Aspire
Koineks
 • 15-08-2008, 23:55:32
  #1
  1/2
  Arkadaşlar 5. tercihim olan karabük üniversitesine (Teknik Eğitim Fakültesi - Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği) yerleşmişim. Bu üniversiteye yerleşe başka r10'cu arkadaşlar var mı? Var ise eve çıkmayı düşünenler var mı? Be yurt düşünmüyorum eğer varsa çıkacak olan 2-3 arkadaş bir ev tutalım. Uyum sorunu için konuşuruz gerekirse

  Birde karabüklü olan var mı aramızda? Kira ve yaşam şartları hakkında bilgi verebilir mi? Balıklar Kayası Mevkii diyor kayıt adresine, acaba kampüs içi mi oluyor burası? Biraz karabük hakkında bilgi verirlerse sevinirim. Evde değilim 1-2 gün pek online olamayacağım geç cevap yazabilirim.
  Kodlab Yayınlarından PHP5.4 öğrenmek isteyenlere...
 • Sponsor Reklam
 • 16-08-2008, 18:01:06
  #2
  1/2
  Hiç yok mu ya?
  Kodlab Yayınlarından PHP5.4 öğrenmek isteyenlere...
 • 16-08-2008, 19:40:26
  #3
  1/2
  Zonguldak karaelmas üniversitesi işletme fak.
  sanırım senin üniye pek uzak değil.
 • 16-08-2008, 21:31:25
  #4
  1/2
  the forum senin üni zonguldakta sercan ın üni akrabükte aranızda otobüsle 2 saat trenle 3 saat mesafe var. Bende Karabük Üniversitesi mezunuyum. En başta söyleyim aklına dizilerdeki gibi kampüs falan getirme şuan inşaat haline olan yeni yeni kurulan bi üniye gidiyosun. Hayat bi acayiptir karabükte akşam sinemaya gidip geri dönecek dolmuş bulamayabilirsin yürümek zorunda kalabilirsin.

  Eğer yurtta kalmayı düşünürsen yurt güzeldir döküntü değildir ama reislik dediğimiz bi kavram vardır dikkatli ol kapri şort giyme çekerler (: Öğrenciler için tel eğlence yeri olan Safranbolu balıklarkayası mevkiine 15 - 20 dakka mesafede, benim zamanımda direk dolmuş yoktu safranboluya ya çarşıya inip gidiyoduk yada baya mesafe yürüyüp dolmuşa biniyoduk ama şimdi varmış.Bu arada Karabük Üniversitesi bizim zmanımızda sinema ile anlaşma yapmıştı bizim okulun öğrencilerine sinema 1 YTL idi kışın sinemaya gider uyurduk

  Balıklarkayası tepede olduğu için yurdun yangın merdivenlerine çıkınca şehir ayaklarının altında oluyor eğer yurtta kalırsan geceleri çık şehri izle biraz olsun kafanı dinlendirir.

  Okulun hemen önünden çay akıyor içinde yılan, balık, kurbağa, tosbağa, pislik ne ararsan yaşıyo

  Kışın gökyüzünden krom yağabilir, kışın açık renkli elbise giyme akşama kadar kararır malum kentteki fabrika hava kirliliğine yol açıyor çarşıya kışın kurum yağıyor.

  Unutmadan terminalden inince tam karşında bi balıkcı var git orda balık ye.Kız tavlamak istiyosanda safranbolu meslek yüksekokuluna git

  Eğer ev tutcaksan öğretmenler sitesinden tut,benim evim ordaydı okuluna yakınlık olarak en iyi site orası.

  Aklına takılan her soruyu bana sorabilirsin. +rep vermek şartıyla
  asma tavantaşyünü asma tavanalüminyum asma tavan
 • 17-08-2008, 00:33:33
  #5
  1/2
  Sercan hayırlı olsun
  hh
 • 17-08-2008, 00:47:41
  #6
  1/2
  kaanmurat, yorumun için teşekkür ederim. şimdi öğrenmek istediklerim eğlence merkezleri falan değil, 2 bira alıp evimde eğlenmeyi tercih ederim sevmem dışarıyıda pek zaten. Ben yaşam şartları derken harcama konusunu kasdettim. Bursa'dan giden biri olarak orası daha mı pahalı gelir bana, yoksa daha mı ucuz? Kiralar ortalama nasıldır? Şuanki öğrenci evim için 300-350 arası bir rakam ödüyorum. Karabük bu fiyata göre 200-250 olması gerektiğindeyim. Hangi semtlerden ev tutmamı önerirsin? Yurt bana göre değil, rahat olmalıyım 24 saat internetim olmalı hesap soran olmamalı yani (+rep veriom ama cvp vermezsen -lerim vala :P)

  Enver teşekkür ederim, sen ne yaptın? Bandırmadayım döndüğümde konuşuruz
  Kodlab Yayınlarından PHP5.4 öğrenmek isteyenlere...
 • 17-08-2008, 03:15:29
  #7
  1/2
  şakasına demiştim valla rep olayını +rep vermişsin tşk ederim. Karabük içinde sadece 1 tane tekel bayi var yanlış hatırlamıyorsam mavi tekel bayiydi ismi safranbolu yolu üzerinde, eğer evi dediğim gibi öğretmenler sitesinden tutarsan 15 dakkada yürüyerek gidebilirsin bu tekel bayisine.

  İnsanları yobazdır,evime kız arkadaşlarım gelirdi herkez acayip acayip bakardı :S ama ev sahibim çok iyiydi iki olgun insanın bir yatağı paylaşması kadar doğal bişey olamaz derdi hep satı bey Sitemizin bakkalı Mustafa abi matraka damdır ne zman gitsem tv de hep kadın programları açık olurdu

  Normal şartlarda karabük yerlisine kira 250 dir sen öğrencisin 300 - 350 (: ama şu anda 100. yıl mahallesi (üniversitenin olduğu mahalle) hep inşaat dolmuş deli gibi apartman yapmışlar belki fiyatlarda ucuzlama olmuştıur.

  Bu arada hep mahalle isimleri 15 evler 84 evler 100 evler böyle gidiyo önceleri biraz acayip gelebilir.

  Direk ev tutcam diyorsan orda arkadaşlarım hala var bu sene mezun olmaları gerekiyordu ev durumlarını araştırabilirm.Eşyalı evleri vardı direk konarsın

  DİPNOT: Diplomamı hala almadım almaya geldiğimde senin misafirinim ona göre
  asma tavantaşyünü asma tavanalüminyum asma tavan
 • 17-08-2008, 04:02:52
  #8
  1/2
  kaan gitmeden bana kroki çıkartıyorsun vallahi çok teşekkür ederim.

  Ayıpsın dilediğin zaman kapım açık tüm r10culara. Bursa'da da buluşalım dedik olmadı. Eşyalı istemiyorum titiz biri sayılırım (ve eşyalı kira çok pahalı olur) rahat edemem (başkasının kıyafetini bile giyemem, biri benim kıyafetimi giysin atarım ) eşyamı zaten orada alacağım 1-2 armut minder, 2 koltuk bi yatak alsam yeter bana elde düşme buzdolabıda bulursam süper olur.

  Ev araştırma imkanın varsa sevinirim. Bursaya döndüğümde msn'den de görüşürüz veya oradaki arkadaşlarının tellerini alabilirimde. 10-15gün sonra falan gidip bi etrafı gezeyim ev bakayım diyorum. şimdi biraz araştırdım 100.yıl tarafları pisliktir (insanları kasdederek) dediler merkeze yakın tutarsan rahat edersin dediler doğru mu?

  İnsanlar nasıl bakarsa baksın Bursa'da da çok baktılar ama sadece baktılar, halada bakıyorlar Kira muhabbetinde dediğin gibi sanırım emlak sitelerine baktım normalde 250-300 arası öğrenci evi demişler hep 300-350-400 Halbuki Bursa bu yönden çok iyi öğrenciye indirim yaparlar, garip.

  En azından 1 arkadaş bulayım öyleyse. malum girişte çokta masraf olacak. Yokmu r10 da yav şöle eli yüzü düzgün, eli iş tutan, kendine bakacak kadar yemek yapabilen ve karabük'e yerleşen adam

  Yurt bana göre değil ya, düşündüm baya ama yok rahat edemem. Ben gerektiğinde evden çıkmam, gerektiğinde girmem Şimdi yurt olsa alkol, internet vb. sorunlar olacak. 100-200 fazla ver eve çık. Bursa'da arkadaşlar yurt daha iyi dedi 2. sene eve kaçtılar. Bu öğretmenler sitesi 100.yılda mı? (Harita üzerinde öyle araştırdım ki bursa'da iyi bilecek duruma geldim)

  yaw sen geçen sene mezun olmuşun saırım. elbet bi tekel bayi daha açılmıştır. ha yokmu biz açarız olmadı alışverişe gidince 1 poşet erzak alıyorsak, 3-4 poşet birincil tüketim ihtiyacımız ola bira+rakı+meze alırız
  Kodlab Yayınlarından PHP5.4 öğrenmek isteyenlere...
 • 17-08-2008, 15:33:14
  #9
  1/2
  Sercan aslında Karabükte yaşanacak tek yer yenişehir insanları güzel,yerleşim yeri güzel, hatta orda ufak bi yerde sadece müstakil evler orası mükemmel her taraf ağaç falan, evet öğretmenler sitesi 100.yılda.Orda otur dememin sebebi 100. yılın en iyi yeri 100. yılda okuluna yakın. Yani arkadaşınla sohbet ederek okula gider gelirsin hem dolmuş parası vermezsin hemde gidip gelirken kızları kesersin

  Sanmıyorum başka tekel açılacağını,canımız bira çekmişti gece1 taaa çarşıya kadar gittik

  Bu arada sana bi güzel haber veriyim 1 alıveriş merkezi açılmış çarşıya 4 katlı, gençler oraya akıyomuş hadi gözün aydın.

  Kendine üst baş alırken kotların efendisinden giyin sıkı pazarlık yaparsan cuzi miktarlara güzel şeyler alabilirsin Ben ordayken markalar yoktu ama şimdi alışveriş merkezini doldurmuş markalar.
  asma tavantaşyünü asma tavanalüminyum asma tavan