Site sahipleri forumdan makaleler satın alıyor yahut makale hazırlayıp satan arkadaşlarımız var. Herkesin amacı SEO uyumlu makaleye ulaşabilmek. Enteresandır ki makaleyi yazan da, alan da SEO metin nedir, tam olarak bilmiyor. Örnek bir makale ile adım adım başlayalım anlatmaya:


Başlık: Sigarayı Bıraktıran Yöntemler
-Gayet sakin, olağan, sevecen ve özet niteliğinde bir başlık seçiyoruz. Başlığımız 5 kelimeden uzun olmamalıdır. İçerisinde olası anahtar kelimelerin geçmesi çok önemli.

1. Kısım, kendi tabirim ile ANAHTAR KELİME BANDI: Sigarayı bırakmak için deneyebileceğiniz doğal yöntemler ve psikolojik telkinler. Sigarayı hayatınızdan çıkarın!
-Bu kısımdaki bütün yazıyı bold olarak yazıyorum, herkesin kullanmasını tavsiye etmem, sadece içerik girişi yüksek olan ve en az 7 aylık siteler kullansın. Yararını kesinlikle gördüm, rakip içerikleri geride bırakmak için iyi bir yol.

1. Cümle: Belki masum bir heves ile başlayan sigara içme serüveni maalesef çoğu kişide ciddi etkilere neden oluyor; sağlık başta olmak üzere, sosyal ve ekonomik açılardan sorunlar açıyor.
-Birinci cümlemiz hem SEO için, hem de ziyaretçiler için önemlidir. Google arama sonuçlarında gösterilirken alttaki açıklama bölümü ilk cümleyi kapsar. Cümledeki "sigara içme" kelime grubunu sıralamada bir adım öne çıkmak için kullandık. Anahtar kelimenizi veya anahtar kelimenizin varyasyonal halini ilk cümlede kesinlikle kullanın. Ayrıca hit sağlayabilmek için mutlaka genel geçer bir giriş cümlesi olarak görünmelidir. Zoraki tavırlar, zoraki girişler olmamalı.

2. Cümle: Sigarayı bırakmak, bunu deneyimleyen kişiler tarafından "yeniden doğmak" olarak nitelendiriliyor.
-"sigarayı bırakmak" bizim anahtar kelimemiz, eğer ilk cümlede anahtar kelime yerine varyasyon kullandıysanız çok geçmeden anahtar kelimenizi metne eklemelisiniz.

3 4 5 6 7... cümleler devam eder. Sıra gelir tavsiye verilecek kısma. Yani alt başlığımıza. Birçok WP temasında başlık h2 tagıyla yazılıyor, en azından benimkinde öyle. Başlık tagı kaçsa, onun bir büyüğü ile (h2 ana başlık ise h3 alt başlık) devam ediyoruz.

<h3> Sigarayı Bırakmak İçin <h3>

-Alt başlıktan sonra isterseniz bir alt başlık daha atabilirsiniz, böylece daha etkili bir okuma ve SEO elde edilecektir.

<h4> Karar Aşaması <h4>
-Buraya sigarayı bırakmak isteyen kişinin karar aşamasında yaşadığı psikolojiyi, dış etkenlere karşı duruşunu vb. hakkında yazılar yazabilirsiniz. Anahtar kelimenizi alt başlığın metnine eklemeyi unutmayın.

-Diğer alt başlıklarınız da...

Yazımızın devamını incelemek için lütfen buraya tıklayınız.
Eğer tavsiyelerimizden memnun kaldıysanız bunu bize duyurun lütfen.