleblog.blogspot.com.tr/2...-caffeine.html
 • 11-04-2016, 03:12:08
  #3
  1/2
  Hakikaten ya Google Caffeine 2010'da gelmemiş miydi? Üstüne pandalar, penguenler ve bilimum hayvanlar gördük hatta
 • 23-04-2016, 01:07:42
  #4
  1/2
  Eleştirel yorumlarınız için öncelikle teşekkürler.
  Sitemizde belli başlı kurgularda seo derslerini bir yazı dizisi olarak yer vermekteyiz. Sıfırdan başlayarak ve tüm detaylarıyla eğitim yazıları hazırlayıp paylaşıp tanıtımlarını yapmaktayız.
  Zaten bu yüzden paylaşımlarımızda ""Başarılı SEO için Google'ı Anlamak" Yazı Dizisi Adı Altında Paylaşıma Başladığımız Google Güncellemelerinden Bir Diğeri de "x Güncellemesi"dir. İyi Okumalar." şeklinde başlıyoruz. Ama bu yazıda bu unutulmuş. Amacımız baştan itibaren Google Arama Motorunun mantığını anlatabilmek ve bu alanda araştıran kişilere bir nebze de olsa yardımcı olmaktır.
 • 23-04-2016, 01:19:25
  #5
  1/2
  İmleme amaçlı paylaşım yapmayın varsa faydalı yeni bilginiz ekleyin, eski bilgileri sırf link almak için sunmayın.

  Linkleri kaldırıp konuyu kilitliyorum.