Şu son zamanlarda netmahal sıkkınlığından dolayı onlara ileti göndererek çözümden kurtulma olayı yoluna gittim gelen ileti aşağıdadır ilgilenen kişiler ulaşabilirler.

Netmahale şöyle bir şey yazdım;


Alıntı
Sisteminiz çok güzel olabilir fakat inanın ısrarla kullan diye sürekli bulaşması nefret ettirici lütfen bunun çözümünü söyleyin sabah sildiğim şey akşama tekrar açılışta karşıma çıkıyor. Size ne kazandırıyor bilmiyorum ama benden ciddi bir nefret kazandığınız kesin. İyi bir şeyler yapıyor olarak düşünebilirsiniz ama arama motorlarında netmahal yazıldığında ilk sayfada netmahaldan kurtulma/kaldırma gibi şeylerin çıkması yaptığınız iyi şeyin en iyi kanıtı olsa gerek.

Lütfen defolup gitsin şu saçma sisteminiz bilgisayarımdan bir daha gelmemek üzere.
Gelen cevap;


Alıntı
Merhabalar,

Regedit ayarlarinizda herhangi bir degisiklik yapmadan anasayfamiz uzerindeki yontemi sorunsuz bir sekilde uyguladiysaniz netmahal.com`u silmis olmaniz gerekiyordu.
www.netmahal.com/uninstall.htm

Eger bir onceki yonteme ragmen Netmahal`i kaldiramadiysaniz, oncelikle sorunun bizden kaynakli olmadigini ve kullandiginiz 3.parti yazilim / netmahal silme yontemlerinin neden oldugunu, ancak sonuc olarak bizim urunumuz soz konusu oldugu icin sorununuzu cozmek zorunda oldugumuzu belirtmek isteriz. Netmahal bir virus degildir, ve hicbir zararli icerik barindirmamaktadir.

1. Oncelikle, guvenilir bir kaynak olarak gordugumuz 3.parti bir adresten http://depo.veindir.com/dl/teamviewer-7.exe downloader`i kullaniniz ve netmahal`i anasayfaniz olarak ayarlayiniz ve downloader`i son asamaya kadar kullaniniz.

2. Anasayfanizin netmahal olmasi gerekiyor.

3. http://www.netmahal.com/client/unins...e?t=1360038022 sayfasindan sagladigimiz kaldirma aracini indiriniz.

4. Tum tarayicilarinizi kapatiniz ve indirdiginiz kaldirma aracinizi calistiriniz.

5. Netmahal`in kalkmis olmasi gerekiyor.

Bu sekilde bir cozum yontemi sunmamizin nedeni, onceki anasayfa degistirilme surecinde yasadiginizi varsaydigimiz teknik sorunlarin giderilip anasayfayi basarili olarak yuklemenizi ve sonrada basarili olarak kaldirmanizi saglamak icindir, yukleme ve kaldirma algoritmalari birbiri ile ilintili olarak calismaktadir. Sorunun hala cozulmemesi durumunda 03.00-13.00 saatleri arasinda teknik ekibimizle `netmahal` skype adresi uzerinden iletisime gecebilirsiniz.
Donuslerinizi bekliyor olacagiz,

Netmahal Teknik Destek Ekibi