Koineks
 • 16-07-2015, 12:31:21
  #1
  1/2
  Selamlar forumdaşlar,

  Geçenler de, şikayet sitelerinde bir aratayım dedim arkadaş nasıl kötü yorumlar var, parasını geri alamayanmı dersiniz, iş bulamadı diye hayıflananmı dersiniz millet sövüp durmuş. Düşündüm dedim ki kaydolmayı düşünen adam bunları okusa kaydolmaz. En iyisi ben tecrübemi yazayım gidecek arkadaşlara klavuz olur. Yazı uzun olacak elimden geldiğince özet geçeceğim kusura bakmayın

  25 yaşındayım Matematik bölümünü bitirdim, bölüm bitince gireyim adam gibi eğitim alayım bilge adamda önümüze bakalım. Bakırköy bilge adam şubesine eylül 2014'te yazılım eğitimine başladım (300 saat bi dolu içerik).

  KAYIT ve ÖDEME
  Bir kere girerken satıştaki elemanlar cidden uçuyorlar, yani ballandıra ballandıra bitmiyor. Yok sen zaten ilgilisin yaparsın, uçarsın, kaçarsın haliyle insan bir gaza geliyor. "Tamam giriyorum kaç para ulan bir kurs kaç para!" diye yükseliyorsun satıştaki arkadaş ilk başta bir kroşe vuruyor "tak" diye 9800 tlcik. Sen tabi o kroşeyi yemenin etkisiyle deminki gazı içinde söndürüyosun tam ümitler kesilicekken arkadan bir ses diyorki "ama kampanyamız var" Senin gözler bir açılıyor hala ümit var galiba diyorsun adamda seni ele geçirmenin verdiği keyifle diyorki evet sınırlı süre içersinde nakit ödeme yaparsan 6500tl ye bağlarız.

  Şimdi arkadşalar 6500 günümüz şartlarında az bi para değil yanlış mıyım? ama insan o aradaki farkı düşünüyor o an "*** oğlum 3300tl indirim yaptılar. Ne duruyorsun?" Sonra aa süper falan diye yalandan tepkiler verdikten sonra dedim ben bi düşüneyim. Baba parasıyla geçinen adamım orda karar verecek değilim ya.

  Size bu noktada iki tavsiyem olacak gençler;
  Acele etmeyin kampanya yalan her zaman öle yapıyorlar, zamana oynayın ani karar vermeyin nedenine geleceğim,
  -Fakiri oynayın. Adam soruyor ne yapıon falan filan ona göre fiyat çıkarıor. Ailem vercek babam öper beni elini öpeyim indir şu fiyatı kafalarında takılın.

  Çıktım bilge adamdan babamla konuştum adam okey verdi. (Helal olsun babaya) adamlar 48 saat içinde dönemi beklediler bende o süreyi sonuna kadar kullanayım derken 24 saat sonra aynı adam aradı. Dedi "ne yaptın?" dedim "ne ne yaptım" dedi "dedin ya" dedim "ne dedim ya" böyle saçma bir konuşma sonrasında bana adam 6000 tl teklif yaptı dedim "aga bu çok" olurdu olmazdı hop bu fiyat oldu mu sana 5700. Kapttık ben biraz daha takıldım top falan oynadım veletlerle. Aradım tekrar dedimki aga gel bunu düz 5 yapalım yok olur olmaz derken 5400e kadar düşürdüm. Babadan birikmiş kenara koyduğu paradan aldım gittim kayda. Şikayet sitelerinde şöyle başlıklar var "İlgileri paraya alana kadarmış, para geldi ilgi gitti" bu üstü kapalı ayrıntısız hayıflanmaların arkadasındaki gerçeği söylüyorum. Evet haklılar! arkadaş parayı verdim döner kasaya indim kayıttaki adama yemin ediyorum a dostlar adam beni tanımadı "aa unutuyorum kardeşim hergün 100 kişi geliyor buraya" dedi. *** dedim ben ne yaptım. bundan sonra olay beklemeye geçti kurs tarihi açıklandı hafta içi 4 gün akşam 7den 9 buçuğa günde 2buçuk saatten haftada 10 saat. İsterseniz ufak bi ingilizce kursuda dahil oluyor bu fiyata ama benim ingiliççe yeter dedim direk başladım kursa.

  EĞİTİM
  14 kişilik sınıfta yapıldı dersler 2 kız 12 erkek. 12kişi çalışan kesin 2si öğrenci yada mezun işsiz(biri ben) herkesin önünde bilge adam bilgisayarı programlar kurulu sana ait bir hesap ile giriş yapıyorsun tertemiz bir sayfa. Bize tanıtılan öğretmen Çağlar S. eğitim müdürümüz ise Ahmet P. dedilerki eğitimden Çağlar her türlü şikayetten bi istekten Ahmet sorumlu eyvallah dedik.

  Şimdi burası çok önemli. Kurs size bir sürü olanak sağlıyor olay sizin bunu nasıl değerlendirdiğinizle ilgili. Ben okulu bitirmenin gazı ile abartmıyorum sabah 11 akşam 9 buçuk kurstan çıkmıyorum. CUma günleri hariç (cuma kurs tatil) hergün kurstayım zaten sizin dışınızda bir sürü sınıf ve bunların bir sürü etütü oluyor hepsine yer varsa girme hakkınız bulunuyor (yer olmayan görmedim) Bir çok farklı hocadan birçok farklı kodlama yapısı ve teknik gördüm. Artık hocalarla kanka muhabbetine giriyoruz falan bi sorun olduğunda "hadi be hacım bak şuna bi el at ta çalışsın program" muhabbetleri ile geçiriyoruz zamanı. Onlarda sendeki gelişmeyi farkedip üzerine düşüyorlar. Deli gibi ödev veriyorlar nasıl yapıcam diye sorucak oluyorsun araştır bak diyorlar. *** o kadar para verdik niye araştırayım diye düşünüyorsan bu yazıyı daha fazla okuma kardeş, çalıştığım yerde en büyük dostum google kimse kusura bakmasın oturup eşek gibi araştırcan. Bunun olayı bu.

  Herşey müthiş gidiyor derken bir gün hocamız geldi dedi ki gençler (sınıf 11 kişiye düştü fireler var) hocanız değişecek. tabi sınıfta bir aaaa sesi yükseldi ama bana koymadı ulan zaten herkesi tanıyorum bütün hocalarla en ense takılıyoruz ne sorun olucak dedim ki vitesi boşa alıp geri ye takmam bir oldu meğerse komple ekip değişiyormuş Bize Ozan O. diye bir hoca gelecek dediler tabi o sürede 2 hafta geriye gittik çünkü Çağların bıraktığı yerden başlamak olmazdı o an ki konuyu baştan alacağız dediler. Pazartesi ilk dersimiz olacak Ozanla geldik bekliyoruz (sınıf 10 kişi biri sinirlendi gitti) Dediler o hocada gelmicek size ee kim gelcek Murat V. gelecek bu kimdir neyin nesidir derken geldi hoca. İyi bir hoca kesinlikle ama bir Çağlar değil (görürse bu yazıyı kusura bakmasın). Neyse bu hocaylada gittik bir süre falan artık eğitim müdürü Ozan. *** arkadaş etütlerin sayısı azaldı derslere ilgi azaldı sabah geliyorum boş boş takılıyorum kimse ilgilenmiyor dedim ben "bu oyunu bozarım" Bİlge adam genel müdürlüğe şikayet yazdım Ozana haber gitti niye ilgilenmiyorsunuz diye beni çağırdı dedi "senin sorunun ne" dedim "benim sorunum siz" dedi "olum ne istiyosun" dedim "olum etüt ver" neyse zorla zorla ben yeni etütler açtırdım devam ediyorum. Bİr süre sonra 4. ve son kez hocamız değişti ve Mustafa hocamız geldi. Samimi söylüyorum müthiş adam ben bunla yine bi gaza geldimm falan. Ödev vermese de kursta bulunduğu vakitlerde inanılmaz yardımcı (sınıf 7 kişi).

  Kursun sonlarına doğru millet iyice koptu zaten dinlemeyen adam dolu sırf gelip yoklamaya katılıyolar (Eğer yoklama da var ama kurs bittiğinde hocam ben anlamadım dersen yeniden eğitim alma hakkın olduğundan). Son sınavda (3 kişi girdik) notlarımızı aldık projelerimiz için bize verilen süreye geldik. Ben kurs bitmeden iki hafta evvel beşiktaşta yazılım firmasında iş buldum.

  Buda böyle bir anımdır.
  Soruları alayım?

  Tavsiyeler
  -Kesinlikle öğretmeni tanıyın gerekirse bana sorun biliyorsam herşeyiyle anlatırım. Hoca faktörü bu işin anahtar noktası
  -Kayıda acele etmeyin fiyatı düşürürler.
  -Ödevleri kesinlikle yapın etütlere keisnlikle girin. Farklı yapılar görün.
  -Kafanız boş olsun hem çalışıp hem bunu götürmek zor iş bknz ben (14 kişiden sadece ben iş buldum )
  -Hocaların odasında takılın vakit geçirin çıkın iki langırt atın.
  -fazla etüt isteyin
  -Ders kesinlikle ama kesinlikle kaçırmayın
  -ikinci kez alma hakkınız var ama size tavsiyem öyle yaapcağınıza birincide gerekli önemi verin. Artık kabak tadı veriyor bence uzayınca

  Özet olarak İyi yanları
  -Adamlar bilirkişi, eğitim kalitesi diye bir kaygıdan çok seni yönlendirmeleri başarılı
  -sınıflar güzel temiz
  -Siz yürürseniz adamlar koşuyor

  Özet olarak Kötü Yanları
  -O hoca değişiyor arkadaş değişmeyen görmedim
  -pahalı gelebilir ama fiyatı çıkıyor
  -proje bazlı çalışma az
  -6 ay az gerçekten fazla sanmayın

  Kendim sordum Kendim Cevapladım
  S: Kurstaki içerikler internette yokmu niye para vereyim
  C. Evet var hemde alası var ama yönlendirme yok. Nerden başlıcan ne yapıcan ne ye yönelicen sorularının cevabını netten çok bulamazsın. Bilge adamda buna para veriyorsun aslında. Danışmanlık gibi

  S: Etütler nasıl oluyor?
  C: Takvim vardı benim zamaımda hangi konu olacak ne zaman nerede olacak yazıyor. Benim ileriki konularım olsa dahi girerdim öngörü sahibi bir adam olarak çıkardım

  S: Parası değer mi?
  C: Değer.

  S: Parayı ne zaman çıkardın?
  C: Kurs bittikten 1 ay sonra çıkardım 2 kişi site yaptırdı. ve 1 ayda maaşla zaten bağladım işi

  S: İşe girerken kursun etkisi oldu mu?
  C: Evet oldu çünkü her konuda temel bilgin oluyor ve gelen mülakat sorularına üç aşağı beş yukarı bir cevap verebiliyorsun


  Burada yazmadığım çok şey var bana merak ettiğiniz soruları bu yazının altında sorabilirsiniz. İyisi kötüsüyle anlatacağım muhakkak
 • Sponsor Reklam
 • 16-07-2015, 14:43:42
  #2
  1/2
  paraya kıyamadım gitmedim.ama gitmek lazım sertifika ile işin hazır gibibirşey oluyor havada kapıyorlar
  534 *** *837 numaralı telefondan onay ile iş yapın.
 • 16-07-2015, 19:30:23
  #3
  1/2
  o kadar para olsa bende giderdim valla Güzelmiş birde buralarda bilgeadam ne gezer
  Başarırsan mutlu olursun, başaramazsan tecrübe kazanırsın.
 • 16-07-2015, 19:55:26
  #4
  1/2
  Araştırma olayına katılıyorum, kim ne kadar prof. olursa olsun araştırmasını bilecek hemde türkçe değil ingilizce türkçe kaynak yok hep sabit şeyler o yüzden orta seviyede ingilizce ve araştırmayı bildikten sonra çok şükür çözülmeyen sorun görmedim ben.
  Mobil onaysız işlem yapmayın. - Skype: roadscrat
 • 16-07-2015, 20:44:34
  #5
  1/2
  Hangi dil için gittiniz hocam?
 • 16-07-2015, 21:00:44
  #6
  1/2
  Ben ciddi ciddi düşünüyordum bir ara yazılım için.
  Fakat sağdan soldan gelen duyumlar beni uzak tuttu. İş hocada bitiyor diyorlar. Bazıları gerçekten vurdumduymaz çıkıyor bazı hocalar ise kaderinizi değiştirecek derece de üstünüzde duruyor diyorlar.

  PROFESYONEL BANNER TASARIMLARI

 • 16-07-2015, 21:21:00
  #7
  1/2
  Bildiğinizi unutmak veya yanlışını öğrenmek istiyorsanız kesinlikle gidilmesi gereken yer , bide çöpe atacak kadar çok paranız var ise gidin mutlaka, Bakırköy Town Center şubesine gitmiştim oradan biliyorum şu anda taşındılar tabi.

  Not : Kesinlikle gitmeyin verdiğiniz paraya yazık.
 • 16-07-2015, 23:34:39
  #8
  1/2
  Cankat adlı üyeden alıntı
  Hangi dil için gittiniz hocam?
  Paket program, genel olarak c# masaüstü ile başlayıp mssql ile veritabanı programlamayı öğrettikten sonra web ortamında asp mvc html javascrip jquery eğitimleri alıosunuz

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33:37 -->-> Daha önceki mesaj 23:32:29 --

  sesusera adlı üyeden alıntı
  Bildiğinizi unutmak veya yanlışını öğrenmek istiyorsanız kesinlikle gidilmesi gereken yer , bide çöpe atacak kadar çok paranız var ise gidin mutlaka, Bakırköy Town Center şubesine gitmiştim oradan biliyorum şu anda taşındılar tabi.

  Not : Kesinlikle gitmeyin verdiğiniz paraya yazık.
  Evet eski şubesi ordaydı sonra değişti carousel karşısına geçti bende orda eğitim aldım eski hali ile ilgili en ufak bilgim yok ama yazıda belirttiğim gibi oldukça memnundum ve kurs amacına ulaştı

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:33:37 --

  Milano adlı üyeden alıntı
  Ben ciddi ciddi düşünüyordum bir ara yazılım için.
  Fakat sağdan soldan gelen duyumlar beni uzak tuttu. İş hocada bitiyor diyorlar. Bazıları gerçekten vurdumduymaz çıkıyor bazı hocalar ise kaderinizi değiştirecek derece de üstünüzde duruyor diyorlar.
  Aynen kursun o kadar ehemmiyeti yok yüzde 40 hoca yüzde 50 kendiniz yüzde 10 kurs diyebilirim. Girmeden iyi araştırılmalı hocalar